ساخت کاردستی ایده ای جالب و سرگرم کننده برای کودکان می باشد که نیاز به وسایل زیادی ندارد و خیلی راحت می توان آن را همراه با کمی خلاقیت به شکل های مختلف ساخت، در این مطلب قصد داریم شما را با مدل های متنوعی از انواع کاردستی ماشین و نحوه ساخت یک مدل از این نوع کارهنری آشنا کنیم.

مدل های جالب کاردستی ماشین با وسایل مختلف

ساخت کاردستی با وسایل اضافی و دور ریختنی به همراه کودکان ایده ای لذت بخش و جذاب می تواند باشد. شما می توانید با کاغذ و مقوا و هم چنین بسیاری از وسایل در دسترس با صرف کمترین هزینه کاردستی های جذابی هم چون ماشین، عروسک، آویز، اشکال فانتزی و… را بسازید.

کمک گرفتن از کوکان به منظور ساخت کاردستی ساده با کاغذ و مقوا و دیگر وسایل می تواند وسیله ای موثر در رشد و پویایی ذهن کودک و قوه تخیل او گردد. شما می توانید با کمی ابتکار و خلاقیت همراه با چاشنی هنر و مهارت با استفاده از وسایل دور ریختنی و بی استفاده که در منزل دارید کاردستی های جالب و کاربردی و گاهی به شکل تزیینی و دکوری بسازید و آثار هنری جدیدی را خلق نمایید. هدف ما در این مطلب ساخت ماشین با وسایل ساده است، این نوع کاردستی جذاب، شامل کاردستی با جعبه های خالی و کارتن های مختلف، کاردستی با لیوان یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی، کاردستی با چوب و… می باشد که در این مطلب نمونه هایی از آن را مشاهده می کنید.

نحوه ساخت یک نمونه از کارهنری به شکل ماشین با وسایل ساده

برای ساخت این نوع کاردستی نیاز به وسایل زیادی ندارید و با کمک تعدادی رول دستمال کاغذی اضافی می توانید آن را بسازید، سپس رول های دستمال کاغذی را به دلخواه رنگ نمایید. در مرحله بعدی بر روی یک تکه کارتن یا مقوا تعدادی دایره بکشید و آن ها را برش بزنید. دقت داشته باشید که رول های دستمال کاغذی در واقع نقش بدنه ماشین را ایفا می کند و دایره های برش داده شده به عنوان چرخ ماشین کاربرد دارند. به این ترتیب برای هر رول چهار عدد دایره در نظر بگیرید. در صورتی که مایل به گذاشتن عروسک در داخل ماشین هستید قسمت بالای رول را برش بزنید. سپس چرخ ها را به بدنه ماشین وصل نمایید و کارهنری زیبای خود را به اتمام برسانید.

تصاویر بسیار زیبا از انواع کارهنری به شکل ماشین

در ادامه مدل های زیبایی از انواع ماشین های کودکانه را برای مشاهده و الگو گرفتن شما از هر یک از آن ها به نمایش گذاشته ایم.

کاردستی با چوب بستنی به شکل اتومبیل

کاردستی بسیار زیبا و خلاقانه با وسایل اضافی

کارهنری بسیار زیبا و هنرمندانه به شکل ماشین

کاردستی زیبا و ساده کودکانه

کاردستی بسیار زیبا به شکل اتومبیل

هنردستی جالب و زیبا به شکل ماشین پلیس

کاردستی بسیار جذاب و خلاقانه با کاغذ و مقوا

کارهنری زیبا با استفاده از کارتن های اضافی

کارهنری به شکل ماشین با وسایل ساده و دور ریختنی

کاردستی جالب و زیبا به شکل ماشین

کارهنری زیبا و خلاقانه به شکل ماشین متحرک

هنردستی بسیار جالب و هنرمندانه به شکل ماشین

کارهنری جالب به شکل ماشین متحرک

کاردستی اتومبیل با وسایل اضافی

کاردستی فوق العاده زیبا و هنرمندانه با کارتن اضافی

کاردستی خلاقانه با وسایل دور ریختنی

کارهنری جالب و زیبا به شکل تریلر

کاردستی اتومبیل با کارتن

کاردستی آمبولانس با وسایل ساده و اضافی

ساخت ماشین با کاغذ و مقوا

کارهنری بسیار جالب به شکل ماشین پلیس

کاردستی بسیار زیبا با چوب

کاردستی زیبا و هنرمندانه به شکل اتومبیل

کاردستی جالب و زیبا با وسایل دور ریختنی

کاردستی بسیار زیبا با کارتن

مجموعه تصاویر بسیار زیبا و هنرمندانه ای از انواع خلاقیت در ساخت ماشین با ایده های مختلف را به همراه یک نمونه ساده از نحوه ساخت این کاردستی مشاهده نمودید. امیدواریم مورد پسند شما واقع شده باشد و از تماشای آن لذت برده باشید. حال می توانید برای مشاهده آموزش های مرحله به مرحله و کامل برای ساخت انواع کاردستی های زیبا با وسایل مختلف بر روی کاردستی کلیک نمایید و از جدیدترین مطالب ما دیدن نمایید.