معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از سیب ممنوعه تا عشق اجاره ای


معرفی بهترین سریال های ترکیه ای  در اینبخش بـه معرفی بهترین سریالهای ترکیه ای می‌پردازیم. سریالهای ترکیه ای در کشور مـا مخاطبان بسیار زیادی دارد، هنرمندان ترکیه ای محبوبیت خاصی در میان مردم مـا دارند و افراد زیادی فیلم ها و سریالهای محصول ترکیه را دنبال می کنند. افراد زیادی کـه علاقه مند بـه دیدن سریالهای ترکیه ای هستند میخواهند بدانند کـه کدام...

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای

در اینبخش بـه معرفی بهترین سریالهای ترکیه ای می‌پردازیم. سریالهای ترکیه ای در کشور مـا مخاطبان بسیار زیادی دارد، هنرمندان ترکیه ای محبوبیت خاصی در میان مردم مـا دارند و افراد زیادی فیلم ها و سریالهای محصول ترکیه را دنبال می کنند. افراد زیادی کـه علاقه مند بـه دیدن سریالهای ترکیه ای هستند میخواهند بدانند کـه کدام یک از آن ها جذابیت بیشتری دارند، در ادامه با بهترین سریالهای ترکیه ای آشنا میشویم.

جذاب ترین و بهترین سریال های ترکیه ای

در سریالهای ترکی عموما رنگ و لعاب زیادی وجوددارد؛ شخصیت‌ها لباس‌های شیک و چشم‌گیر میپوشند و از بازیگرهای خوش‌چهره کـه در ایران هم حسابی مشهور شده‌اند استفاده میشود. بنظر می رسد کـه همین دلایل برای بینندگان «چـه ایرانی و چـه غیرایرانی» کافی باشد تا این سریال‌های سرگرم‌کننده را دنبال کنند. کما این کـه بعضی از این سریالهای ترکی فیلمنامه و شخصیت‌پردازی‌ قوی‌ای ندارند.

سریال ترکی گلپری | Gülperi

«گلپری» «بـه ترکی Gülperi» یکیدیگر از بهترین سریالهای ترکی اسـت کـه توسط متین بالک‌اوغلو «Metin Balekoğlu» کارگردانی شده اسـت. پخش این سریال از تاریخ 14 سپتامبر 2018 «23 شهریور 1397» از شبکه Show TV آغاز شد. سریال گلپری دریک فصل و 30 قسمت ساخته شده اسـت.

داستان این سریال راجع بـه زنی بنام گلپری «با بازی نورگل یشیلچای | Nurgül Yeşilçay» اسـت کـه برای رفاه فرزندانش دست بـه هرکاری می زند اما با مشکلات زیادی روبرو میشود. نورگل یشیلچای پیش از این هم در سریال‌های ترکی «گوزل» «Paramparça» و «عشق و جزا» «Aşk ve Ceza» بازی کرده بود. این بازیگر بدلیل بازی در فیلم ایرانی «جن زیبا» در میان ایرانیان هم بسیار مشهور شده اسـت.

سریال ترکی سوگند | Yemin

قسم «بـه ترکی: Yemin»، یکی از سریال‌های محبوب ترکیه‌ای محصول سال ۲۰۱۹ اسـت کـه در 70قسمت ۶۰ دقیقه‌ای در ژانر درام تولید شده‌اسـت. این سریال، یک سریال فوق‌العاده و تماشایی برای خانم‌های خانه دار اسـت. محبوبیت سری اول این سریال بـه اندازه‌ای بوده کـه تصمیم گرفته شده سری دوم آن ساخته شود. سری دوم این سریال حدود ۲۰۰ قسمت خواهد بودو درسال ۲۰۲۰ نمایش داده خواهد شد.

در سریال ترکیه ای قسم؛ ریحان دختری سرسخت، فروتن و فروتن اسـت. مادرش مریم، وی را بـه تنهایی بزرگ کرده اسـت. او همیشه در هنگام مشکل از دوست قدیمی مادرش،‌آقای حکمت کمک میگرفت، مردی کـه علاقه خاصی بـه این دختر کوچولوی مودب داشت. سالها بعد مادر ریحان؛ مریم از دنیا می رود و آقای حکمت برای انجام مراسم تدفین بـه زادگاهش سفر میکند.

او در انجا یک‌بار دیگر تحت تاثیر خوش قلبی و رفتار مهربان ریحان قرار میگیرد و این کـه چقدر شجاعانه توانسته با مشکلات و مصائب زندگی و از دست دادن تنها عزیز زندگی ‌اش کنار بیاید. او در ریحان امید و زندگی می بیند و از آنجایی کـه بتازگی متوجه شده کـه بیماری لاعلاجی دارد فکر می کند می تواند بار زندگی‌اش رابه دوش ریحان بیندازد!

سریال ترکی عطر عشق | Erkenci Kuş

سریال تلویزیونی «عطر عشق» «با نام ترکی Erkenci Kuş بـه معنای «پرنده سحرخیز»» سریالی ترکیه‌ای در ژانر عاشقانه و محصول سال 2018 اسـت. سریال عطر عشق از تاریخ 26 ژوئن 2018 «5 تیر 1397» تا 6 آگوست 2019 «15 مرداد 1398» از شبکه Star TV پخش شد. این سریال در مراسم Pantene Golden Butterfly Awards جایزه بهترین سریال کمدی-عاشقانه را گرفته اسـت.

داستان سریال عطر عشق راجع بـه دختری بنام صنم «با بازی دمت اوزدمیر Demet Özdemir» اسـت کـه دوست دارد یک نویسنده بشود. والدین صنم وی را وادار می کنند کـه بین ازدواج و شغلی مناسب یکی را انتخاب کند. صنم هم بـه یک شرکت تبلیغاتی می رود ودر آنجا عاشق رئیسش جان «با بازی جان یامان | Can Yaman» می شود. این سریال کـه بـه پارسی هم دوبله شده دریک فصل و 51 قسمت ساخته شده اسـت.

سریال ترکی استانبول ظالم | Zalim İstanbul

استانبول ستمگر « Zalim İstanbul» : استانبول ستمگر سریال پر حاشیه و محبوبی اسـت کـه تولید سال 2019 می باشد. این مجموعه یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های ترکی در بیرون از کشور ترکیه اسـت کـه هر هفته دوشنبه ها از کانال دی ترکیه پخش میشود. موضوع ظالیم استانبول درام و هر قسمت آن 130 دقیقه میباشد.

آگاه کاراچای کـه اصالتا اهل آرتوین اسـت، تاجری ثروتمند میباشد کـه در عمارتش در استانبول زندگی میکند. آگاه از شهر خود بـه دنبال دختری پاک و نجیب برای برادرزاده اش نادیم کـه معلول اسـت، بعنوان عروس می باشد و ماجرا از این جا آغاز می شود. ولی همسرش شنیز اصلا ندیم را در خانه‌اش نمیخواهد و بـه‌ دنبال راهی برای خلاص شدن از اوست.

سریال ترکی سیب ممنوعه | Yasak Elma

یکیدیگر از جدید ترین و بهترین سریالهای ترکی، سریال تلویزیونی «سیب ممنوعه» «بـه ترکی Yasak Elma» اسـت کـه پخش آن از تاریخ 19 مارس 2018 «28 اسفند 1396» از شبکه Fox TV آغاز شد. داستان این سریال راجع بـه دو خواهر بنام‌های زینب «با بازی سودا ارگینچی | Sevda Erginci» و ییلدیز «با بازی ادا اجه | Eda Ece» اسـت کـه اگرچه خواهرند ولی تفاوت‌های زیادی باهم دارند.

زینب در شرکتی بعنوان دستیار کار میکند و همکار او علیهان «با بازی اونور تونا | Onur Tuna» مردی خشن و ثروتمند اسـت کـه بـه اسانی بـه اطرافیانش آسیب می زند. از طرف دیگر ییلدیز رویای ثروتمند شدن در سر دارد و برای نزدیک شدن بـه مردان ثروتمند دریک رستوران مشهور بعنوان خدمتکار کار میکند. سریال سیب ممنوعه تا کنون در 3 فصل و 49 قسمت پخش شده اسـت.

سریال ترکی عشق اجاره ای | Kiralık Aşk

سریال کمدی-عاشقانه «عشق اجاره ای» «با نام ترکی Kiralık Aşk» یکیدیگر از سریالهای محبوب ترکی اسـت کـه در ایران طرفداران زیادی دارد. این سریال در 2 فصل و 69 قسمت ساخته شده و اولین قسمت آن در تاریخ 19 ژوئن 2015 «29 خرداد 1394» از شبکه Star TV پخش شده اسـت. آخرین قسمت آن هم در تاریخ 20 ژانویه 2017 «1 بهمن 1395» بـه روی صفحه تلویزیون رفت.

سریال عشق اجاره ای روایتی از زندگی دختری فقیر بنام دافنه «با بازی الچین سانگو | Elçin Sangu» اسـت کـه از مادربزرگ، خواهر کوچک‌تر و برادر بزرگ‌ترش باید مراقبت کند. دافنه بخاطر پول با پیشنهاد جالبی وارد یک بازی عاشقانه می شود. این سریال در کشور هـای مختلفی مانند افغانستان، یونان، لبنان، اسپانیا و ایران دوبله و پخش شده اسـت.

سریال ترکی عشق ممنوع | Aşk-ı Memnu

عشق ممنوع یک مجموعه تلویزیونی دراماتیک-رومانتیک ترکیه‌ای اسـت. این سریال بـه سفارش کانال دی ترکیه و توسط آی یاپیم در دو فصل برای این کانال تولید شد ودر ۴ سپتامبر ۲۰۰۸ پخش شد ودر تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۰ بـه پایان رسید. این سریال، عشق ممنوعه دو نفر کـه در خانه‌ای در استانبول اقامت دارند را روایت میکند.

این سریال بر پایه رمان عشقِ ممنوع اثر خالد ضیاء ساخته شده‌اسـت.این دومین سریالی میباشد کـه از روی رمان خالد ضیا در ترکیه ساخته شده اسـت اما بعد چند سال درسال ۲۰۱۳ در امریکای لاتین هم یک سریال از روی همین رمام و سریال با نام Pasion Prohibida ساخته شده اسـت.

سریال ترکی عشق بی پایان | Kara Sevda

سریال عشق بی پایان کـه نام اصلی آن Kara Sevda میباشد محصول کشور ترکیه اسـت و یک سریال عاشقانه درام میباشد.کارگردان این سریال ترکی Hilal Saral میباشد و این اثر محصول سال 2015 میباشد. این سریال اولین سریال ترکیه‌ای بود کـه در یوتیوب بـه بازدیدی بالای یک میلیون دست یافت و بـه بیش از ۳۰ زبان دوبله شد.

کمال یک مهندس معدن جوان و فقیر اسـت او برای بـه دست آوردن روزی خودش، بـه همراه کارگرانش، در اعماق زمین در حال تلاش و جدال اسـت. کمال فقیر اسـت ولی غرور زیادی دارد. یک روز دختری بـه اسم نیهان را از خطر غرق شدن نجات می دهد. بـه این ترتیب با او آشنا میشود و زندگی او تغییر میکند. و بعد از مدتی با اتفاقاتی برای برادر نیهان میوفتد.

نیهان از روی اجبار و برای نجات برادرش وادار می شود با کسیکه دوستش ندارد ازدواج کند. بعد از این اتفاقات زیاد کمال وادار بـه ترک استانبول میشود ودر جایی دیگر، دریک معدن مشغول بکار میشود و وقتی برمیگردد بـه دنبال انتقام از عشق گذشته خودش کـه ازدواج کرده نیهان میوفتد و ماجرای عشق بین این دو نفر و همسر نیهان ماجرا و داستان زیبایی رابه ثمر می‌رساند…

نکات جالب درباره برخی سریالهای ترکیه ای

یکی از مجموعه های مشهور ترکیه «عشق ممنوع» رکورد بیننده ها را در ترکیه شکست. آخرین قسمت سریال ۵۹ درصد بیینده درسال ۲۰۱۰ داشت. این مجموعه در پاکستان نیز رکورد زد. آخرین قسمت مجموعه در کشور پاکستان بیش از ۹۰ میلیون بیننده داشت. این اولین مجموعه خارجی در پاکستان بود کـه چنین تماشاگری داشت.

همانگونه کـه فیلمهای بالیوود برای مردم هند مفر بزرگی از زندگی روزمره اسـت مجموعه های ترکی مخاطب خانواده های سنتی و مخصوصا زنان بالای ۴۵ سال در کشور ترکیه و خاورمیانه شده اسـت. از میان ویژگی های صحنه های مجموعه های ترکی می‌توان بـه خانه های بزرگ اشاره کرد کـه شخصیت ها با لباسهای شیک –گویی کـه میخواهند بـه مهمانی شب بروند- در آن نشسته اند.

یکی از جدید ترین مجموعه ها Kaderimin Yazıldıgı Gun «روزی کـه سرنوشتم نوشته شد» بـه مساله رحم اجاره ای اشاره می کند کـه در ترکیه ممنوع اسـت. علی لسکی کـه در شبکه استار تی وی کارگردان اسـت، می‌گوید: «در قسمت های اول مجموعه مـا شخصیت هایی را نشان دادیم کـه برای اینکار بـه کشور قبرس میروند. بدین ترتیب توانستیم از سانسور فرار کنیم.»

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

انواع فونت و متن بسم الله الرحمن الرحیم برای بیو اینستا