poll در اینستاگرام

ارسال نظرسنجی در استوری تلگرام(poll)

قابلیت استوری مدت‌ها است که توسط اینستاگرام ارائه شده است، و توسط کاربران این برنامه به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. اما اینستاگرام همچنان در حال آپدیت و به روز رسانی قابلیت‌های خود است. و آپشن جالب جدیدی که اینستاگرام در آپدیت جدیدش اضافه کرده است، قرار دادن نظرسنجی در بخش استوری(story) است.

  • اپلیکیشن اینستاگرام را آپدیت و اجرا نمایید.
  • با لمس آیکون با نماد “خانه” از نوار زیرین برنامه به صفحه هوم (Home) بروید.
  • آیکون پروفایل خود را از گوشه سمت چپ و بالای صفحه انتخاب کنید تا دستور ارسال استوری صادر شود

استفاده از این آپشن بسیار راحت است. برای این کار کافی است پس از ورود به بخش استوری یک عکس یا ویدئو تازه بگیرید یا از گالری یک عکس را انتخاب نمایید. و برای آن نظرسنجی‌ دو گزینه‌ای را قرار دهید.

سپس از بخش استیکر ها، استیکر نظرسنجی را انتخاب نمایید و آن را بر روی عکس انتخاب شده کشیده و رها کنید.

در بخش (سوالی بپرسید…) مورد نظر متن خود را وارد نمایید.

لزومی وجود ندارد که پاسخ های شما صرفا “بله” یا “خیر” باشند، و می‌توانید متن گزینه‌های بله و خیر را هم می‌توانید تغییر دهید، برای این کار بر روی هرکدام از آ‌ن‌ها کلیک نمایید و متن مورد نظر خود را وارد نمایید. البته باید دقت داشته باشید که هر پاسخ حداکثر می‌تواند شامل 22 کاراکتر باشد.

نوشتن نظر سنجی در استوری اینستاگرام

در آخر طبق روال معمول استوری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پس از گذراندن این مرحله، افرادی که استوری شما را می‌بینند قادرند که به گزینه مد نظرشان رأی بدهند. و نتیجه نظرسنجی را هم ببینند. با ارسال هر نظر از سوی کاربران یک نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.

اگر بخواهید نتایج نظرسنجی را ببینید مراجعه به استوری خود فهرست بازدیدکنندگان از استوری را باز کرده و در آنجا ضمن چک کردن آراء کلی می‌توانید ببینید که هر فرد به چه گزینه‌ای رأی داده است.

 

امارگیر سایت