عکس پروفایل اسم فاطمه | عکس نوشته نام فاطمه


عکس پروفایل اسم فاطمه | عکس نوشته نام فاطمه پروفایل اسم فاطمه : فاطمه اسم دخترانه است، معنی فاطمه: فاطمه: در لغت و اصطلاح عرب به زنی گفته می شود که فرزند خود را از شیر باز گرفته است فاطمه نام دختر پیامبر اسلام (ص) است که فرمود: دخترم را از آن جهت فاطمه گویند […] نوشته عکس پروفایل اسم فاطمه | عکس نوشته نام فاطمه اولین بار در مجله اینترنتی حرف...

عکس پروفایل اسم فاطمه | عکس نوشته نام فاطمه

پروفایل اسم فاطمه : فاطمه اسم دخترانه است، معنی فاطمه: فاطمه: در لغت و اصطلاح عرب به زنی گفته می شود که فرزند خود را از شیر باز گرفته است فاطمه نام دختر پیامبر اسلام (ص) است که فرمود: دخترم را از آن جهت فاطمه گویند که: «ان الله عزوجل فطمها و فطم من احبها من النار» همانا خداوند متعال او وکسانی که او را دوست دارند از آتش جهنم باز می دارد.

همچنین امام باقر( ع) فرمود : وقتی که جده ام فاطمه (س) به دنیا آمد خدای عزوجل به فرشته ای وحی نمود که نام فاطمه را برزبان پیامبر گرامی اسلام(ص)جاری سازد به همین جهت نام « فاطمه» از اذکار ربّانی است.

فاطمه (به عربی: فاطمة) یک نام زنانهٔ عربی است که در سراسر جهان اسلام استفاده می‌شود. تعدادی از بستگان پیامبر اسلام از جمله دخترش فاطمه این نام را داشته‌ند.

نام فاطمه توسط غیر مسلمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد: شهر فاتیما، پرتغال که برگرفته از نام یکی از شاهزاده‌های قرن دوازدهم میلادی مورو است. این شهر محل واقعه بانوی ما فاتیما است که در سال ۱۹۱۷ رخ داد و پس از آن واقعه، این نام را به عنوان یک نامِ شخصی زن در میان جمعیت کاتولیک‌های رومی، به‌ویژه در کشورهای پرتغالی‌زبان ‏(en)‏ و اسپانیایی‌زبان استفاده می‌کنند.

بنا بر گزارش سازمان ثبت احوال ایران، نامِ فاطمه بیشترین انتخاب نام برای نوزادان دختر در میان ایرانیان را به خود اختصاص داده‌است.

افراد شاخص با نام فاطمه عبارت‌اند از:

فاطمه زهرا دختر محمد پیامبر اسلام.
فاطمه بنت اسد مادر علی بن ابیطالب امام اول شیعیان.
فاطمه کلابیه، معروف به ام‌البنین، همسر امام اول شیعیان.
فاطمه دختر خطاب، خواهر عمربن خطاب.
فاطمه معصومه، دختر موسی بن جعفر هفتمین امام شیعیان.
فاطمه جوزدانیه، بانوی محدث ایرانی در سدهٔ پنجم هجری.
فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینمای ایران.
فاطمه پهلوی، دهمین فرزند رضا شاه پهلوی.

عکس نوشته پروفایل اسم فاطمه

طراحی پروفایل اسم فاطمه

عکس نوشته فاطمه برای پروفایل تلگرام

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه عکس‌های جالب


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
عکس دختر | 130 متن و عکس دخترونه زیبا و لاکچری برای پروفایل