هندوانه بافتنی یکی از بافتنی های زیبا و جالب است که می تواند در دکوراسیون و تزیین منزل نیز مورد استفاده قرار بگیرد. هندوانه های بافتنی جذاب و دیدنی هستند و شما عزیزان می توانید در تزیینات شب یلدا نیز از آنها استفاده کنید. از این رو در این مطلب آموزش بافت هندوانه با کاموا را ارائه می دهیم که مطمئنا یادگیری آن برای شما نیز جذاب خواهد بود.

آموزش بافت هندوانه مرحله به مرحله

بافت هندوانه می تواند به شکل هندوانه کامل یا قاچ هندوانه باشد که از لحاظ ترکیب رنگ و مدل قاچ های هندوانه زیبایی بیشتر دارند. از این رو در این مطلب آموزش بافت هندوانه قاچ شده را ارائه می دهیم که از جمله بافتنی های تزیینی زیبا می باشد. تصویر زیر الگوی هندوانه بافتنی و نقشه بافت را نشان می دهد که به صورت بافتنی دو میل انجام می گیرد.

برای شروع با کاموا قرمز از مرکز دایره شروع به بافت نموده و وقتی به اندازه دلخواه رسید، دو ردیف با کاموای سفید بافته و چهار ردیف بعدی از کاموا سبز استفاده نموده و پوست هندوانه را تکمیل نمایید.

سپس مقوایی را به اندازه هندوانه بافته شده برش بزنید. استفاده از مقوا باعث می شود هندوانه فرم سه بعدی به خود بگیرد.

هندوانه بافته شده را از وسط تا بزنید و داخل آن را با پنبه یا پشم شیشه پر کنید و سپس لبه های آن را بدوزید.

قاچ هندوانه شما به شکل تصویر زیر در می آید.

حال برای زیبایی بیشتر هندوانه با استفاده از کاموا مشکی اقدام به دوخت دانه های هندوانه روی آن نمایید.

هندوانه زیبای ما تکمیل شد، از این هندوانه می توانید برای تزیین لباس بافتنی شب یلدا برای بچه ها نیز استفاده نمایید و از تهیه لباسی زیبا لذت ببرید.

امیدواریم با استفاده از این آموزش بتوانید هندوانه های زیبایی ببافید و در تزیینات مختلف از آنها استفاده کنید. شما عزیزان همچنین می توانید در دیگر بخش های مجله هنر در خانه از بافتنی ها و آموزش های مختلف دیدن نمایید و نهایت استفاده را از هر یک ببرید.