حمایت عملیاتی همراه اول از کسب و کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها


حمایت عملیاتی همراه اول از کسب و کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها

ایتنا- بیستمین نمایشگاه تلکام امسال طی روزهای 26 تا 29 آذر ماه در تهران برگزار شد. اپراتور اول ارتباطی نیز ضمن نگاه به فضای B2B نیم نگاهی هم به حوزه استارت آپ ها داشت و به معرفی دستاوردهایش در این زمینه پرداخت. با ما همراه باشید تا بیشتر در این ارتباط بدانید.

بیستمین نمایشگاه تلکام امسال طی روزهای 26 تا 29 آذر ماه در تهران برگزار شد. اپراتور اول ارتباطی نیز ضمن نگاه به فضای B2B نیم نگاهی هم به حوزه استارت آپ ها داشت و به معرفی دستاوردهایش در این زمینه پرداخت. با ما همراه باشید تا بیشتر در این ارتباط بدانید.

نمایشگاه تلکام


بیستمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی(تلکام) در تاریخ 26 الی 29 آذر ماه سال جاری در تهران برگزار شد.
زمینه اصلی این نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر، موبایل و ارتباطات مخابرات فناوری اطلاعات است.
به گفته شاهدان عینی، متأسفانه شرکت‌ها و اپراتورها اغلب با رویکرد سوددهی در این نمایشگاه حضور یافتند و دیدگاه‌های حمایتی خود را در زمینه استارت‌آپها و فضای دیجیتال کنار گذاشتند.
با این حال، شواهد نشان میدهد که همراه اول به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور ایران با شرایط متفاوتی نسبت به دیگر اپراتورها در این نمایشگاه حضور یافت که در ادامه به آن می پردازیم.


معرفی «آچاره» و «سنجینه» توسط همراه اول در نمایشگاه تلکام


در حالی که اپراتورها و شرکتهای مختلف با رویکرد تجاری محض در نمایشگاه تلکام حضور یافتند، اما همراه اول از این فرصت بهره برد و ضمن تمرکز بر بخش تجاری، جایگاهی را نیز به استارتآپها و کسب و کارهای نوین تحت حمایتش اختصاص داد.
گفتنی است، اولین اپراتور ایران در نمایشگاه تلکام امسال دو غرفه مربوط به استارتآپهای «سنجینه» و «آچاره» داشت.

بررسی شواهد نشان می دهد که همراه اول تنها اپراتوری بود که حمایت جدیاش را از استارتآپها بار دیگر نشان داد.
در همین ارتباط، همراه اولبه معرفی پلتفرمهای «سنجینه» و «آچاره» در قالب کسب و کارهای دیجیتال پرداخت. کارشناسان این واحدها در طول برگزاری نمایشگاه به صورت پیوسته پاسخگوی پرسشها و رفع مشکلات احتمالی مشترکان و کاربران بودند.

«آچاره» چیست؟


آچاره یکی از استارتآپهایی است که به بازار عرضه شده است. کاربران میتوانند از طریق این اپلیکیشن، خدمات را با روشهای نوین مبتنی بر تکنولوژی دریافت کنند.
شما از طریق «آچاره» میتوانید به سادگی و در چند مرحله، خدمات مورد نیاز خود، اعم از نظافت، تعمیرات، آرایشگاه، تعویض روغن و لولهکشی را دریافت کنید.
کافی است خدمت مورد نظر خود را انتخاب و مکان و زمان حضور متخصص را مشخص کنید، بقیه کارها را آچاره انجام میدهد.
گفتنی است این استارت آپ در شهر تهران با استقبال زیادی روبرو شده است.

«سنجینه» چیست؟


اپلیکیشن «سنجینه» پلتفرم جامعی است که بر مبنای سرویس‌های "شرکت مشاوره رتبهبندی اعتباری ایران" اقدام به ارائه خدمات رتبهسنجی به مشتریان حقیقی و حقوقی می‌کند.
برای مثال، سامانه مورد بحث این امکان را فراهم کرده است که در هر زمان و مکان به راحتی بتوانید از حساب‌های مشتریانتان استعلام بگیرید و آنها را اعتبار سنجی کنید.

حضور همراه اول در نمایشگاه تلکام بر مبنای شعار تحقق رویای دیجیتال


خوب است بدانید که حمایت همراه اول از کسب و کارهای نوین مسبوق به سابقه است و یکباره در نمایشگاه تلکام امسال مطرح نشده است. به طور مثال، سال گذشته در مراسمی شرکت سرمایهگذاری «حرکت اول» به نمایندگی از اپراتور اول و شرکت دانش بنیان «سانا گستر سبز» قرارداد همکاری جهت سرمایه گذاری امضا کردند.

به طور کلی، همراه اول همواره حمایت خود را از استارتآپها و کسب و کارهای نوین اعلام کرده است. جالب اینکه، ادعاهای مقامات همراه اول در حد شعار و حرف باقی نمانده است و مشاهده کردهایم که در زمان مقتضی، این اپراتور اقدامات عملی را در راستای تحقق شعار رویای دیجیتال انجام داده است.
نمونه اخیر و عینی آن هم حضور این اپراتور در نمایشگاه تلکام امسال با رویکرد حمایت از کسب و کارهای نوین بود. اینکه این اپراتور در دو غرفه به معرفی استارتآپهای سنجینه و آچاره پرداخت، نشان دهنده عزم جدی همراه اول برای حمایت از کسب و کارهای نوین بود.
جمع بندی
در پایان میتوان گفت که شواهد، نشاندهنده عزم جدی همراه اول برای حمایت از استارتآپها است. به نظر میرسد این اپراتور عزمش را جزم کرده است که شعار رویای دیجیتالش را تحقق ببخشد.
موضوع دیگر، پیشتازی بیچون و چرای همراه اول است. نگاهی به نمایشگاه تلکام امسال نشان میدهد که شرکتها و اپراتورهای مختلف با رویکرد سوددهی در این رویداد حضور یافتند. حال آنکه، همراه اول به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور کشور از این مرز فراتر رفته و به حمایت از کسب و کارهای نوین پرداخت.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه فناوری

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

جوک،متن و اس ام اس بی ادبی و زناشویی شب جمعه (18+)