14 ایده ساخت کاردستی برای مدرسه


با ساختن کاردستی برای مدرسه خود مشکل دارید؟ هیچ ایده‌ای به ذهنتان نمیرسد؟ می‌خواهید بهترین کاردستی کلاس را بسازید؟ انواع ایده برای ساخت کاردستی برای مدرسه وجود دارد.


ستاره
| سرویس خانه‌داری - ساخت کاردستی متناسب با موضوع درسی یکی از کارهای فوق برنامه‌ای است که دانش‌آموزان در مدرسه باید انجام دهند. این کاردستی‌ها متناسب با مقطع و موضوع درسی دانش‌آموزان می‌تواند متفاوت باشد. انواع مختلفی از ایده ساخت کاردستی برای مدرسه وجود دارد. در ادامه این ایده‌های متنوع را خواهید دید که بتوانید کاردستی خوبی بسازید.


انواع مختلفی از ایده ساخت کاردستی برای مدرسه

۱- بخش‌های مختلف کره زمین

این کاردستی به ما کمک می‌کند که با جغرافیای کره زمین آشنا شویم. با استفاده از مقوا و چسب می‌توانید انواع شکل‌های جغرافیایی نظیر جلگه، دشت، اقیانوس، آبشار، جنگل و ... را در کنار هم در یک کاردستی نشان دهید.


۲. پناهگاه برای حیوانات اهلی در مزرعه

این کاردستی برای دانش‌آموزان سال‌های اول و دوم دبستان بسیار مناسب است. ساختن پناهگاه برای حیوانات اهلی به ما می‌آموزد چه حیواناتی اهلی هستند، رفتارهای آن‌ها چگونه است، به چه نحوی زندگی می‌کنند و چه سودی برای انسان‌ها دارند. این کاردستی زیبا را می‌توانید با مقوا، نی پلاستیکی و کمی پوشال بسازید. برای حیوان‌ها نیز از عروسک‌های کوچک خود استفاده کنید.


۳. چرخه کربن دی اکسید

موضوع درسی شما چرخه کربن دی اکسید در کره زمین است؟ کاردستی زیر را بسازید و در کلاس به نمایش بگذارید. کمی خلاقیت را چاشنی کاغذ رنگی و چسب کنید و اطلاعات علمی خود را نشان دهید.


۴. انواع مختلف ابر

شکل‌ها و نام‌های مختلف ابر را یاد بگیرید، سپس کمی پنبه بردارید و شکل‌های مختلف ابر را با پنبه روی مقوا بچسبانید و زیر هر یک اطلاعات مربوط به آن را بنوسید. کاردستی زیبای شما آماده است.


۵. مدل خورشید گرفتگی

خورشید گرفتگی زمانی ایجاد می‌شود که زمین ما بین خورشید و ماه قرار گیرد و مانع از رسیدن نور خورشید به ماه شود. با درست کردن مدل زیر به خوبی می‌توانید این مفهوم را نشان دهید. با مقوا، توپ و وسایل رنگ‌آمیزی این کاردستی علمی را بسازید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کاردستی خورشید با مقوا به ۴ روش


۶- منجنیق

آیا می‌خواهید نیروی اهرم و کنش و واکنش را نشان دهید؟ منجنیق بسازید. با وسایل دور ریختنی نظیر چوب بستنی، کش پلاستیکی و در بطری پلاستیکی یک منجنیق کوچک بسازید.


۷. شکل‌های هندسی

این کاردستی مناسب دانش‌آموزان کوچک‌تر است که تازه می‌خواهند با مفاهیم شکل‌های هندسی آشنا شوند. با مقوا و چسب انواع شکل‌های هندسی را بسازید و کنار هم قرار دهید تا به خوبی با آن‌ها آشنا شوید.

۸- هرم غذایی

بر اساس کالری و ارزش غذایی مواد غذایی موجد در برنامه غذاییتان هرم غذایی بسازید. مدل هرم به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بخش‌های مختلفی از هرم غذایی را یاد بگیرند. با برچسب مواد غذایی و کمی مقوا می‌توانید این هرم‌ها را به زیبایی بسازید.


۹. مدل کشاورزی سنتی

کشاورزی سنتی و ارگانیک به دلیل ارائه محصولات غذایی عاری از مواد شیمیایی مضر، به ما کمک می‌کند که زندگی سالم و بهتری داشته باشیم. این چرخه‌ی کشاورزی ارگانیک را می‌توان با ساختن مدل زیر به خوبی نشان داد.


۱۰. مدل نورون عصب

نورون‌ها بخش مهمی از بدن انسان هستند که پیام‌های عصبی را از مغز به اعضای مختلف بدن می‌فرستند و این‌گونه تمام قسمت‌های مختلف بدن را از طریق مغز کنترل می‌کنند. با فوم و چسب مدل نورون عصب را درست کنید و قسمت‌های مختلف آن را نمایش دهید.


۱۱. خانه اسکیمو

پوشش گیاهی و نحوه زندگی انسان‌ها در قطب یکی از ایده‌هایی است که برای ساخت کاردستی مدرسه می‌توانید از آن استفاده کنید. با مقوا و پنبه کاردستی زیر را درست کنید و از آن لذت ببرید.


۱۲. زندگی گیاهی و جانوری در کویر

مناطق کویری از پوشش گیاهی و حیات وحش منحصر به فرد خود برخوردارند. با کمک یک جعبه کفش، کمی شن، چسب، مقوا و مدل‌های کوچک این زندگی گیاهی و جانوری در کویر را به هم‌کلاسی‌هایتان نشان دهید.


۱۳. چرخه تکامل گیاهان

با ساخت این کاردستی شما به خوبی درک می‌کنید چه اتفاقی در طول حیات یک گیاه می‌افتد و به کمک آن می‌توانید این چرخه را به دوستانتان توضیح دهید. با کمی چسب و کاغذ رنگی می‌توانید این کاردستی زیبا را بسازید.


۱۴. عصر دایناسورها

با کمی خاک و عروسک‌های دایییناسورهای مختلف کاردستی دوران ماقبل انسان را بسازید.


جمع‌بندی

کاردستی را متناسب با موضوع درسی خود انتخاب کنید. مطمئنا موضوعات زیادی برای ساخت کاردستی وجود دارد. به اطراف خود نگاه کنید و ببینید با چه چیزی می‌توانید کاردستی بسازید. این کار به خلاقیت شما نیز کمک می‌کند. برای پیدا کردن ایده و ساخت این قبیل کاردستی‌ها، پیشنهاد می‌کنیم مطلب کاردستی با مواد بازیافتی را نیز مطالعه کنید. شما چه ایده‌های دیگری برای ساخت کاردستی مدرسه سراغ دارید؟ لطفاً نظرات خود را در قسمت "نظرات و پرسش‌ها" با ما و دیگر مخاطبان ستاره در میان بگذارید.

برگرفته از: howtofunda, sprucecraftsروی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه کاردستی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ببینید | ویدیویی جدید و تلخ از وضعیت سخت فرامرز صدیقی در خیابان‌های تهران