معنی دقیق اموجی ها را بدانید؛ این شکلک ها همه را به اشتباه می‌اندازند!


با نت نوشت همراه باشید تا با هم در ابعاد بزرگتر چندین مورد از اموجی های مبهم که بیشتر مورد اشتباه قرار می گیرند را همراه با معنی دقیق آنها بررسی کنیم: نوشته معنی دقیق اموجی ها را بدانید؛ این شکلک ها همه را به اشتباه می‌اندازند! اولین بار در نت نوشت. پدیدار شد.

با نت نوشت همراه باشید تا با هم در ابعاد بزرگتر چندین مورد از اموجی های مبهم که بیشتر مورد اشتباه قرار می گیرند را همراه با معنی دقیق آنها بررسی کنیم:

488+

امروزه در مکالمات انسان‌ها کلمات تنها پاسخگوی تمامی نیازها نیستند؛ خوشبختانه یا متاسفانه از سال ۱۹۹۹ شاهد حضور ها یا همان شکلک ها در میان ابزار های گفتگو و در میان کاراکتر های کاربران هستیم. حتما برای شما هم جالب است که معنی دقیق ها را بدانید پس با نت نوشت همراه باشید.

از سال ۲۰۱۲ بود که کاربران آیفون هم در بروزرسانی iOS 6 توانستند از اموجی ها در کیبوردشان استفاده کنند. این اتفاق شروع یک انقلاب در نوع ارتباطات بین افراد و همچنین انتقال احساسات بوده و هست. خیلی ها تاکنون سعی در تفسیر و ارایه معنی دقیق اموجی ها کرده اند, خوشبختانه تصویر مورد استفاده در اموجی ها آنقدر ساده و قابل فهم هستند که دشواری خاصی در درک معنی دقیق اموجی ها نیست. اما نباید از حق گذشت که بسیاری از اموجی ها کمی گیج کننده به نظر می رسند!

بیشتر بخوانید: افزایش سرعت گوشی اندرویدی ؛ کنترل همه چیز را بدست بگیرید!

معنی دقیق اموجی ها

خیلی از شکلک هایی که به صورت روزمره استفاده می‌کنیم، نادرست هستند و در جای خودشان استفاده نمی‌شوند، البته این اشتباهی بودن اغلب به خاطر ریز بودن سایز نمایشی این شکلک هاست که در صفحه نمایش‌های نسبتا کوچک گوشی های موبایل واضح نبوده و در جای صحیح و حتی به اشتباه انتخاب و ارسال می شوند. در ادامه لیست Emoji ایموجی یا با تلفظ صحیح تر اموجی هایی که در این متن به تفکیک معنی دقیق آنها را شرح داده ایم را می بینید، با کلیک روی هر کدام خواهید توانست معنی اموجی را بخوانید، اگر پیشنهادی برای اضافه شدن به این لیست داشتید حتما با ما در دیدگاه ها میان بگذارید.

برای مشاهده معنی اموجی های زیر روی آنها کلیک کنید:

😥 🍠 🎑 🌰 🔖 👌 🙌 😣 💆 💁 👐 🙇 😶 🤣 🎐 🖱 🕳 👨‍🎤 😂 😓 😥 😐 😑 😪 🤐 🙏 🤞 🤟 🤗 😤 🙃 ❤️ 🧡 💛 💚 💙 💜 💝 🕉️ 🛐 🤦‍♂️ 🚼 🚺 🔯 🕎 📴 🆚 🤙 👑 🤨 ❣️ ♒️ 🤷 🥰 🤲 🌲 🤯 🍱 🥠 🌀 🌬️ 🎴 🀄 🎗 🏺 🤤 😈 👺 🅰️ 💅 👀 👅 🖖 😴 😃 🤪 😚 😝 🧐 📩 🛌 💬 🔰 💘 💕 🤩 🤢 🧧 😇 😳 😵 🗾 🤭 😷 🤠 😱 🔅 💒 🗼 📜

توجه: اگر یک یا تعدادی از اموجی های بالا را با اشکالی نا متعارف می بینید، احتمالا مرورگر یا سیستم عامل شما بروز نیست، نگران نباشید، در ادامه متن خواهید توانست متن و تصاویر اموجی ها را به صورت کامل مشاهده کنید. (پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت مرورگر و سیستم عامل خود را بروز کنید)

با نت نوشت همراه باشید تا با هم در ابعاد بزرگتر چندین مورد از اموجی که بیشتر مورد اشتباه قرار می گیرند را مرور و معنی دقیق اموجی ها را بررسی کنیم:

این شکلک گریه نمی کند! بلکه در ناامیدی به سر می برد!

این شکلک 😥 گریه نمی کند! بلکه در ناامیدی به سر می برد! معنی این اموجی پر کاربرد در بسیاری از موارد به نام امیدی تعبیر می شود!

اموجی یک تکه سیب زمین بو داده شده

این شکلک 🍠 تکه گوشت لخت نیست، بلکه یک تکه سیب زمین بو داده شده به روش خاص امریکایی هاست!

بیشتر بخوانید: مشکل کند شدن اندروید راه حل دارد! ۶ راه ساده برای رفع کندی گوشی های اندرویدی

 

این اموجی مراسم مشاهده ماه هستند!

در این شکلک 🎑 شاهد قرار گرفتن توپ پینگ پنگ نیستیم! این ها نماد مراسم مشاهده ماه هستند!

اموجی شاه بلوط

اگر تصور می کنید این اموجی 🌰 مربوط به بلوط است در اشتباهید، هر کسی که با این دست میوه آشنایی داشته باشد خوب می داند که این شمایل مربوط به شاه بلوط است که بسیار نادر است!

بیشتر بخوانید: انتقال مخاطبین از آیفون به اندروید و بالعکس

 

اموجی بوکمارک

اگر از این اموجی 🔖 برای کارت تبریک و یا کادو استفاده می کنید سخت در اشتباهید!!! این نمونه نشانه گذاری یا همان بوکمارک خودمان است!

بازگشت به لیست اموجی ها 👆

اموجی OK

من به شخصه از این اموجی 👌 خیلی استفاده می کنم، این شکلک به معنای مقدار کم از یک چیز نیست! تنها به معنای عالی بودن و یا همان OK است!

بیشتر بخوانید: ترفندهای کاربردی اندروید را اینجا بخوانید!

 

ایموجی بزن قدش 😉

این اموجی 🙌 علی رغم ظاهرش به معنای عبادت کردن نیست و مخصوص جشن و شادی طراحی شده است، همان حالت معروفی که دو نفر در مقابل هم راجع به یک نقطه مشترک از شادی دستهایشان را به هم می کوبند!

ایموجی معذب شدن

این اموجی به معنای معذب شدن از برخورد یا مورد آزار قرار گرفتن است! 😣

بیشتر بخوانید: آموزش دستیار صوتی گوگل , چگونه با گوگل حرف بزنیم ؟

اموجی ماساژ صورت

این شکلک 💆 به معنای قرار دادن شاخ روی سر کسی نیست، معنای دقیق آن مربوط به ماساژ صورت است!

بازگشت به لیست اموجی ها 👆

اموجی بفرمایید!!!

تعبیر های متفاوتی راجع به این شکلک 💁 وجود دارد، اما معنای دقیق آن نمایش کاربری است که اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.

اموجی بیا بغلم 😀

این شکلک دو دست کنار 👐 هم از آن دست اموجی های پر مخاطب و دوستداشتنی است! و با هدف نشان دادن آغوش باز طراحی شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش مدیریت پسوردهای ذخیره شده در مرورگر های کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج

اموجی تعظیم کردن

به نظر می رسد این شکلک 🙇 به معنای تفکر کردن باشد، اما با کمی دقت متوجه می شوید که برای نمایش حالت تعظیم طراحی شده است.

اموجی سکوت

این اموجی 😶 بدون دهان به معنای سکوت است، اما در بسیار از موارد به معنای وحشت و نگرانی و تاسف هم بکار می رود. صفاتی مانند فروتنی، سکوت و در آخر، کم آوردن مختص این اموجی است. در حقیقت این اموجی بار منفی داشته و می تواند احساس یاس و نا امیدی و سرخوردگی را بیان کند.

بیشتر بخوانید: آموزش گوگل کیپ ، بهترین و کاملترین اپ یادداشت برداری

تعبیر این اموجی با شما!

راستش را بخواهید راجع به این شکلک ما هم مردد هستیم، گویی نشان یک ساختمان است اما طبق توضیحات نشان از خشم و نفرت است!!!

بازگشت به لیست اموجی ها 👆

اموجی خنده زیاد و روی زمین غلت زدن

این اموجی 🤣 برای خنده معمولی نیست، برای اوقاتی است که از خنده زیاد روی زمین غلت می زنید!

اموجی بادسنج

این اموجی 🎐 یک چتر یا چتر دریایی به نظر می رسد، تعجب می کنید اگر بگوییم اپل معنی این اموجی را بادسنج معرفی کرده است!

بیشتر بخوانید: پنهان کردن فایل در اندروید

اموجی نسل اولیه موس

این اموجی 🖱 نماد آژیر یا چیزی شبیه به این نیست! ترک بال یا همان نسل های اولیه موس های کنونی این شکلی بودند!

بازگشت به لیست اموجی ها 👆

اموجی گودال

زیاد فکر نکنید این ایموجی 🕳 معنی خاصی ندارد و تنها یک گودال است!

بیشتر بخوانید: ۱۲ نکته اینستاگرامی که حتما باید بدانید!

اموجی خواننده در یک جشن نوجوانان

این اموجی 👨‍🎤 نماد یا نشان شخص خاصی نیست، تنها یک خواننده در یک جشن نوجوانان را نمایش می دهد!

اموجی خنده از ته دل

این اموجی 😂 برای مواقعی که می‌خواهید خنده از ته دل را نشان دهید به درد می‌خورد. زمانی که از ته دل می‌خندید از فرط خنده اشک از چشمان‌تان می‌آید. این اموجی همین صحنه را نشان می‌دهد و برابر است با LOL انگلیسی و خخخخخخ فارسی خودمان! نمی‌دانم چرا برخی تا کنون فکر می‌کردند که این اموجی در حال گریه کردن است!

بیشتر بخوانید: گوشی در آب افتاده را با این ۱۰ روش نجات دهید!

اموجی آرامش

این اموجی ☺ در حال حاضر عموماً برای نشان دادن رضایت و آرامش استفاده می‌شود (برخلاف تصور برخی از کاربران این اموجی برای نشان دادن تمسخر نیست).

بازگشت به لیست اموجی ها 👆

اموجی چهره‌ی همراه با عرق سرد

این اموجی😓 برای زمان‌هایی به کار می‌رود که بخواهید کار سخت یا یک شرایط استرس‌زا را توضیح دهید. مثلاً روزی که قرار است تا آخر شب در اداره بمانید و سخت کار کنید، می‌توانید پس از دادن این خبر به همسر از این اموجی استفاده کنید.

اموجی چهره‌ی گریان

معنی دقیق اموجی 😥 چهره‌ی گریان نشان دادن غم و افسوس و اندوه است. شبیه همین اموجی را در بالای همین نوشتار توضیح دادیم و گفتیم که آن اموجی برای نشان دادن ناامیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نه غم و گریه و افسوس و اندوه. تفاوت این دو اموجی در جایگاه قطره اشک است.

بیشتر بخوانید: کد IMEI را چگونه پیدا کنیم ؟ راهنمای یافتن کد IMEI در گوشی‌های اندرویدی

 

اموجی چهره خنثی

در ایران از این اموجی 😐 برای نشان دادن زل زدن به طرف از فرط ناامیدی از رفتار او استفاده می‌شود. اما معنی دقیق اموجی چهره خنثی در نام آن است. این اموجی هیچ احساسی را منتقل نمی‌کند و صرفاً یک چهره‌ی خنثی و بی تفاوت است.

اموجی بی عاطفه

این اموجی 😑 هم مانند اموجی بالا برای نشان دادن قطع امید از رفتار و سخن طرف مقابل استفاده می‌شود. اما معنی دقیق اموجی بی عاطفه این است که فرد فرستنده در حال حاضر کاملاً خنثی و بی تفاوت است و هیچ احساسی ندارد.

بازگشت به لیست اموجی ها 👆

اموجی خواب‌آلود

معنی اموجی 😪 خواب آلود نشان دادن خستگی و خواب آلودگی است. این اموجی باید برای مواقعی به کار رود که می‌خواهید کسالت، خستگی و خواب آلودگی را به طرف مقابل منتقل کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه در اینستاگرام معروف شویم ؟

اموجی دهان زیپی

این اموجی 🤐 بهتر است برای مواقعی که نمی‌خواهید هیچ حرفی بزنید استفاده شود. در واقع مواقعی که صحبت‌های طرف مقابل به نحوی است که شما را از هر گونه بحث منطقی ناامید می‌کند می‌توانید از این اموجی استفاده کنید. این در حالی است که در چنین مواقعی از اموجی‌های خنثی و بی عاطفه، که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، استفاده می‌شود که همان‌طور که گفتیم آن اموجی‌ها بیش‌تر برای نشان دادن حالت بی عاطفگی و بی تفاوتی ساخته شده‌اند.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی امید و دعا

این اموجی 🙏 در اصل ریشه‌ای مذهبی ندارد، اما عموماً برای موارد مذهبی به کار می‌رود. در ایران دیده‌ام که از آن به عنوان سمبلی برای پیام‌هایی مانند «ارادت دارم»، «مخصلم» و موارد این قبیل استفاده می‌شود. ضمناً یک استفاده‌ی بسیار متفاوت هم از اموجی امید و دعا می‌شود و آن نشان دادن «های فایو» انگلیسی یا همان بزن قدش فارسی است.

دو اموجی دستی ✋ که می‌بینید با هم تفاوت دارند. یکی پشت دست را نشان می‌دهد و دیگری جلوی دست را. آن که پشت دست را نشان می‌دهد عموماً برای مواردی مانند «خب دیگه کافیه»، «بس کن» و «فعلا خداحافظ» به کار می‌رود، اما اموجی پشت دست به نوعی برای جلب توجه و در واقع برای تأکید بر یک عبارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: ترفندهای کاربردی اکسل ، با این نکات از پس هر کاری در Excel بر خواهید آمد!

اموجی انگشتان گره خورده

معنی دقیق اموجی 🤞 نشان دادن آرزوی موفقیت برای شخص مقابل است.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی من عاشقتم

جالب است بدانید که معنی اموجی 🤟 در فرهنگ آمریکایی، یعنی نشان دادن همزمان انگشت کوچک و وسط و شست، نشان دادن عبارت «I Love You» است. در ایران می‌توانید از آن برای زمان‌هایی که می‌خواهید به طرف مقابل احساس مثبت منتقل کنید استفاده نمایید.

اموجی لبخند با آغوش

این اموجی 🤗 در واقع اموجی تمسخر نیست، بلکه اموجی دوست داشتن و ابراز علاقه است.

بیشتر بخوانید: با ۱۱ ترفند گوگل مپ آشنا شوید!

اموجی صورت با بخار سفید

معنی 😤 این اموجی خشم و نفرت نیست، بلکه از آن برای مواردی استفاده می‌شود که بخواهیم برتری خودمان نسبت به طرف مقابل را به رخ بکشیم. در واقع این اموجی، اموجیِ تحقیر و کوچک کردن طرف مقابل است.

اموجی «منو جدی نگیر»

این اموجی 🙃 را زمانی می‌توانید استفاده کنید که قصدتان شوخی کردن و گفتنِ حرف‌هایی غیر جدی باشد. با نشان دادن این اموجی به طرف مقابل به نوعی به او می‌گویید که جدی نیستید. به عبارت دیگر، معنی اموجی بالا این است: «منو جدی نگیر».

بازگشت به لیست اموجی ها

معنی اموجی قلب قرمز

اموجی قلب قرمز ❤️ نماد کلاسیک عشق است، اما از آن می‌توان برای ابراز محبت، دوستی و صمیمیت نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه خطای write protection فلش را رفع کنیم؟

اموجی قلب نارنجی

اموجی قلب نارنجی 🧡 نیز از لحاظ آن که قلب است می‌تواند سمبل مهر و دوستی و عشق باشد، اما نارنجی بودن آن به این معنی است که شما نمی‌خواهید یک رابطه‎‌ی عاشقانه‌ی خالص داشته باشید بلکه صرفاً می‌خواهید دو دوست باشید. در واقع می‌توان گفت که با ارسال اموجی قلب نارنجی می‌توان ابراز محبت از نوع دوستی کرد و نه از نوع عشق.

معنی اموجی قلب زرد

معنی اموجی 💛 قلب زرد یا قلب طلایی نشان دادن خلوص قلب است. از آن می‌توان برای ابراز وفاداری و دوستی استفاده کرد و نه ابراز عشق!

بیشتر بخوانید: مشاهده مخفیانه استوری اینستاگرام دیگران با این افزونه در کروم!

اموجی قلب سبز

این اموجی 💚 اغلب در روز سنت پاتریک ایرلند استفاده می‌شود (روز سنت پاتریک ایرلند یکی از روز های عید ایرلندی‌هاست که در این روز مردم لباس‌های سبز رنگ به تن می‌کنند). از اموجی قلب سبز می‌توان برای موارد مربوط به طبیعت، مثلاً عشق به طبیعت، نیز استفاده کرد.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی قلب آبی

در ایران، طرفداران پرسپولیس از اموجی قلب قرمز و طرفداران استقلال از اموجی قلب آبی استفاده می‌کنند. اما در کل اموجی 💙 قلب آبی بیانگر وفاداری و دوستی است، هر چند از آن به عنوان نماد روز جهانی آگاهی از اوتیسم (یک نوع بیماری) نیز استفاده می‌شود.

اموجی قلب بنفش

اموجی قلب بنفش 💜 به نوعی نماد عشق غم‌خوارانه است. از آن می‌توان عمدتاً برای انتقال عشق پدری و یا مادری به فرزند استفاده کرد. البته در ایالات متحده از آن در مدال سربازان مجروح ارتش استفاده می‌شود.

اموجی قلب سیاه

معنی اموجی قلب سیاه ♥ عمدتاً ابراز تأسف غم‌آلود است. از آن عمدتاً برای ابراز تسلیت استفاده می‌شود. البته گاه می‌تواند دلالت بر نیمه‌ی تاریک روح داشته باشد.

بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام و بازگرداندن اکانت غیرفعال و یا هک شده

اموجی قلب روبان‌دار

معنی اموجی قلب روبان‌دار 💝 کادو دادن قلب است. از آن عمدتاً برای روز ولنتاین استفاده می‌شود.

بازگشت به لیست اموجی ها

معنی اموجی om

اموجی 🕉️ نمادی از بودیسم و هندوییسم است. در دنیای زبان سانسکریت از آن به عنوان نماد صدای مبدأ جهان یاد می‌شود. ولی به عنوان اموجی عمدتاً دلالت بر آرامش ناشی از یوگا و مدیتیشن دارد.

اموجی محل عبادت

شخص زانو زده در این اموجی 🛐 شخصی در حال عبادت است. محل آن می‌تواند کلیسا و یا مسجد باشد.

اموجی مرد متاسف

معنی اموجی مرد متأسف 🤦‍♂️ تأسف خوردن از حماقت طرف مقابل است. این تصویر برای اولین پس از سریال star trek یا همان پیشتازان فضا مورد استفاده قرار گرفت. در واقع زمانی که طرف مقابل یک جمله‌ی احمقانه ارسال می‌کند می‌توان از این اموجی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: ۱۱ ترفند اینستاگرام ؛ قابلیت‌هایی که کسی از آنها خبر ندارد!

اموجی نوزاد

عمدتاً از اموجی نوزاد 🚼 برای موارد مربوط به نوزاد استفاده می‌شود: معنی دقیق اموجی بالا از تمیز کردن اتاق نوزاد گرفته تا اعلام خبر بارداری می تواند باشد!

اموجی چرخ دارما

چرخ دارما ☸ نمادی در دین بودا است.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی حمام زنانه

معنی دقیق اموجی 🚺 حمام زمانه نشان دادن اتاق زنان است و در معنی کلی می‌تواند دلالت بر موارد مربوط به زنان و در کل جنسیت زن داشته باشد.

اموجی ستاره داوود

ستاره داوود 🔯 در دنیای امروز نمادی از یهودیت است. ستاره درج شده در این اموجی همان نمادی است که در مرکز پرچم اسرائیل قرار دارد.

اموجی منورا

این اموجی، شمعدان حانوکیا (حَنوکا) است. معنی اموجی 🕎 حانوکیا یکی از جشن‌های مذهب یهود است. این جشن ۸ روز به طول می‌انجامد.

بیشتر بخوانید: ۱۱ ترفند واتس اپ ، کارهایی که نمی‌دانید، اما می‌توانید با واتس اپ انجام دهید!

 

اموجی خاموشی موبایل

اموجی خاموشی موبایل نشان از دستور بر خاموشی موبایل دارد. از این نماد معمولاً در هواپیما، بیمارستان و مکان‌های این قبیل استفاده می‌شود. به هنگام چت نیز می‌توان از این اموجی در مواقعی استفاده کرد که دسترسی به موبایل امکان پذیر نباشد. به صورت واضح معنی دقیق اموجی 📴 خاموش شدن دستگاه شماست!

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی VS

راجع به معنی دقیق اموجی 🆚 می توان گفت که این اموجی VS معمولاً برای مقایسه‌ی دو چیز استفاده می‌شود. مثلاً همبرگر VS پیتزا. البته گاه VS می‌تواند بر اعتراض و مخالفت نیز دلالت داشته باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه به راحتی امنیت مودم وایرلس خانگی را بالا ببریم؟

اموجی ستاره‌ی در حال سقوط

گفته می‌شود اگر شما ببینید که ستاره‌ای در حال سقوط است و همان لحظه آرزویی داشته باشید، آن آرزو برآورده خواهد شد. حال معنی اموجی ⭐ ستاره‌ی در حال سقوط نیز با همین قضیه مرتبط است. این اموجی را می‌توانید برای امیدواری به کار ببرید. البته از آن برای لحظات رمانتیک نیز می‌توان استفاده کرد. اموجی ستاره‌ی در حال سقوط قابل ارسال برای افراد با ارزش و عزیز است.

اموجی لنگر

لنگر در دریا مانع از حرکت قایق بر اثر باد می‌شود. معنی دقیق اموجی لنگر، امید، وفاداری و امنیت است.

بیشتر بخوانید: شارژ صحیح باتری گوشی را بیاموزید!

اموجی مشت بالا رفته

معنی اموجی مشت بالا رفته ✊ «توانایی» است. این اموجی را مواقعی می‌توانید به کار گیرید که بخواهید به طرف مقابل‌تان از توانایی و قدرت بگویید. در واقع این اموجی به معنای آن است که می‌توانید فلان یا بهمان کار را انجام دهید. معنی دقیق اموجی ✊ کاملا به موضوع مورد بحث شما مربوط است!

اموجی شست و انگشت کوچک

حتما معنی دقیق اموجی 🤙 برای شما جالب است، معنی اموجی شست و انگشت کوچک «تماس گرفتن» است. زمان‌هایی که می‌خواهید با کسی تماس بگیرید یا می‌خواهید که او با شما تماس بگیرد می‌توانید از این اموجی استفاده کنید.

اموجی تاج

معنای اموجی 👑 تاج «فوق العاده بودن» است. با استفاده از این اموجی می‌توان به طرف مقابل فهماند که او بهترین است. البته از این اموجی برای صحبت کردن در مورد پادشاه نیز می‌توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: راه حل قطع پیامک های تبلیغاتی

 

اموجی ابروی بالا رفته

اموجی ابروی بالا رفته 🤨 زمان‌هایی به کار می‌رود که بخواهید شک و تردید و عدم اعتقاد خود را به مخاطب منتقل کنید. همچنین زمان‌هایی که از طرف مقابل پرسش می‎کنید و به دنبال یک جواب قانع کننده هستید نیز می‌توانید از این اموجی استفاده کنید.

بازگشت به لیست اموجی ها

نام این اموجی revolving hearts یا دلتنگی قلب است!

به نظر شما معنی دقیق این اموجی چیست ❣️ خیلی ها در دیدگاه ها راجع به معنی این اموجی از ما پرسیده بودند! این اموجی که با ❣️ هم نمایش داده می شود به معنای دلتنگی است و وقتی عطر عشق در هوا پراکنده شده و معشوق در در محل نیست! کاربرد دارد!

اموجی Taurus یا برج ثور

اموجی بُرج ثَور یا اموجی ♉ به معنی و مفهوم دومین برج فلکی از دایرهالبروج است. اگر از معنی کلمه ثور بپرسید، باید بگوییم که به معنی گاو است! برج ثور به بازه زمانی حدودی اردیبهشت ماه اطلاق می شود و اطلاعات دقیق تر راجع به این ماه و معنی اموجی ♉ را در ویکی‌پدیا بخوانید.

اموجی ♎ یا Libra که نام فارسی آن برج میزان است!

معنی این اموجی هم حول و حوش ماه ها و صور فلکی است! اموجی ♎ یا Libra که نام فارسی آن برج میزان نشان از هفتمین برج فلکی از دایرهالبروج دارد. حدودا زمان برج میزان با مهر ماه یکی است! برای اطلاعات بیشتر به ویکیپدیا مدخل برج میزان مراجعه کنید.

اموجی ♒️ Aquarius یا برج دلو

برای ارائه معنی دقیق اموجی ♒️ یاید گفت بُرج دلو، دُل یا (آبریز، ♒)، یازدهمین برج فلکی از دایرهالبروج است. زمان حدودی آن در بهمن ماه است و مثل نمونه های قبلی پیشنهاد می کنیم به مدخل برج دلو در ویکی پدیا مراجعه کنید!

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی ♑ Capricorn برج جدی

برای ارائه معنی دقیق اموجی ♑ باید گفت مفهوم این اموجی به بُرج جَدْی (بزغاله، ♑)، دهمین برج فلکی از دایره البروج مرتبط است. این ماه مصادف با دی ماه ماست و مثل باقی مطالب موارد پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر به مدخل برج جدی در ویکیپدیا مراجعه کنید.

اموجی 🤷 Person Shrugging یا شانه بالا انداختن

اگر راجع به معنی اموجی 🤷 Person Shrugging یا شانه بالا انداختن بخواهید بدانید باید گفت این اموجی در مواقعی به کار می آید که شخص اطلاعات کافی ندارد یا می خواهد از عواقب موضوعی شانه خالی کند! خیلی وقت پیش ها در یاهو مسنجر کاربران از این مدل اموجی هم برای انتقال معنی این اموجی استفاده می کردند:

¯\_(ツ)_/¯

اموجی Smiling Face With 3 Hearts یا لبخند با ۳ قلب!

اگر از معنی دقیق اموجی تازه وارد 🥰 Smiling Face With 3 Hearts یا لبخند با ۳ قلب بپرسید باید بگوییم معنی اموجی 🥰 تنها به حال خوب و اوضاع احوال عشقی به جا مربوط می شود! راستش را بخواهید حافظ هم در همین رابطه شعری دارد که گویای معنی دقیق اموجی مذکور است! “گل در بر و می در کف و معشوق به کام است! ”

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی palms up، دعا کردن یا…

اموجی 🤲 با نام palms up شناخته می‌شود، اگر از معنی این اموجی بخواهید باید بگوییم در نمای مذهبی و مخصوصا در میان مسلمانان این اموجی به معنی دعا کردن است، اما به صورت کلی معنی این اموجی چیزی متفاوت از برداشت ما بوده و به منظور درخواست پول طراحی و استفاده می شود!

اموجی exploding head

اموجی عجیب و غریب انفجار 🤯 سر که شاید برای شما هم دانستن کاربرد آن جالب است به معنای شوک و هیبت است. در حقیقت معنی اموجی exploding head ذهن منفجر شده است که از بی اعتقادی سرچشمه می گیرد. می توانید زمانی که هیچ دیدگاهی نسبت به یک مسئله ندارید از این شکلت استفاده کنید.

اموجی 🌲 evergreen tree

در بخش گیاهان اموجی های جذاب و پر معنایی وجود دارد که معمولا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و فقط گاهی از اموجی گل سرخ استفاده می کنیم. بد نیست بدانیم چند نوع درخت در بین اموجی ها دیده می شود که یکی از آن ها این اموجی 🌲 evergreen tree است. درخت سرو همواره نماد سر سبزی در طول سال است که می تواند معنی اموجی نام برده یک نوع استقامت و دوام است.

اموجی شبدر سه پر سبز رنگ یا shamrock

اموجی سبز بعدی شبدر سه پر ☘ است. اگر از معنی این اموجی بخواهید باید گفت این برگ که با نام shamrock شناخته می شود. به طور معمول در روز سنت پاتریک در ایرلند و همچنین در سراسر جهان از شبدر سه پر استفاده می‌شود. این برگ نمایان کننده تثلیت مقدس مسیحی است. که البته شبدر چهار برگ نیز در بین اموجی ها مشاهده می‌شود که آن نیز تقریبا به همین معنا بوده با این تفاوت که گفته شده چهار برگ شانس نیز به همراه دارد.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی bentobox یا نهار مخصوص ژاپنی ها

کمی از شکلک‌ها یا اموجی های خوراکی صحبت کنیم. اگر شما هم از افراد خوش خوراک باشید حتما این شکلک ها را به خوبی می شناسید. اموجی جعبه بنتو 🍱 bentobox در ابتدا بیشتر شبیه به یک لپ تاپ به نظر می رسد ولی اگر با دقت به آن نگاه کنید متوجه می شوید که شما با یک سینی غذا مواجه هستید. بنتو نوعی سرو غذای ژاپنی است که در حقیقت ناهار را داخل یک سینی غذا می چینند. این غذا شامل برنج، سبزیجات، غذاهای دریایی مانند سوشی یا میگوی سوخاری می باشد.

اموجی fortune cookie کوکی خوشمزه چینی ها

اموجی فورچون کوکی 🥠 fortune cookie نوعی کوکی است. این کوکی که از یک واژه چینی برگرفته شده است با یک نوار کاغذی نشان داده می شود. معنی اموجی کوکی که معمولا این کوکی خوشمزه در پایان غذا در رستوران های چین سرو می شود تنها نشان دهنده همین غذای خوشمزه است که اگر شما هم از علاقمندان کوکی هستید می توانید در مکالمات خود از آن استفاده کنید.

اموجی ♈ aries یا برج حمل

معنی اموجی ♈ aries که در کنار اموجی های نماد ماه های سال قرار دارد که نشان دهنده زودیاک یا همان برج حمل است. اگر از متولدین فروردین ماه باشید حتما با ویژگی‌های افراد این ماه آشنایی دارید.

اموجی دو حلقه درخشان ➿ یا double curly loop

اموجی جالب دو حلقه درخشان ➿ یا double curly loop نشان دهنده یک مدار ضبط کننده رول به رول است. معنی اموجی ➿ بیشتر جهت پست صوتی در بسیاری از مکالمات مجازی مورد استفاده قرار می گیرد. شما نیز می توانید از این پس double curly loop را به همین معنا به کار گیرید.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی 🌀 یا چرخش cyclone

این اموجی 🌀 یا نشانه یک چرخش را به شما نشان می دهد که می تواند در موارد بسیاری به کار گرفته شود چرا که معنای دقیق و مشخصی برای این اموجی تعریف نشده است. در واقع معنی اموجی cyclone بیشتر جهت اهداف تزیینی استفاده می‌شود و برای نشان دادن طوفان، اسپیرال، چرخش، تورنادو و… به کار برده می‌شود.

اموجی 🌬️ wind face

اموجی 🌬️ نشان دهنده یک ابر است که در حال دمیدن هوا می‌باشد. معنی اموجی wind face نشان دهنده طبیعت مادر است. در حقیقت همان دمیدن طبیعت در زندگی بشر می باشد. دقیقا نمی دونم چه کاربردی داره ولی بد نیست معنای این اموجی را هم بدانید شاید روزی به کارتون آمد.

اموجی 🎴 flower playing cards

این اموجی 🎴 که بیشتر کارتی از یک تصویر است نماد یکی از بازی های ژاپنی است. از آن جایی که در ژاپن طیف وسیعی از بازی های مختلف وجود دارد این کارت نیز با نام hanafuda است که یک کارت شناخته شده می‌باشد. معنی اموجی flower playing cards به جهت یک اثر هنری به کار می رود که در این مورد نیز به حالت یک اموجی در آمده است.

اموجی ماهجونگ اژدهای قرمز 🀄 mahjon red dragon

اموجی ماهجونگ اژدهای قرمز 🀄 mahjon red dragon نیز همان طور که از اسمش بر می آید یک نماد ژاپنی است. این اموجی یکی از نشانه ها و کارت های بازی mahjon red dragon است که معنی اموجی نام برده در واقع نشان دهنده اژدهای قرمز است.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی روبان زرد 🎗 یا reminder ribbon

اموجی روبان زرد 🎗 یا reminder ribbon در ابتدا ما را به یاد یکی از بیماری‌ها می‌اندازد. همان طور که برای سرطان سینه یا ایدز از روبان های تقریبا به همین شکل در رنگ های صورتی و قرمز استفاده می‌شود. ولی در حقیقت این روبان تنها یک اموجی است که نشان دهنده حمایت است. زمانی که قصد حمایت داشتید از این روبان استفاده کنید.

اموجی 🏺 amphora

در ابتدای با نگاه انداختن به این اموجی به یاد یک کوزه بسیار قدیمی میافتید. در حقیقت این نماد یک ظرف سرامیکی بلند با دو دسته در کناره ها و گردنی باریک است که به دوران یونانیان و همچنین رومیان بر می‌گردد. این ظرف معمولا برای نگهداری آب و شراب استفاده می‌شده است. به طور کلی معنی اموجی 🏺 amphora که مانند یک ظرف عتیقه می‌باشد می تواند نشان دهنده ظرف آب ثور فلکی مربوط به برج دلو نیز باشد.

اموجی چشمان بسته 🤤 یا drooling face

اموجی چشمان بسته 🤤 یا drooling face که از یک گوشه دهانش بزاق در حال بیرون ریختن است معمولا در مورد افراد جذاب به کار گرفته می شود. در برخی موارد می توان در زمینه غذاهای خوشمزه و یا حتی فرد بسیار خسته و خواب آلود نیز به کار برده شود.

معنی اموجی 😈 یا smiling face with horns

معنی اموجی 😈 یا smiling face with horns را احتمالا همه می دانند. یک شکلک بنفش رنگ که البته در برخی از نرم افزارها به رنگ قرمز نیز دیده می شود با شاخ و چهره ای پلید دقیقا نشان از شیطان و شرارت دارد. در اصطلاح عامیانه برای صفت بد و شریر به کار گرفته می‌شود.

اموجی گوبلین 👺 Goblin

اموجی گوبلین 👺 Goblin تصویر یک شکلک سرخ چهره با بینی دراز و ابروهایی سیاه و درهم کشیده و یک سبیل بزرگ است. این چهره وحشتناک جنسیت خاصی را نشان نمی دهد اما در فولکور ژاپنی نمایانگر یک چهره شیاد و خشمگین است. ترول های افراطی، گوبلین ها و همچنین شیادین با این نماد شناخته می شوند.

اموجی 🅰️ دکمه A با نام کامل (A Button (Blood Type

اموجی 🅰️ دکمه A با نام کامل (A Button (Blood Type نیز یک نماد از گروه خونی است. از آن جایی که زمینه این اموجی در تمامی نرم افزارها قرمز است نشان دهنده خون است و حرف بولد و بزرگ A نیز نشان دهنده گروه خونی است.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی لاک زدن ناخن 💅 Nail Polish

لاک زدن ناخن 💅 یک اموجی رند و پر کاربرد بین خانم هاست. این اموجی معمولا به منظور نشان دادن حال و هوای بی تفاوتی استفاده می شود. هرچند که ممکن است در ابتدا فکر کنید به منظور انجام این کار می‌باشد ولی در حقیقت اموجی Nail Polish نمایانگر یک جریان بی قید و شرط است. در رنگ‌های قرمز، بنفش و یا صورت این اموجی موجود می‌باشد. رنگ ها در معنی اموجی 💅 تاثیری ندارند.

اموجی 👀 چشم ها یا Eyes

اموجی 👀 یک جفت چشم که کمی به سمت چپ نگاه می‌کند. در بیشتر سیستم عامل‌ها این جفت چشم وجود دارد. نسخه گوگل این اموجی را قبلا به صورت یک عدد چشم انتشار داده بود که بعدها به این صورت در آمد. گاهی اوقات این نشانه جهت تایید یک عکس جذاب به کار برده می‌شود و گاهی هم معنای آن انتقال یک حس فریبنده می باشد.

اموجی 👅 زبان درازی کردن Tongue

اموجی 👅 Tongue یا زبان درازی که در بین اموجی‌های شکلک هم مشاهده می‌شود به عنوان یک نشانه بی احترامی کودکانه به کار گرفته می شود. این اموجی در سال ۲۰۱۵ به لیست اموجی ها اضافه شد.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی 🖖 Vulcan Salute

این اموجی 🖖 یک دست باز است که فاصله‌ای بین دو انگشت حلقه و انگشت میانی را به ما نشان می‌دهد. اموجی Vulcan Salute در سال ۲۰۱۴ به اموجی های رسمی اضافه شد که بیشتر جهت نشان دادن توانایی انگشت میانی و انگشت حلقه است! انگشت حلقه نشان از عشق و ازدواج و انگشت میانی نشان دهنده توانایی های یدی فردی است و باید بگوییم که اگر دنبال معنی خاصی از این اموجی هستید، خاطر جمع باشید این اموجی 🖖 معنی قابل توجهی ندارد!

اموجی 😴 Sleeping Face

اموجی خواب آلود 😴 که در بین اموجی ها دیده می شود برای نشان دادن حالت خستگی و خواب آلودگی است. در بیشتر حالت ها کنار چهره خواب آلود چند zzz وجود دارد که نشان خواب می باشد. زمانی که نیاز به خواب و یا چرت زدن دارید می توانید از این اموجی استفاده کنید.

اموجی 😃 grinning face with big eyes

یک شکلک خندان دیگر با چشمانی درشت و شاداب. اموجی های خنده و شادی در بین شکلک ها کم نیستند ولی با یکدیگر تفاوت های کم و زیادی دارند. اموجی 😃 grinning face with big eyes نشان دهنده شادی عمومی و سرگرمی شاد و خوب می باشد. این اموجی هیجان زده و شاد است.

اموجی 🤪 zany face

اموجی 🤪 zany face یک چهره احمقانه و شاد را برای کاربران تداعی می‌کند. این اموجی یک چشم بزرگ و یک چشم کوچک تر دارد که زبانش نیز از روی ساده لوحی بیرون آمده است. به طور معمول معنی این اموجی بیشتر به معنای رفتاری ظالمانه و سرگرم کننده می‌باشد که بیشتر حالتی احمقانه و دیوانه‌وار دارد.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی 😚 kissing face with closed eyes

معنی اموجی 😚 kissing face with closed eyes بعدی که یک چهره با چشمانی مهربان و خندان که در حال بوسیدن است بیشتر احساساتی عاشقانه و ابراز محبت گونه را نشان می دهد. این اموجی نشان دهنده محبت است. در برخی موارد معنای صمیمت نیز می باشد. این اموجی شکلک گربه نیز دارد.

اموجی 😝 squinting face with tongue

معنی اموجی 😝 squinting face with tongue که یک شکلک هیجان زده در حال زبان درازی است، معمولا احساس لذت و هیجان و شادی را القا می کند. این اموجی ترکیبی از شادی، بی احترامی و احساس لذت است.

اموجی 🧐 face with monocle

این شکلک 🧐 یک چهره با ابروهای متفکرانه را نشان می دهد که عینکش بیشتر شبیه به افرادی است که قصد جاسوسی و فهمیدن یک مسئله را دارند. معنی اموجی 🧐 face with monocle بیشتر در موارد به کار گرفته می شوند که قصد بازرسی دقیق و یا بهتر است بگوییم فضولی وجود دارد.

اموجی 📩 envelope with arrow

اموجی‌های مربوط به فلش ها در بین تمامی شکلک ها کم نیستند. معنای این اموجی ها معمولا همان سمت که فلش نشان می دهد همان است ولی در بین آن ها اموجی 📩 envelope with arrow یک پاکت نامه است که فلشی به سمت داخل آن اشاره می کند. معمولا این اموجی جهت ایمیل استفاده می شود و نشان دهنده ارسال کردن یک ایمیل است. نامه‌ای که به با مهر و موم شدن ارسال شده معنای اصلی اموجی 📩 envelope with arrow است.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی 🛌 person in bed

معنی اموجی 🛌 person in bed که مشاهده می کنید یک فرد است که در یک تخت خواب خوابیده است. جنسیت این شخص به طور کامل مشخص نشده است پس می توان این اموجی را هم در مورد زن و هم در مورد مرد به کار گرفت. نشانه مبل یا تخت خواب نیز نمایانگر مسکن، محل آرامش بخش یا اتاق خواب است. بنابراین می‌توانیم از معنی اموجی 🛌 person in bed به این نتیجه برسیم که این اموجی برای نشان دادن استراحت در خانه یا هتل یا حتی خوابگاه به کار گرفته می شود.

اموجی ⚱ funeral

شاید اول فکر کنید که در اموجی ⚱ funeral یک کوزه یا جام طرف هستید ولی در واقع این طور نیست معنی اموجی ⚱ funeral یک تابوت است. از آن جایی که در بسیاری از کشورها رسم سوزاندن مردگان وجود دارد این اموجی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد چرا که نشان دهنده تابوت یا ظرفی است که برای نگهداری مردگان و یا خاکستر مردگان مورد استفاده قرار می گیرد.

اموجی 💬 speech bubble

اموجی speech bubble

اموجی 💬 speech bubble نشان دهنده یک بالون فکر است. سه نوع بالن فکری در بین اموجی ها مشاهده می شود. بالونی که داخل آن سه نقطه وجود دارد به معنای بالن فکری است که می خواهد سخن بگوید. معمولا معنی اموجی 💬 speech bubble برای زمانی که می خواهید متنی را تایپ کنید به کار گرفته می شود.

اموجی 🔰 Japanese Symbol for Beginner

این اموجی 🔰 سبز و زرد که حالتی از یک فلش می باشد Japanese Symbol for Beginner نامیده می شود که در سال ۲۰۱۰ به جمع اموجی ها پیوست. این نماد در کشور ژاپن کاربرد بسیاری دارد چرا که افرادی که موفق به دریافت گواهینامه رانندگی می شوند از این نماد استفاده می کنند. در حقیقت معنی اموجی 🔰 Japanese Symbol for Beginner همین است!

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی قلب تیر خورده 💘 heart with arrow emoji

اموجی 💘 heart with arrow emoji یک قلب که تیری از میان آن رد شده است. این اموجی نشان دهنده مرکز احساسات است. در سال ۲۰۱۰ این اموجی به دیگر اموجی‌ها پیوست و بخشی از اموجی‌های پرکاربرد عشاق است.

اموجی دو قلب 💕 یا two hearts

اموجی قلب بعدی اموجی دو قلب 💕 یا two hearts است. دو قلب در کنار هم که توسط یک مدار چرخشی به یکدیگر ارتباط پیدا کرده اند. مفهوم این اموجی عشق در هوای همدیگر است یا به عبارتی عشق در سایه و کنار یکدیگر می‌باشد.

اموجی ♨ چشمه‌های آب گرم یا hot springs

اموجی ♨ چشمه‌های آب گرم یا hot springs همان طور که از شکلش پیداست نشان دهنده یک حرارت است. در ظاهر معنی این اموجی مشخص نیست که حرارت دقیقا مربوط به یک پیتزا است یا یک غذا یا حتی یک آتش ؟! ولی در طبق اطلاعات ما نشان از حرارت و بخار آب چشمه را قرار است به مخاطب القاء کند! شما هم سعی کنید با همین پیچیدگی معنی این اموجی را به خاطر بسپرید.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی 🤩 با نام اصلی star struck

اموجی 🤩 با نام اصلی star struck یک چهره شاد با دندان‌هایی مشخص که چشمانی ذوق زده و ستاره‌ای دارد. این اموجی نشان دهنده این است که شخص از دیدن یک فرد مشهور و محبوب شگفت زده و البته خوشحال شده است. بیشتر مواقع این شکلک برای نشان دادن احساس هیجان و جذابیت به کار برده می‌شود.

اموجی 🤢 nauseated face

اموجی 🤢 nauseated face صورت سبز که گویا حالتی شبیه به استفراغ دارد نشان از یک بیماری جسمی است. علاوه بر بیماری nauseated face در مواردی که انزجار عمومی نیز باشد می‌توان به کار برده شود.

اموجی 🧧 red envelope

اموجی 🧧 red envelope یک پاکت قرمز که با یک نشان چینی مهر و موم شده است. این پاکت قرمز در سال جدید چینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چیزی شبیه به هدیه پول به عروس و داماد یا عیدی. در هر صورت نماد و نشانی از خوشبختی و سعادتمندی است. در فرهنگ ما می‌توان این پاکت قرمز را به نشان شاد باش یا هدیه به کار برد.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی 😇 smiling face with halo فردی خندان با هاله‌ای از نور!

اموجی 😇 smiling face with halo فردی خندان با هاله‌ای از نور! یک شکلک در میان اموجی‌ها که نشان از یک فرشته دارد. بیشتر افرادی که این شکلک را استفاده می‌کنند تصوری از یک فرشته دارند. حاله گرد و آبی رنگی که دور سر این اموجی قرار گرفته است نشانگر فرشته است. لبخند و حالت چشمان این اموجی نیز نمایان کننده یک وضعیت مثبت و مهربان گونه‌ای می‌دهد. بنابراین در مواردی که رفتاری فرشته صفت را می‌خواهید بیان کنید از این اموجی می‌توانید استفاده کنید.

اموجی 😳 flushed

 

اموجی 😳 flushed که چهره یک شکلک مضطرب را نشان می‌دهد حالت‌های گوناگونی از آن تعبیر می‌شود. این شکلک با چشمانی گرد و متعجب می‌تواند به معنای یک فرد ناتوان، یک فرد متعجب، یک فرد بی اعتقاد و حتی یک فرد هیجان زده و تحسین بر انگیز نیز باشد ولی بیشترین حسی که این شکلک القا می‌کند یک تعجب و شگفت آوری بسیار شدید و عمیق است.

اموجی 😵 dizzy

اموجی 😵 dizzy در برخی از نرم افزارها به صورت یک شکلک با چشمانی گیج و دهانی باز است و در برخی نرم افزارها به صورت یک شکلک است که چشمانش به حالت ضربدر می‌باشد. در هر صورت نشان از یک فرد متعجب و بی اعتماد است البته در این شکلک حس شوک و سرگیجه ناشی از گمراهی نیز القا می‌شود.

اموجی 🗾 map of japan

معنی اموجی 🗾 map of japan به صورت واضح یک نقشه است که ظاهرا نقشه‌ای از کشور ژاپن است. از آن جایی که این کشور تنها کشور تولید کننده اموجی‌های مختلف است در بین شکلک‌ها از نقشه کشور ژاپن نیز استفاده کرده است.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی دست روی دهان یا face with hand over mouth

اموجی 🤭 دست روی دهان یا face with hand over mouth صورت و شکلک زردی است که با یک دست جلوی دهان را گرفته است. در سیستم هایی مانند اپل و فیس بوک این شکلک با چشمانی بسته و در دیگر سیستم‌ها با چشمانی باز وجود دارد. این اموجی در حالی که چشمانی باز دارد در حقیقت یک حس نگرانی و عذر خواهی را القا می‌کند و زمانی که چشمانی بسته دارد به دلیل آن که حالتی از خندیدن در چهره این اموجی دیده می‌شود حالتی از خجالت کشیدن از شادی یا صحبت کردن را القا می‌کند. در هر صورت یک حالت شرم و ممانعت در این شکلک دیده می‌شود.

اموجی face with medical mask

معنی اموجی 😷 face with medical mask با توجه به اینکه این شکلک که تقریبا حالتی ناراحت دارد و ماسکی پزشکی به دهان زده است نیاز به توصیف آنچنانی ندارد. این ماسک نوعی ماسک جراحی به شمار می‌رود که معمولا توسط کارکنان بهداشت در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فرهنگ شرق آسیا نیز جهت جلوگیری از بیماری‌ها و همچنین هوای آلوده از این دسته ماسک‌ها استفاده می‌کنند. به هر حال زمانی که می‌خواهید آلودگی هوا و پیشگیری از بیماری های ناشی از آن را نشان دهید می‌توانید از این شکلک استفاده کنید.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی cowboy hat

معنی اموجی 🤠 cowboy hat با کلاه کابویی. یک اموجی خندان با کلاهی از مدل های کابوی نشان دهنده یک فرد کابوی شاد می باشد. این اموجی به طور کلی احساس غرور و اعتماد به نفس را القا می‌کند. از آن جایی که خصلت یک کابوی با ماجراجویی همراه است اموجی cowboy hat برای القا حس ماجراجویی نیز به کار برده می‌شود. این اموجی در سال ۲۰۱۶ به اموجی ها اضافه شد.

اموجی face screaming in fear

اموجی 😱 face screaming in fear که در نگاه اول شما را به یاد تابلوی معروف جیغ خواهد انداخت! بی شک از دیدن اموجی face screaming in fear حس ترس و وحشت به شما دست خواهد داد. این شکلک با چشمانی سفید به حالت وحشت زده، رنگی پریده و دست هایی که به روی گونه گذاشته شده نشان دهنده یک فرد ترسیده و وحشت زده می باشد. البته همانطور که گفته شده اموجی face screaming in fear حالتی از نقاشی معروف ” جیغ ” اثر ادوار مونک نیز می باشد. که این اثر اکسپرسیونیسم نیز نشان از یک فرد با ترس زیاد است. این اموجی می تواند در مواردی نشان دهنده وحشت همراه با فریاد است نیز به کار گرفته شود.

اموجی raised fist یک مشت مهاجم نیست

معنی اموجی دست مشت شده ✊ raised fist یک مشت بسته است که نشان از مهاجم بودن نیست. این مشت بیشتر حالتی از اعتراض و دادخواهی است. در واقع این اموجی علاوه بر این که یک مشت بسته را نشان می‌دهد در بین اموجی های دست که نشان دهنده اعداد هستند به عنوان عدد صفر نیز به کار گرفته می‌شود.

بازگشت به لیست اموجی ها

اموجی dim emoji اموجی نور و روشنایی صفحه نمایش است

در بررسی معنی اموجی 🔅 dim emoji باید گفت در نگاه اول این اموجی شما را به یاد نماد خورشید می‌اندازد. در واقع اموجی dim نشان دهنده نور یا روشنایی است. این علامت بیشتر در مواردی مانند سیستم عامل و یا کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مورد دما و روشنایی خورشید نیست. بیشتر منظور اموجی dim به نور و یا روشنایی صفحه نمایش مربوط می شود.

اموجی wedding

معنی اموجی 💒 wedding یک خانه زیبا و با رنگ‌هایی که نماد عشق و مهربانی است به وسیله دو قلب و در برخی از سیستم عامل‌ها با یک قلب تزئین شده است. در ابتدا شاید به نظر برسد که این اموجی نشان دهنده یک خانه که خانه عشاق است باشد ولی در واقع این خانه نیست بلکه یک کلیسا است که در زمینه ازدواج به کار گرفته می‌شود. این کلیسای مسیحی در برخی از سیستم‌ها به وسیله یک صلیب کاملا مشخص شده است و در برخی دیگر از سیستم عامل ها صلیبی در آن دیده نمی‌شود. ولی به طور کلی اگر برای نشان دادن یک مراسم ازدواج دنبال اموجی مناسب هستید از این اموجی می‌توانید استفاده کنید.

اموجی Tokyo

اموجی 🗼 Tokyo یک برج قرمز رنگ است که از بلند ترین ساختمان‎های جهان به شمار می‎رود. این برج ژاپنی در سال ۱۹۵۷ ساخته شده و در سال ۲۰۱۰ به لیست اموجی ها اضافه شده است. این برج که برگرفته از برج ایفل می‌باشد در بین اموجی ها به صورت یک برج کوچک قرمز رنگ دیده می‌شود.

اموجی scoroll

راجع به معنی اموجی 📜 scoroll میتوان گفت که حتما شما هم یک برگه نامه بلند بالا که ابتدا و انتهای آن به صورت پیچ خورده است را در فیلم‌های قدیمی دیده اید. این اموجی دقیقا همان نامه‌های قدیمی است که معمولا از جنس کاغذ پاپیروس یا پوستی بوده است. اموجی scoroll بیشتر جنبه مطالعاتی و یا یک برگه رسمی و با سندیت می‌باشد. در بسیاری از سیستم‌ها در ابتدا و انتهای این برگه یک رول وجود دارد در برخی دیگر تنها یک برگه کهنه و قدیمی را مشاهده می‌کنید در هر صورت اموجی scoroll چه با غلتک چه بی غلتک جنبه یک سند یا نامه کاملا رسمی مانند دیپلم را دارد.

بازگشت به لیست اموجی ها

اگر راجع به معنی اموجی ها سوالی داشتید بپرسید، در اولین فرصت اموجی مورد نظر شما را در این لیست اضافه خواهیم کرد! روی ما حساب کنید!

 
 
۴۲ دیدگاه
42 دیدگاه
 

فلانی

17 آبان 1396 at 10:17

9+

? این چی؟

17 آبان 1396 at 11:36

بعید می دونم نیازی به پرسش بابت این اموجی باشه
این اموجی طبق توضیحات لینکی که در زیر میگذارم با اسم
Star Eyes شناخته می شود و تنهها مفهوم آن هیجان توام با خوشحالی است.

 

 

آرش

21 آبان 1396 at 18:13

درود بر شما و سپاس از اطلاعات مفیدتون
من چون واسه تبلیغات از اموجی ها خیلی استفاده میکنم واسه همین خیلی واسم مهمه که هیچ شکلکی رو به اشتباه نذارم توی پست هام
من اکثر اینایی که گفتید رو میدونستم
منتها مشکل من اموجی بخش آخر تلگرامه که شما دوتاشو اینجا گذاشته بودید
این? و این?
اما من میخوام معنی همشو بدونم
ممنون میشم کمکم کنید.

 
 

Parmin

30 آبان 1396 at 20:57

7+

?این ایموجی با این?چ فرقی داره؟

 

علی پوربافرانی

1 آذر 1396 at 8:57

0

سوالتون واقعا سخته …
دقیقا میشه گفت فقط به میزان خشم شما بستگی داره !!!!

 
 

niloo

18 آذر 1396 at 19:39

اون قرمزه که نشان خشم و نفرت گفته شده معمولا توی ایموجی های عصبانی کنار صورت گذاشته میشه یا توی انیمیشن ها چیز عجیبی نیست
 
Bl2at

28 آذر 1396 at 2:38

این اموجی ? در کنار این اموجی ? به چه معناست ؟
??
 

28 آذر 1396 at 9:45

3+

معنای خاصی برای این ترکیب ثبت نشده دوست عزیز !

Bl2at

28 آذر 1396 at 10:53

خیلی ممنون

این اموجی ? به تنهایی به چه معناست ؟ منظور شیطان پرستی هستش ؟

 

28 آذر 1396 at 14:12

7+

این ایموجی ? و طرز قرار گرفتن انگشتان در اصطلاح به دست شیطان نام گذاری شده!

 
 

zhina rahmani

14 دی 1396 at 10:45

خیلی متشکر از اطلاعات مفیدتون

 
zhina rahmani

14 دی 1396 at 10:46

واقعا خیلی به من کمک کردید مر۳۰
 
Shayanps4

5 بهمن 1396 at 22:01

یه اموجی هم هست که خیلیا فکر میکنن یعنی استفراق و چندش ولی فقط کافیه یکم بهش نگاه کنی تا بفهمی نه بابا این یعنی پولدار شدن!

اون اموجی هم اینه ?

 کیوان

27 بهمن 1396 at 1:37

سلام و خسته نباشید…. ممنونم بابت مطلبی و موضوعی که بهش پرداختید….
یه سوال : داشتم معنی ایموجی کلید و قفل
در کنار هم? چیست…. وقتی در بیو اینستاگرام گذاشته شود…..
ممنونم اگه لطف کنید و جواب بدید…..

 

28 بهمن 1396 at 1:15

سلام و سپاس از توجه شما.

معنی و مفهوم خاصی جز شمایل کلید و قفل نداره!!!

Kiana

21 فروردین 1397 at 22:26

اسم این ایموجی چیه?
 

22 فروردین 1397 at 0:34

این اموجی معنی خاصی نداره و بیشتر برای نمایش دادن شمایل آدم فضایی ها هستش
 

26 فروردین 1397 at 23:33

0

ممنون از شما متن جالبی بود .

 

نازنین

6 اردیبهشت 1397 at 9:18

سلام.

یه سوال داشتم در باره پیام رسان ایمو.آیکون استیکر در ایمو برای من غیر فعال شده یعنی استیکرها نمیاد تا انتخاب کنم میشه کمکم کنید؟

6 اردیبهشت 1397 at 9:41

احتمالا با بروز کردن برنامه به آخرین نسخه مشکل شما حل خواهد شد.
 
آذین

17 اردیبهشت 1397 at 19:28

سلام. ایموجی که جدیدن اضافه شده و مشت گره خورده ای هست که انگشت اشاره و انگشت کوچک فقط بالا هستن.این نشانگر چیه؟

ممنون

 
آزاده

5 مرداد 1397 at 22:16

ممنون خیلی جالب بود
 Afra

7 مرداد 1397 at 14:01


?
☯️

یعنی چی؟

 MOHAMADREZA

3 شهریور 1397 at 7:40

سلام معنای قلب بنفش
اموجی قلب بنفش ? به نوعی نماد عشق غم‌خوارانه است. از آن می‌توان عمدتاً برای انتقال عشق پدری و یا مادری به فرزند استفاده کرد. البته در ایالات متحده از آن در مدال سربازان مجروح ارتش استفاده می‌شود.
من شنیده بودم معناش آماده بودن برای رابطه ی جنسیه

 

علی پوربافرانی

3 شهریور 1397 at 8:15

چه جالب،

معنی درج شده در این مطلب بابت هر اموجی بر اساس مفهوم توضیح هر کدام از اموجی ها در صفحه رسمی استاندارد اموجی آماده شده و مسلما می تواند در فرهنگ ها و کشور های مختلف معنی و مفهوم متفاوتی داشته باشد!

 
ژینوس

24 شهریور 1397 at 11:11

ممنون برای توضیحات کامل و مفیدتون. خسته نباشید.جسارتاممکنه معنای این استیکر رو هم بفرمائید؟! ♾ بنظر خودم همون بینهایت هستش درسته؟! ?

24 شهریور 1397 at 12:42

0

ممنون از نظر لطف شما
دقیقا حق با شماست
این اموجی به معنی بینهایت هستش

 
Master Shifu

27 مهر 1397 at 14:15

 

سلام مطالبتون فوق العاده بود خیلی برام جالب بود ، اگه ممکنه معنی این ایموجی هارو هم بگید ?☄??⛎♑️♒️♎️♉️? واقعا ممنون میشم اگه بگید

 

علی پوربافرانی

27 مهر 1397 at 16:52

 

سپاس از لطف شما،
اموجی هایی که گفتید طی همین هفته به لیست ما اضافه میشه! حتما هفته دیگه بهمون سر بزنید و معنی این اموجی ها رو همینجا بخونید.

 

آریوان

3 اردیبهشت 1398 at 14:27

معنی این ایموجی 🤩

 

صالح

5 آبان 1397 at 1:03

0

ممنون از مطلب خوبتون
❣️یعنی چی؟

 رها

11 آبان 1397 at 9:51

1+

بسیار عالی?

 

ساره

11 آبان 1397 at 11:57

سلام. میشه فرق بین این استیکر ??با استیکر love رو بگید. چون در متن شما این علامت با استیکر لاو نوشته شده.
 
حامد

17 آذر 1397 at 23:09

0

سلام
ممنون از زحمتی که برای مطلب کشیدی،خیلی عالی بودتوضیحاتت ففقط کافی نبودک اونهم واضحه این ایموجی هایاشکلکهایکی دوتانیستند که راحت آدم ازپسشون بربیاد،فقط این نماده شاخ یاهمین?ولی سیاهش!چی میشه؟؟اگرشدبگیداینو(ممنون:)

 

6 دی 1397 at 10:18

Arefeh:
? اموجی ای که مغزش از سرش بیرون اومده
در قسمت اموجی ها سطر هفتم اولین اموجی از سمت چپ.

 

محمد

21 دی 1397 at 12:09

ببخشید خواهشا معنی این ٣ ایموجی که با هم برای من فرستاده شده را میگین ممنون میشم?????
و این ? به چه معنی میدونم بالون معنی چی میده

 

T.m

29 دی 1397 at 18:37

0

سلام از زحمات تان ممنون ☮☦♈♋⭕?⚜✳➿میشه معنی اینهارو هم لطف کنید؟
??این ها هم معنی خاصی دارند؟؟

 fatemeh

1 اردیبهشت 1398 at 13:30

1+

سلام میشه معنی این ایموجی ها رو هم بگین 😄😃😀😛😝😗😚😒

 
 

علی پوربافرانی

1 اردیبهشت 1398 at 14:09

0

بله حتما، بزودی در همین مطلب میتونید اموجی های جدیدی که درخواست کردید رو مشاهده کنید

Parisa

1 اردیبهشت 1398 at 17:41

2+

سلام معنی این استیکر چیه: 🖖؟؟؟؟

 
 

آریوان

3 اردیبهشت 1398 at 14:25

0

معنی این ایموجی 🤩

 

pama

7 خرداد 1398 at 15:06

0

زیاد معنی با تصویر ها نمیخونه 😐 به عنوان مثال یکجا معنی کردید صورت با بخار سفید !!!!!!! یعنی چی ؟ صورت با بخار سفید باید بیانگر چه احساسی باشه ؟؟؟؟ هر ایموجی بیانگر یک احساس در جمله ی بکار رفته هست . من فکر میکنم اگر مخترع این ایموجی بیاد و صورت با بخار سفید رو بخونه شک ندارم جان به جان آفرین تسلیم میکنه.

 
 
 

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه سرگرمی

عکس همسر جدید ریحانه پارسا