آموزش بافتن شال گردن گرد و گردنی + مدلهای جدید و شیک شال گردن گرد


آموزش بافتن شال گردن گرد و گردنی + مدلهای جدید و شیک شال گردن گرد بافتن شال گردن گرد و بدون درز را در این بخش از سایت حرف تازه برای علاقه مندان به بخش آموزشی منتشر کردیم و با مرحله به مرحله توضیح امیدوداریم بتوانید از این مدلها برای خودتان و یا اعضای خانواده […] نوشته آموزش بافتن شال گردن گرد و گردنی + مدلهای جدید و شیک شال گردن گرد اولین بار در...

آموزش بافتن شال گردن گرد و گردنی + مدلهای جدید و شیک شال گردن گرد

بافتن شال گردن گرد و بدون درز را در این بخش از سایت حرف تازه برای علاقه مندان به بخش آموزشی منتشر کردیم و با مرحله به مرحله توضیح امیدوداریم بتوانید از این مدلها برای خودتان و یا اعضای خانواده خود بافید و در زمستان استفاده کنید و خوش تیپ شوید .

ما معمولا تصورمان از شال گردن شال های دراز و مستطیلی شکل است اما امروزه در این مدلها به بهترین شکل در طرح های فانتزی و بدون درز که نک وارمر نامیده میشود تولید و طراح می شود .

اگر کمی آشنایی به بافت دو میل و میل گرد داشته باشید می توانید این مدل را براحتی با هزینه کم در منزل و اوقات بیکاری ببافید

این مدل که ما در این بخش توضیح میدهیم و آموزش میدهیم مدل جودو است که برای بافت شال گردن بدون درز ( نک وارمر ) از بافت جودونه استفاده شده است . این شال از طول و به اندازه پهنای دلخواه بافته شده و سپس کور شده است .

آموزش بافتن شال گردن گرد و گردنی

برای بافتن این مدل باید موارد زیر را بدانید:

محاسبه تعداد دانه ها برای سر انداختن بافت جودونه برای بافتهای بدون درز (در ادامه درباره آن توضیح خواهم داد ) کور کردن به روش صحیح بافت بدون درز با میل گرد

ضخامت نخ هم به خودتان بستگی دارد. چنانچه دوست دارید این جودونه های زیبا بهتر نشان داده شوند ، بهتر است از نخهای ضخیم تر استفاده کنید.

مراحل بافت شال گردن گرد و بدون درز

برای سر انداختن باید به اندازه حدود دو برابر دور گردن ،دانه سر بیندازید. یعنی دور گردن را با کمی گشادی در نظر بگیرید و حدودا دو برابر این اندازه دانه سر بیندازید. مثلا اگه دور گردن فردی حدود ۳۸ سانت باشد برای این شال بهتر است به تعدادی دانه سر بیندازد که طولش حدود ۷۲ سانت باشد، البته بهتر است اندازه را از دو برابر کمتر بگیرید، مثلا به جای ۷۲ سانت ۶۰ سانت بگیرید.

می توانید بافت را همانطور با دو میل انجام بدهید و بعد از تمام شدن بافت و کور کردن دانه ها دو طرف نک وارمر و یا شال گردن گرد را بهم بدوزید.

بنابراین بعد از اینکه دانه ها را سرانداختید از همان رج اول شروع کنید به بافتن بدون درز و بافت جودونه. برای اینکه در بافت بدون درز ، بتوانید جودونه را ببافید، باید به این ترتیب عمل کنید :

رج اول : یکی زیر – یکی رو ببافید تا آخر رج. رج دوم و همه رجهای بعدی : هر دانه ای رو که می بینید برعکس ببافید، یعنی دانه های رو از زیر و دونه های زیر از رو بافته شود.

به این ترتیب بافت شما جودونه خواهد بود.

بافت را بدون درز و به صورت جودونه ادامه بدهید تا به پهنای دلخواهتان که بهتر است بین یک وجب و نیم تا دو وجب باز باشد برسید . بعد دانه ها را به روش صحیح کور کنید. برای کور کردن به روش صحیح باید حتما هر دانه را همانطور که باید بافته شود ببافید و دانه قبلش را روی دانه بافته شده بیندازید. به این ترتیب نک وارمر شما در عرض یکی دو ساعت بافته می شود.

مدل جدید شال گردن گرد دخترانه و مردانه

در ادامه چند مدل شال گزردن حلقه ای و بدون درز دخترانه و مردانه را که جدیدترین مد روز می باشد را مشاهده کنید

مدل بافت شال گردن گرد

مدل شال گردن گرد دخترانه

مدل شال گردن حلقه ای دخترانه

مدل شال گردن مردانه گردنی و بدون درز

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه بافتنی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
جدیدترین مدل های بلوز بافتنی بچه گانه را اینجا ببینید