به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ رئیس جمهور کره جنوبی می‌گوید که ترامپ به او گفته، در صورت خلع سلاح اتمی، رهبر کره شمالی هرچیزی بخواهد واشنگتن به آنها خواهد داد.

به گزارش رویترز، مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی یک روز بعد از دیدارش با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست جی 20 در آرژانتین گفت: ترامپ می‌گوید که میخواهم کیم جونگ اون بداند که او را دوست دارد و خواسته هایش را برآورده خواهد کرد.

مون جائه این که در آینده نزدیک برای اولین بار در طول تاریخ در سئول میزبان یک رهبر کره شمالی خواهد بود اضافه کرد که ترامپ از او خواسته یک پیام از جانب او به کیم جونگ اون منتقل کند.

وی افزود: ترامپ گفت که به کیم بگویم او را دوست دارد و مایل است بقیه توافق دوجانبه ماه ژوئن اجرا شود تا او هم همه خواسته‌های رهبر کره شمالی را برآورده کند.

براساس گزارش رویترز، مون گفت ترامپ به او گفته است که بعد از خلع سلاح اتمی کیم هر چیزی که شمالی بخواهد آمریکا به او خواهد داد.

علیرغم دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی در ماه ژوئن، اجرای توافق برای خلع سلاح اتمی با موانع بسیاری مواجه شده است.

پیونگ یانگ بعد از دیدارهای متعدد با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفته که واشنگتن به دنبال زیاده خواهی و پیشبرد یک طرفه توافق است اما کره شمالی خواستار خلع سلاح تدریجی در ازای لغو تحریمهای اقتصادی علیه این کشور است. اقدامی که آمریکا شدیدا با آن مخالفت کرده است و گفته تا زمان خلع سلاح همه تحریمها سرجایشان باقی خواهد ماند.

ترامپ روز یک شنبه در مسیر بازگشت به واشنگتن به خبرنگاران گفته است که احتمالا اوایل سال 2019 با کیم جونگ اون در واشنگتن دوباره دیدار خواهد کرد.

این اظهارات از طرف رئیس جمهور آمریکا در حالی گفته شده که واشنگتن قولها و تعهداتی که در برجام روی کاغذ امضا کرده است را نه تنها اجرا نکرد بلکه از این توافق به صورت غیرقانونی و یکجانبه خارج شد.