چه داروهایی باعث مثبت شدن تست بارداری میشود؟


چه داروهایی باعث مثبت شدن تست بارداری میشود؟

هنگامی که در حال تلاش برای رسیدن به بارداری هستید ، موارد کمی می توانند به اندازه یک مثبت کاذب ویران کننده باشند.

هنگامی که در حال تلاش برای رسیدن به بارداری هستید ، موارد کمی می توانند به اندازه یک مثبت کاذب ویران کننده باشند. ممکن است از شما سؤال شود که چه چیزی باعث آزمایش مثبت کاذب بارداری می شود.

شایع ترین علت تست بارداری مثبت کاذب
تست بارداری منقضی شده
بگذارید تست خیلی طولانی قبل از بررسی آن بنشیند
سقط جنین یا “حاملگی شیمیایی”
خوردن داروهای خاص
داشتن حاملگی خارج رحمی یا مولر
سایر شرایط پزشکی
یک واحد آزمایش حاملگی معیوب و / یا
نمونه های آلوده
۱-تست بارداری منقضی شده می تواند مثبت کاذب داشته باشد
روشی که تست بارداری بدون نسخه (که به آن تست حاملگی خانگی نیز گفته می شود) عمل می کند ، این است که آنها نشان می دهند که آیا ادرار شما حاوی گنادوتروپین کوریونی انسان (hCG) یا هورمون بارداری است یا خیر. وقتی آزمایش بارداری از تاریخ انقضا گذشته باشد ، مواد شیمیایی موجود در آن به شکلی که قرار است انجام دهند عمل نمی کنند.
بنابراین ، تست بارداری منقضی شده می تواند در مورد اینکه ادرار شما حاوی hCG است یا خیر ، اشتباه کند. بهترین شرط شما برای جلوگیری از این مثبت کاذب این است که اطمینان حاصل کنید که تست شما انجام می شود منقضی نشده است.
صرف نظر از محل دریافت آن ، قبل از استفاده حتما تاریخ انقضاء موجود در بسته بندی را بررسی کنید.
۲-قبل از بررسی نتایج ، تست را خیلی طولانی نگذارید
جهت در جعبه به همین دلیل وجود دارد. هنگامی که بعد از اتمام آزمایش به شما اجازه می دهید بیش از حد طولانی در ادرار بنشیند ، ادرار موجود در آزمایش می تواند تبخیر شود. از آنجا که این ادرار تبخیر می شود ، نتایج آزمایش می تواند تحریف شود. در حقیقت ، یک خط به طور ناگهانی می تواند به عنوان دو ظاهر شود ، یا یک منفی بسته به تست مورد نظر شما می تواند مانند یک مثبت باشد.
اگر می گوید دو دقیقه را در ادرار بگذارید مثلاً در علامت دو دقیقه آن را بیرون بیاورید. اگر نتایج در ۱۰ دقیقه موجود است ، ۲۰ دقیقه صبر نکنید تا آنها را بررسی کنید.
۳-سقط جنین یا “حاملگی شیمیایی” می تواند منجر به مثبت کاذب شود
برای یک زن ، بیشتر از ۱۲ هفته اول مستعد ابتلا به سقط جنین است. سقط جنین اصطلاحی است که برای توصیف بارداری استفاده می شود که در طی ۲۰ هفته اول بارداری به پایان می رسد.
بارداری شیمیایی چیست؟ طبق اعلام انجمن بارداری آمریکا ، “حاملگی های شیمیایی ممکن است ۵۰-۷۵٪ از کل سقط جنین را تشکیل دهد. این اتفاق می افتد که حاملگی اندکی پس از کاشت ، و در نتیجه خونریزی رخ میدهد.
آنچه در این مورد باعث ایجاد مثبت کاذب می شود این است که وقتی آزمایش بارداری را انجام می دادید هنوز در سیستم خود مقداری hCG داشتید. این یکی از دلایلی است که بسیاری از کارشناسان در مورد آزمایش های تشخیص زود هنگام توصیه می کنند. متأسفانه ممکن است شما هنگام انجام آزمایش دیگر باردار نبودید.
۴-برخی داروهایی که باعث تست بارداری مثبت میشوند.
هنگام استفاده برای IVF یا IUI ، مؤلفه LH می تواند نتیجه مثبت کاذب اما به دلایل مختلف ایجاد کند. در حالی که تزریق hCG با وارد کردن hCG به سیستم باعث مثبت شدن کاذب می شود ، افزایش LH می تواند همین کار را انجام دهد زیرا این دو هورمون از نظر ژنتیکی بسیار شبیه هستند.
مصرف داروی حاوی hCG می تواند یک آزمایش بارداری مثبت کاذب ایجاد کند. بسته به تعداد واحدهای تجویز شده ، یک یا دو هفته طول می کشد تا یک سیستم تزریق آن پاک شود. بنابراین ، اگر شما تزریق hCG را به عنوان بخشی از درمان های باروری مصرف می کنید ، بهتر است قبل از آزمایش بارداری منتظر بمانید.
همچنین چند دارو وجود دارد که می توانند نتیجه را تداخل کنند. آنها به جای ایجاد منفی کاذب ، بعضی اوقات می توانند یک مثبت کاذب را برگردانند ، و این باعث می شود که شما باور داشته باشید که در حقیقت ، شما باردار هستید.
سایر داروهایی که باعث تست بارداری مثبت میشوند
عبارتند از:
داروهای روانپزشکی مانند ضد اضطراب (مانند Xanax و Valium) و نسخه های ضد روانپریشی (مانند کلوزاپین یا کلرپرومازین)
داروهای مدر مانند furosemide (Lasix ، Diuscreen)
متادون دولوفین)
ضد تشنج
داروهای تجویز شده برای بیماری پارکینسون از جمله بروموکریپتین (پارلودل)
آنتی هیستامین ها ، از جمله پرومتازین
باربیتوراتها
فنرگان و سایر داروهای ضد تهوع
داروهای ضد اضطراب ، مانند دیازپام (Valium) یا آلپرازولام (Xanax).
به طور مؤثر ، هر دارویی که با ترکیب شیمیایی بدن شما مخلوط شود یا اثری در ادرار شما بگذارد ، می تواند به طور بالقوه آزمایش ادرار را تحریف کند.
۵-داشتن حاملگی مولر یا خارج رحمی
در یک حاملگی خارج رحمی ، یک تخم بارور شده خود را در مکانی غیر از رحم کاشت می کند. شایع ترین محل در لوله فالوپ است ، اما می تواند در تخمدان ، حفره شکمی یا دهانه رحم نیز ایجاد شود. از آنجا که تخم بارور شده وجود دارد ، hCG در سیستم وجود خواهد داشت و نتیجه آن آزمایش حاملگی مثبت کاذب است.
عفونت ادراری (یا UTI)
کیست تخمدان و / یا سرطان تخمدان
سرطان در مثانه ، کلیه ، ریه ، روده بزرگ ، پستان ، کبد یا معده
مشکلات غده هیپوفیز یا اختلالات مؤثر بر سطح هورمون شما (اگرچه این موارد نادر هستند ، اما آنها رخ می دهند)
خون یا گلبولهای سفید موجود در جریان ادرار در نتیجه بیماریهای کلیوی یا عفونتها
hCG باقیمانده در سیستم شما از بدو تولد قبلی ، سقط جنین ، سقط جنین ، برنامه های تزریق رژیم غذایی یا درمان باروری
تومورهایی که hCG تولید می کنند (دوباره ، این نادر است ، اما می تواند با مواردی مانند تومورهای سلول زایای تخمدان و بیماری تروفوبلاستیک حاملگی اتفاق بیفتد)
۶-نمونه ادرار شما آلوده باشد
در بعضی موارد ، هرچند موارد نادر ، یک نمونه ادرار آلوده می تواند منجر به تست بارداری مثبت کاذب شود. برخی از متخصصان معتقدند صابون ، مواد شوینده و / یا خون در ادرار می تواند منجر به نتایج تحریف شده شود. بهترین کار برای جلوگیری از این مثبت کاذب ، استفاده از یک نمونه تمیز و شرایط استریل است.
به عنوان مثال ، اگر مجبور هستید در یک فنجان ادرار کنید و سپس آن را روی آزمایش بریزید ، باید اطمینان حاصل کنید که فنجان استریل است و هیچ صابون و مواد شوینده ای در آن وجود ندارد. یا همانطور که در بالا گفته شد ، اگر مبتلا به بیماری کلیوی یا عفونت مانند عفونت مجاری ادراری هستید ، می تواند خون را در ادرار شما نشان دهد و این می تواند نتایج آزمایش را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

داروهای باعث مثبت شدن تست بارداری
اکثر پزشکان و متخصصان موافق هستند که شما باید یک هفته پس از اولین دوره قاعدگی از دست رفته خود منتظر بمانید تا یک آزمایش بارداری انجام دهید. سپس دوباره ، این اولین مرحله است که در آن باید تست کنید.
به یاد داشته باشید ، بیشتر موارد سقط جنین در طی ۱۳ هفته اول ممکن است رخ دهد. این را باید در نظر داشته باشید که حتی اگر با پزشک خود ملاقات کنید ، این یک ضمانت پزشکی نیست که بتوانید بارداری را به پایان برسانید

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه سلامت مادر و نوزاد


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
بهترین سکس تراپیست در تهران