ویار حاملگی نشان دهنده جنسیت جنین است؟


ویار حاملگی نشان دهنده جنسیت جنین است؟

من در هفته چهارم بارداری هستم و به شدت علاقه به خوردن لبنیات مثل دوغ و ماست دارم.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من در هفته چهارم بارداری ام و به شدت علاقه به خوردن لبنیات مثل دوغ و ماست و آبمیوه دارم و از گوشت بدم میاد. جنسیت بچم چیست؟


پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز جنسیت جنین در همان لحظه لقاح شکل می گیرد. ارتباطی به خوردن لبنیات و ... ندارد. جنسیت جنین علائمی برای مادر ندارد و تنها با انجام سونوگرافی مشخص می شود. برای مشخص شدن جنسیت جنین باید در هفته شانزدهم بارداری سونوگرافی انجام دهید.

مهم ترین مطالب در این‌باره:
هنگامی که باردار هستید، خانواده، دوستان و حتی غریبه‌ها دوست دارند جنسیت جنین شما را پیش بینی کنند. بسیاری از افسانه‌ها و داستان‌های مادر بزرگ‌ها به تعیین جنسیت جنین از روی ویار مادر می‌پردازد. هم‌چنین نحوه بالا آمدن شکم، داشتن تهوع صبحگاهی و حتی سلامت و درخشندگی پوست و مو‌های مادر در بارداری را به جنسیت جنین مرتبط می‌دانند.برای دهه‌ها افسانه‌هایی با مضمون تعیین جنسیت از روی ویار دهان به دهان نقل شده است.

با این تصور که از روی تمایلات غذایی مادر جنسیت جنین را تعیین کنند. گفته می‌شود که اگر شما به خوردن غذا‌های شیرین مانند شکلات، میوه‌ها و لبنیات تمایل دارید، جنین‌تان دختر است. اگر احساس می‌کنید که نیاز به خوردن غذا‌های شور، ترش، غذا‌های گوشتی، چیپس یا پیتزا دارید، در انتظار یک پسر هستید! اما نکته مهم در این بین این است که آیا دلایل علمی در پس این افسانه‌ها وجود دارد یا خرافه‌ای بیش نیستند؟ بگذارید همین حالا خیالتان را آسوده کنیم، این افسانه‌ها پشتوانه علمی ندارد.پژوهش‌های اندکی که پیرامون ارتباط میان ویار زنان و جنسیت فرزندانشان انجام شده، هیچ رابطه معنادارای را نشان نداده است. بدین معنی که تعیین جنسیت از روی ویار تقریبا غیر ممکن است. البته بدین معنا نیست که تمایل غذایی شما کاملا بی‌معنی است! تمایلات غذایی زنان باردار نشان از نیاز‌های جسمی-تغذیه‌ای آنان دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرد. اما اگر علاقه‌مند به دانستن جنسیت فرزند خود هستید، بهترین زمان و راه تعیین جنسیت جنین انجام سونوگرافی در هفته ۱۶ بارداری و پس از آن است. نتیجه این سونوگرافی ۹۹ تا ۱۰۰ درصد دقیق است.


تشخیص جنسیت پسر بر اساس ویار بارداری ویار غذا در حین بارداری بسیار طبیعی است. اما ویارها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بعضی مادرها شیرینی ها را ترجیح می دهند، در حالی که دیگران نمک دوست دارند، بعضی از آنها ویار ترشی دارند، در حالی که دیگران ویار تلخی دارند. برخی از خانم ها حتی ویار بارداری عجیب و غریبی دارند. اما آیا می دانید که ویار بارداری با جنسیت جنین در رابطه است؟ هنگامی که می دانید باردار هستید، اولین چیزی که به ذهن شما می رسد، جنسیت جنین است. از آنجایی که در هندوستان تعیین جنسیت جنین قانونی نیست، مادران مجبور هستند تا زمان تولد صبر کنند. تعیین جنیست جنین براساس ویار بارداری خبر خوب این است که می توانید جنسیت جنین را با توجه به ویار خود حدس بزنید. اما، به یاد داشته باشید که این هیچ اثبات علمی ندارد؛ اینها به تجارب دیگر زنان در هنگام بارداری پسر بستگی دارد. ۷ ویار پسر در بارداری در اینجا برخی از ویارهای غذایی در هنگام بارداری جنین پسر ذکر شده است.

این لیست به شما کمک می کند جنسیت جنین را حدس بزنید
علاقه به غذاهای ترش مزه اگر ویار مواد غذایی ترش مزه را دارید، احتمال بارداری پسر خیلی زیاد است. اگر ویار خاصی ندارید، به برنامه غذایی خود دقت کنید و متوجه می شوید به چه چیزی بیشتر تمایل دارید. علاقه به نمک در حالی که اشتیاق برای غذاهای شیرین به جنین دختر مربوط می شود، غذاهای شور به جنین پسر مرتبط هستند. بنابراین اگر ویار غذاهای شور دارید نوزاد شما پسر خواهد بود. علاقه به ادویه‌های تند شایع است که برخی از زنان که هرگز غذای تند نمی خورند، در طول بارداری تمایل به غذاهای تند پیدا می کنند. اگر شما یکی از آنها هستید، به احتمال زیاد پسر باردار هستید.


مادران زیادی هستند که می گویند در حین بارداری پسر ویار تندی داشته اند. علاقه به لیمو آیا عاشق لیموی خام هستید؟ سپس به احتمال زیاد فرزند شما پسر خواهد بود. در صورتی که قبلا لیمو را به این شکل نمی خوردید احتمال پسر بودن جنین بیشتر می شود. اما تنها اثبات این فرضیه، تجربیات مادران دیگر است که پسر باردار بوده اند و در طول بارداری به لیمو علاقه داشته اند. علاقه به گوشت اگر دوست دارید رژیم بارداری شما بدون سبزیجات باشد، مطمئنا از گوشت خوشتان می آید. ویار گوشت یک عامل تعیین کننده برای پسر بودن فرزند شما است. علاقه به ترشی‌جات اگر ویار ترشیجات داشته باشید به احتمال زیاد فرزند شما پسر است. دلیل این امر حضور نمک افزوده شده در ترشی است. ویار نمک به عنوان ویار بارداری برای بارداری پسر محسوب می شود بنابراین ترشی جات نیز جزو ویار پسر هستند. علاقه به پرتقال اگر ویار شما نسبت به مرکبات، مانند پرتقال، بیشتر باشد، ممکن است فرزند شما پسر باشد. ممکن است این موضوع پشتوانه علمی نداشته باشد، اما بسیاری از زنان آن را تجربه کرده اند. این ها بعضی از ویارهای غذایی معمول برای پسر است.

دلیل ویار زنان در بارداری
با اینکه حدود سه چهارم زنان باردار به ویار مبتلا می‌شوند، هنوز دلیل قطعی آن مشخص نشده است. با این حال، بیشتر پزشکان متخصص مراقبت‌های بارداری بر این باورند که ویار به احتمال زیاد در نتیجه تغییرات هورمونی و یا کمبود‌های تغذیه‌ای ایجاد می‌شود.بارداری و تغییرات هورمونی همگام با هم پیش می‌روند و موجب بروز اتفاقات زیادی در بدن زنان باردار می‌شوند. ویار در بارداری موجب بروز تهوع صبحگاهی، تغییر در سلیقه غذایی و مشام زنان می‌شود که ممکن است نتیجه تغییرات هورمونی باشد؛ برای نمونه، اگر هر روز صبح یک تخم مرغ آبپز برای صبحانه می‌خوردید، اکنون از فکر کردن به آن هم حالتان بد می‌شود!


روش مدیریت ویار در بارداری
فارغ از اینکه تمایل به خوردن غذا‌های شور یا شیرین در دوران بارداری دارید، انتخاب‌های سالمی را برایتان معرفی می‌کنیم. بدین ترتیب هم تمایل خود را برآورده می‌سازید و هم مواد مغذی را به بدنتان می‌رسانید.
اگر تمایل به خوردن شیرینی دارید، به جای خوردن یک ظرف بزرگ بستنی، گزینه‌های زیر را در نظر بگیرید
یک کاسه ماست یونانی به همراه یک قاشق غذاخوری عسل
ریختن سس شکلات بر روی میوه‌های تازه
اسموتی توت فرنگی، تمشک و موز به همراه عسل

جمع بندی
در حال حاضر شواهد کافی برای درستی تعیین جنسیت از روی ویار وجود ندارد.ویار در دوران بارداری اطلاعاتی در مورد جنسیت جنین به شما نمی‌دهد، اما کمک می‌کند تا نیاز‌های تغذیه‌ای خود را بشناسید.داشتن یک رژیم متعادل و سرشار از مواد مغذی، موجب رشد سالم جنین می‌شود.با ایجاد تغییرات کوچکی در رژیم غذایی خود علاوه بر حفظ تمایلات غذایی، می‌توانید بارداری سالمی داشته باشید.
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سلامت مادر و نوزاد


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location