اربعین، حرکتی معرفت افزاست


اربعین، حرکتی معرفت افزاست

استاد حوزه و دانشگاه: اربعین یک حرکت معرفت افزایی و همچنین نگاهی معرفت شناسانه دارد و صرفا یک نگاه تاریخی نیست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین ماجد منابی در گفتگوی ویژه قرآنی با اشاره به برخی از روایات درخصوص زیارت اربعین افزود: در روایتی از امام حسن عسکری (ع) یکی از ویژگی‌های مومن، زیارت اربعین سالار شهیدان است.

وی با اشاره به برخی از روایات درخصوص پیاده روی اربعین گفت: اربعین معادلات منطقه را تغییر داده است و منطقه ما در جهان شاخصی در مبارزه با استکبار و مقاومت دارد و استکبار جهانی نمی‌خواهد مقاومت در منطقه شکل گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین ماجد منابی افزود: اربعین حسینی به تنهایی با نیرنگ‌های دشمنان مواجهه کرده است و زائران اربعین پس از بازگشت به کشورشان نقش یک سفیر را ایفا می‌کنند.

وی گفت: اربعین حسینی یکی از مناسک اجتماعی و وظیفه آن نیز انتقال معارف است و همچنین اربعین حسینی ظرفیت جهان شمولی دارد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: رسانه‌های مختلف در مواجهه با رویدادی که موافق میل آن‌ها نیست معمولا سه رویکرد تحریم (بایکوت)، تقلیل و تخفیف و یا تحریف رویداد را پیش می‌گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین ماجد منابی گفت: رسانه‌های کشور‌های معاند نیز بیشتر به حاشیه آن می‌پردازند و می‌خواهند بین برادران مسلمان اختلاف ایجاد کنند.

وی افزود: اربعین یک بیداری روحی در رسانه‌ها ایجاد کرده و خودش نیز به یک ابررسانه تبدیل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ماجد منابی با اشاره به فعالیت رسانه داخلی در قبل، هنگام و پس از اربعین حسینی گفت: رویکرد کلی رسانه‌های داخلی درخصوص اربعین باید ارتقای دانش و معرفت مخاطبان، تبدیل جریان اربعین و شور حسینی به معرفت عقلانی و پایدار، توسعه معارف اربعین برای همه دوره زندگی و همچنین اطلاع رسانی، آموزش و تبلیغ مناسک اربعین حسینی باشد.
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location