26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش (متن تبریک روز تربیت بدنی و ورزش)


یک جامعه سالم جامعه ای است که افراد جامعه به ورزش اهمیت بدهند و ساعتی از روز را در باشگاه یا پارک و یا حتی در خانه به ورزش و نرمش بپردازند. ورزش = سلامتی جسم و روح 26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش ز نیرو بود مرد را راستی ز سستی کژی زاید و...

یک جامعه سالم جامعه ای است که افراد جامعه به ورزش اهمیت بدهند و ساعتی از روز را در باشگاه یا پارک و یا حتی در خانه به ورزش و نرمش بپردازند.

ورزش = سلامتی جسم و روح

26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش

ز نیرو بود مرد را راستی
ز سستی کژی زاید و کاستی

هفته تربیت بدنی و ورزش
به همه ی ورزشکاران و ورزش دوستان
مبارک باد

اس ام اس تبریک روز ورزش

تن زنده والا به ورزندگی است؛که ورزندگی مایه ی زندگی است.

به ورزش گرای و سرافراز باش؛که فرجام سستی سرافکندگی است.

روز ورزش و تربیت بدنی مبارک باد

26 مهرماه روز ورزش و آغاز هفته تربیت بدنی و به همه ی ورزشکاران و ورزش دوستان تبریک میگیم…

اس ام اس هفته تربیت بدنی و ورزش

متن تبریک روز تربیت بدنی و ورزش

هفته تربیت بدنی هرساله از 26 مهر تا دوم آبان بـه منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه بـه ورزش های همگانی برگزار میشود.

تربیت بدنی واژه ای اسـت

بـه وسعت رشد و تربیت و کمال انسان

کـه با تقویت و تربیت تمامی ابعاد وجودی انسان

جسمانی، روحانی، تعقلی، اجتماعی و اعتقادی

انسان را به کمال میرساند

*روز ورزش مبارک*

26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش

– تاریخچه ورزش در ایران

در میان کشور هـای مشرق زمین، ایران، تنها کشوری بود کـه در نظام تعلیم و تربیت خود، بیشترین اولویت را به تربیت بدنی و ورزش می داد. در یکی از کتاب های باستانی آمده اسـت: ورزش در ایران باستان، با هدف سلامت، شادابی و آماده بودن برای دفاع از میهن پا گرفت و هدف اصلی ان؛ تربیت جوانان بود.

تبریک روز تربیت بدنی و ورزش به ورزشکاران

ورزش، همانطور که بر جسم آدمی تأثیر می گذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد

روز ورزش و تربیت بدنی مبارک باد

– 26 مهر روز تربیت بدنی چه روزی است ؟

تیراندازی، کوه نوردی، شمشیرزنی، دو، اسب دوانی، شترسواری، ارابه رانی، مشت زنی، شنا و کشتی، در این مرز و بوم رواج داشت. پارسیان، شکار و شکارگاه را آموزشگاه حقیقی جنگ می پنداشتند و جوانان پارسی در شکار، سحرخیزی، بردباری در راه رفتن و دوندگی و تیراندازی، آمادگی روحی و چابکی را فرامی گرفتند.

سلام دوست عزیز

بیست و ششم/26 مهرماه /7

روز تربیت بدنی و ورزش را گرامی داشته

بـه همگان تبریک عرض می نماییم.

– اهمیت ورزش در جامعه ؟

توجه بـه ورزش و تلاش بر توسعه ان در میان همه ی ی اقشار جامعه، به دلیل آثار سودمندی اسـت کـه از این کار بـه دست می آید.

تبریک 26 مهر به ورزشکاران

– شعر زیبا در مورد روز تربیت بدنی

چون ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی های جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای جمع گرایی و اجتماعی شدن اسـت.

بر همه ی ی مـا واجب اسـت کـه

ورزش را در تمام زمینه ها جدی بگیریم.

«مقام معظم رهبری»

روز تربیت بدنی مبارک باد

– آثار فردی ورزش

ورزش، بر جنبه های گوناگون فرد اثرمی گذارد. حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان میشود؛ نعمتی کـه بـه تعبیر امام علی علیه السلام از زیادی مال بهتر اسـت. ورزش همچنین بـه تعادل جسم و جان آدمی می انجامد.

تبریک هفته تربیت بدنی در ایران

– هفته تربیت بدنی در مدارس

با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار میشود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد و البته بدن سالم هم، روح و جان را در دست یابی بـه مدارج کمال یاری میرساند.

امام سجاد «ع» در رساله حقوق می فرمایند

بدن تـو بر تـو حقی دارد حق آنست کـه

ان را سالم نیرومند و مقاوم در برابر:

شداید و سختیها و در کمال نشاط نگهداری

روز تربیت بدنی مبارک باد

– آثار روانی ورزش دریک جامعه

ورزش، همانگونه کـه بر جسم آدمی تأثیر میگذارد، بر روح و روان او هم تأثیر دارد. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد بـه نفس اسـت. ورزشکاران موفق، خود ساخته بوده و در برابر مشکلات، مقاوم تر هستند. از دیگر نتایج روانی ورزش، افزایش شور و نشاط ورزشکار و امید بـه آینده اوست.

ورزش و سلامتی

– نوشته و متن هفته تربیت بدنی

آدمی، با ورزش کمتر بـه دام وسوسه و گناه می افتد و بـه عادت های زشت، مثل اعتیاد دچار نمی شود. از دیگر آثار روانی ورزش، ویژگی ضدّ خمودگی و افسردگی ان اسـت. ورزش، ورزشکار را سرزنده ساخته و او را در برابر دلمردگی بیمه میکند.

روز تربیت بدنی

روز اندیشیدن بـه روش های توسعه

و رشد وجودی انسان و معرفی

الگوهای انسانیت و پهلوانی اسـت

– معلولیت و ورزش «26 مهر»

معلولیت، باعث تضعیف ماهیچه ها، کاهش توانایی و استقامت بدن، کندی حرکت و اختلال در هماهنگی کار اندام های مختلف فرد میشود. افسردگی و سرخوردگی در زندگی فردی و اجتماعی، از آسیب های شایع معلولیت بـه شمار می آید. حال با این توضیح، می توان نقش ورزش را در کم کردن این آسیب ها در فرد معلول تشخیص داد.

هفته ورزش گرامی باد

– تصویر هفته تربیت بدنی

ورزش، عاملی اسـت کـه قادر بـه تأمین سلامت جسمی و روانی فرد معلول اسـت و در صورت نپرداختن بـه ان؛ بدن دچار اختلال میشود، روند بهبودی کُند یا متوقف می گردد و به طور کلی زندگی فرد معلول به طور جدّی بـه مخاطره می افتد. از این رو، ورزش، از عوامل ضروری در ادامه زندگی جانبازان و معلولان عزیز بـه شمار می آید.

انسان برای رسیدن بـه کمال انسانیت

نیاز بـه تقویت و تربیت روح و وجود انسانی خود را دارد

و این امر میسر نمیشود مگر با تربیت بدن با ورزش

کـه یکی از مکملهای غذایی بدن اسـت

!!! روز تربیت بدنی مبارک باد !!!

– رشته های ورزشی معلولان

امروزه به دلیل پیشرفت های علمی و نیز بـه وجود آمدن این بینش در معلولان و جانبازان کـه ورزش، لازمه زندگی آنان اسـت، شاهد حضور گسترده افراد جانباز و معلول در مسابقات و رویداد هـای گوناگون ورزشی، از جمله رویداد مهم ورزشی معلولان، یعنی پارالمپیک هستیم.

گرامیداشت تربیت بدنی و ورزش در 26 مهر

– اس ام اس برای تربیت بدنی و روز ورزشکار

عده ای از مسابقات کـه براساس قوانین و مقررات خاص برای معلولان انجام می گیرد، عبارت اسـت از: دو و می دانی، بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته و ایستاده، دوچرخه سواری، شمشیر بازی، گُلبال، جودو، شنا، فوتبال هفت نفره، تیراندازی با تپانچه، تیراندازی با کمان، تنیس روی میز و وزنه برداری.

ورزش عرصه توقف ناپذیری اسـت

کـه برای ان حد و مرزی وجود ندارد

و باید دو چندان بکوشیم تا از قافله رشد عقب نمانیم

روز ورزش و تربیت بدنی مبارک باد

– ورزش کودکان

ورزش، برای کودکان ضروری و لازم اسـت. کودکان به طور طبیعی و فطری بـه ورزش، بازی و تحرّک علاقه نشان می‌دهند و این بازی و تحرّک، برای رشد انها لازم به نظر می رسد. حال کـه این مسئله تا این حد ضروری اسـت، وظیفه والدین و مربیان ایشان اسـت کـه:

متن تبریک روز تربیت بدنی و ورزش

– متن و جملات زیبا برای روز تربیت بدنی و روز ورزشکار

سعی کنند کودکان را به ورزش ها و بازی هایی هدایت کنند کـه فکر، روح، جسم و شخصیت آنان را ساخته و انها را برای زندگی اجتماعی سالم و مفید آماده سازد. گفتنی اسـت کـه از راه ورزش میتوان کودک را تربیت کرد و بسیاری از یاد گرفتنی ها را به او آموخت.

روز تربیت بدنی و ورزش

کـه سرآغازی برای ایجاد انگیزه

نشاط بیشتر در سطح جامعه ورزش اسـت

بـه کلیه ی جامعه ورزشکاران و جوانان کشور

تبریک عرض می نمایم

– ورزش بانوان در ایران

عده ای از دختران، در سال های نوجوانی دچار نارسایی های جسمی هستند کـه از بی تحرکی و دوری از ورزش سرچشمه می‌گیرد. پی آمدهای این مشکلات، به طور عمیق در سال های آینده زندگی آنان آشکار میشود و به طور مسلّم، این امر بر نسل آینده نیز اثر میگذارد. برای رفع این مسائل، بیش از همه ی ی باید فرهنگ پرداختن و اهمیت دادن بـه ورزش برای تأمین سلامت و بهداشت روح و جسم افراد تقویت شود.

عکس پروفایل تبریک روز تربیت بدنی و ورزش

پیامک های زیبا برای هفته تربیت بدنی و ورزش

بـه یقین، آثار مطلوب پرداختن بـه ورزش، افزون بر سلامت جسم، از گرایش فرد بـه ناهنجاری ها نیز پیشگیری خواهد کرد. ورزش، جزو ضروری ترین مسائل زندگی همگان اسـت. در این میان، بانوان باید بیش از دیگران بـه این مسئله اهمیت دهند و در نظر داشته باشند کـه آنان، پرورش دهندگان نسل های آینده هستند.

عکس پروفایل هفته تربیت بدنی و ورزش

– اشعار کوتاه برای روز تربیت بدنی و روز ورزشکار

سلامت جسم و فکر و روح ایشان، بر اندیشه و انگیزه فرزندانشان در پرداختن بـه ورزش و تأمین سلامت جسمانی و روحی آن ها تأثیر مستقیم میگذارد. بانوان با افزودن بر سلامت جسمانی و نیروی بدنی شان، بـه آرامش روانی نیز می‌رسند و با سلامت روانی آنان، محیط خانه نیز از شادابی و تحرک مفید بهره می‌برد.

ورزش

در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و

برهمین اساس نه تنها یک روز بلکه تمام روزها و

ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد

روز ورزش و تربیت بدنی مبارک باد

– توصیه های‌ ورزشی :

= برای انجام ورزش، در طی روز، زمان خاصی را اختصاص دهید.

= اگر دچار بیماری خاصی هستید، پیش از شروع ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

= از انجام ورزش در ساعت های بسیار گرم روز بپرهیزید.

– عکس نوشته های زیبا برای روز تربیت بدنی و ورزش

از انجام ورزش در محیط های آلوده و ساعت های پر ترافیک روز خودداری کنید. اگر مشکل مفصلی دارید، از زانوبند و مچ بند استفاده نمایید. در صورت ایجاد تپش قلب، درد قفسه سینه، گیجی، حالت تهوّع و تنگی نفس، بی درنگ از فعالیت دست بکشید. برخلاف تصور عمومی، نوشیدن آب در حین فعالیت ورزشی مضر نیست و شـما میتوانید از مایعات استفاده کنید.

حق فرزند بر پدرش این اسـت که

بـه او شنا کردن بیاموزد

روز ورزش مبارک باد….

متن تبریک روز تربیت بدنی و ورزش

– به مناسبت روز تربیت بدنی در 26 مهر

سلام! مثل روزهای گذشته، با بوی تازه خورشید برخیز؛ با عطر فرحناک شادمانی ها. یک، دو، سه؛ لبخند زندگی، تبسمِ هستی، یک پارچه سرور. ریه ات را از اکسیژن پاک تندرستی سرشار کن! قدم بزن! سطرهای صحیح جوارح ات چنین می گویند کـه کتابِ آینده برای توست. برخیز و همگام با ورزش، همپای نرمش، تمامیِ اندوه های ژولیده روزانه را دور بریز!

هفته تربیت بدنی

یک، دو، سه؛ این ها آهنگ هایی پرطرب اسـت کـه در زیر و بم ان؛ تندرستی شکل می‌گیرد. تن ساخته میشود و روح فرحناک می شود. یک، دو، سه!

امروز نیز برخاسته ای؛ مثل روزهای گذشته؛ برای خوش کامی و سلامت. یک، دو، سه؛ سر بالا؛ دست ها باز، برای در آغوش گرفتن بهروزی! موسیقیِ تحرک، در همه ی ی بوستان های شهر جاری اسـت.

26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش گرامی باد

همه ی ی جا طنین ورزش اسـت. موج سالم جنبش، در جامعه نشاط. برخاسته ای؛ با عضلاتی از تندرستی برای ستیز با آخرین بازمانده های غم. برخاسته ای؛ با احوالی از آبیِ آرامش.

همیشه رو بـه راه ترین واژه ها، در خدمتِ سلامتی اسـت. مشعل فعالیت های هر روزت روشن! همّت کرده ای و اندوه، شکست خورده ای تیره بخت خواهد بود رو بـه روی همتت.

روز تربیت بدنی چه روزی است؟

ستایش های آسمانی این خاک ارزانی ورزیدگی تنت سبزینگی لحظات درخشندگی و رستن، وامدار پویایی توست. تصنیف موزون ورزش، یعنی به کار افتادن رویش و خنده بـه گردش درآمدن جوشش و کار…وهیچ قصیده ای نغمه پرداز والایی سلامتی ات نیست چرا کـه اندیشه ای سالم در گرو ان اسـت.

تویی کـه با شادترین حرکاتِ صبحدم تفکر و ابتکار را می آفرینی.

26 مهر روز تربیت بدنی و ورزش

ورزش در ایران باستان، با هدف سلامت، شادابی و آماده بودن برای دفاع از میهن پا گرفت و هدف اصلی ان؛ تربیت جوانان بود

روز تربیت بدنی و ورزش گرامی بادبيشترين بازديد امروز در گروه پیامک مناسبتی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
رسمی ؛ واکنش درودگر به جنجال ماجرای بزن در رو ؛ منظور من ناظر به فرمایشات رهبری نبود + سند