سید جواد حسینی کیا عضو فراکسیون مجلس

اختلاف مجلس و ستاد کل در میزان مشمولان قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر با اذن و موافقت فرمانده معظم کل قوا قابل اجراست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت:

سید جواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین وضعیت قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر بر اساس قانون برنامه ششم و راهکار حل این مسئله گفت: در قانون برنامه ششم آمده است که این کار با اذن و موافقت فرمانده معظم کل قوا قابل اجراست نمایندگان ستادکل نیروهای مسلح به نمایندگی از مقام معظم رهبری در این جلسات حضور پیدا می کنند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در جلسات دوجانبه به تفاهم رسید و اگر ضرورت ایجاب کند که بخشی از این قانون تعدیل شود مجلس باید همراهی کند و اگر ظرفیت این کار وجود دارد ستاد کل نیروهای مسلح باید با مجلس همکاری کند.

وی با بیان اینکه کسر خدمت فرزندان ایثارگر حداقل خدمت از سوی مجلس شورای اسلامی به خانواده ایثارگران بود، خاطرنشان کرد: از آن جایی که در حوزه نظامی قوانین باید با اذن مقام معظم رهبری باشد این موضوع در قانون برنامه ششم نیز آمده و با توجه به ظرفیت های این حوزه پیش بینی می شود که این امر  صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس در ادامه تصریح کرد: آمار فرزندان ایثارگرانی که مدنظر فراکسیون است، با آماری که ستادکل نیروهای مسلح ارائه می دهد، متفاوت است و در صورتی که آمار فراکسیون مورد توجه قرار گیرد، این عدد خیلی قابل توجه نیست.

وی ادامه داد: آماری که ستاد کل نیروهای مسلح درباره افراد مشمول این قانون در اختیار دارد، بسیار بیشتر از آمار مجلس است از این رو باید با برگزاری جلساتی این موضوع تعیین تکلیف شود و نتیجه نهایی مشخص شود که امیدواریم با آغاز به کار مجلس، دوباره این موضوع را پیگیری کنیم تا به سرانجام برسد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در خصوص تعامل مجلس با ستادکل نیروهای مسلح گفت: هر دونگاه مبتنی بر خدمت به جامعه ایثارگری است و  فراکسیون ایثارگران نیز پیگیر این قضیه است که امیدواریم این موضوغ فرجام خوبی داشته باشد و بتوانیم با یکدیگر به تفاهم برسیم.

لینک منبع

امارگیر سایت