ساخت کاردستی برای کودکان مهد کودکی نیاز به آموزش و مهارت خاصی ندارد، تنها چیزی که در این راستا اهمیت دارد به کارگیری خلاقیت و ابتکار است تا کاردستی کودکانه استانداردی ساخته شود که علاوه بر جذابیت و زیبایی، درست کردن آن برای کودکان نیز راحت و ساده باشد و آموزشی مفید و کاربردی محسوب گردد. در این راستا ما مجموعه ایی از بهترین ایده ها برای ساخت کاردستی مهد کودک و پیش دبستانی را گردآوری نموده ایم که در ادامه ارائه می دهیم و می توانند به والدین و مربیان که با کودکان خردسال همراه هستند کمک نماید زیباترین کاردستی ها را با وسایل ساده و در دسترس بسازند.

ساخت کاردستی مهد کودک با وسایل ساده

انواع مدل کاردستی فانتزی و کودکانه که با وسایل ساده و در دسترس ساخته می شوند برای کودکان در مقاطع سنی مختلف، متفاوت است و مطمئنا مربیان مهدکودک ها سعی می کنند با توجه به سن کودک و توانایی های وی ساخت بهترین و مناسب ترین کاردستی را به بچه ها آموزش دهند. علاوه بر سن و توانایی، نوع مواد اولیه مورد نیاز برای ساختن کاردستی برای کودکان نیز نقش مهمی در مدل کاردستی دارد.

کاغذ رنگی و مقوا از جمله رایج ترین مواد اولیه برای ساخت کاردستی های کودکانه می باشند، انواع کاردستی مهد کودک که با کاغذ و مقوا ساخته شده اند به این دلیل که استفاده از آنها خطری برای کودکان در سنین پایین محسوب نمی گردد و همچنین هزینه پایینی دارد بهترین انتخاب از نظر مربیان و والدین می باشند. عکس های زیر نمونه های زیبایی از انواع کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا می باشند که می توانید به راحتی ساختن آنها را به کودکان آموزش دهید. فقط توجه داشته باشید که انواع کاردستی با مقوا و کاغذ همانطور که راحت تهیه می شوند، ممکن است خیلی سریع و راحت نیز خراب شوند و صدمه ببینند پس نحو نگهداری از آنها نیز باید به کودکان آموزش داده شود.

علاوه بر کاغذ و مقوا از وسایل ساده دیگری نیز می توان برای ساختن کاردستی های کودکانه استفاده نمود، این وسایل که اغلب ما آنها را به عنوان وسایل دور ریختنی یا بازیافتی می شناسیم می توانند سطح خلاقیت کودکان را بالا ببرند و کمک کنند کودک یاد بگیرد با هر آنچه که در دسترس دارد وسیله ایی جدید و کاربردی خلق نماید. نمونه های زیر تعدادی از این کاردستی ها را نشان می دهد که توسط کودکان مهد کودک ها ساخته شده اند و شما نیز می توانید به عنوان الگو از آنها استفاده نمایید.

عکس هایی که مشاهده نمودید بخشی از جذاب ترین مدل های کاردستی برای کودکان خردسال می باشد که با ساده ترین وسایل و مواد اولیه ساخته شده اند، حال اگر تمایل دارید با نحوه ساخت دیگر کاردستی ها و همچنین مدل های متنوع و زیبای کاردستی های مختلف آشنا شوید پیشنهاد می کنیم حتما از بخش کاردستی مجله هنر در خانه دیدن نمایید و از مطالب و آموزش های ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.