ساخت کاردستی با چوب یکی از هنرهای جذابیه که با اون میشه وسایل متنوع و زیبایی ساخت. البته این کاردستی رو علاوه بر بچه ها بزرگتر ها هم میتونن بسازن و اونو به بچه ها هدیه بدن و یا توی خونه ازش استفاده کنن. ساختن وسایل متنوع با چوب، خلاقیت جالبیه که مطمئنا میتونه برای ساعت های طولانی بچه ها رو سرگرم کنه. پس با این آموزش زیبا و متفاوت همراهم باشید.

نحوه ساخت کاردستی با چوب بستنی برای کودکان:

با چوب های مختلف می تونید اقدام به ساخت کاردستی خانه، کاردستی تفنگ، کاردستی ماشین و… برای بچه ها نمایید. این نوع آموزش کاردستی که امروز تصمیم دارم بهتون یاد بدم احتیاج به وسایل زیادی نداره و در اصل نوعی خلاقیت با چوب بستنی به حساب میاد که به شکلهای مختلف ساخته میشه. اولین کاردستی که میخوام ساختشو بهتون یاد بدم، یه جا قلمی خیلی زیباس که راحت هم ساخته میشه. برای اینکار شما علاوه بر چوب بستنی به یه رول دستمال کاغذی و مقداری چسب چوب هم احتیاج دارین که میتونین به جای رول، اونو با مقوا بسازین. چوب ها رو آغشته به چسب کنید و اونها رو به رول استوانه ایی بچسبونین.

میتونین چوب ها رو رنگ کنید تا جا قلمی شما فانتزی تر شه، همچنین میشه از دو ردیف چوب بستنی استفاده کرد و از تکه های ریزتر چوب برای تزئین جا قلمی استفاده کنید.

یه روش دیگه هم برای ساخت این نوع کاردستی هست. اونم اینکه به جای رول مقوایی از قوطی خالی نوشابه استفاده کنید و چوب ها رو با نخ دور قوطی ببندین. راستی تا فراموش نکردم بگم که از این کاردستی زیبا میشه به عنوان گلدان و جا انواع وسیله ها استفاده کرد.

همچنین میشه این هنر و کاردستی جالب رو با رنگ آمیزی و نقاشی روی اون زیباتر کرد.

علاوه بر جاقلمی میشه به راحتی با استفاده از چوب بستنی فرشته، آدم برفی و یا عروسک های مختلف ساخت. که برای اینکار احتیاج به کمی دقت و خلاقیت دارین.

خب دوستهای خوبم شما موقع ساخت این کاردستی های زیبا و جالب میتونین خیلی راحت با کنار هم قرار دادن چوبها و اتصال اونها به هم در قسمت های مختلف یه زیر لیوانی و یا جایی برای وسیله ها بسازید و توی خونه به راحتی از اون استفاده کنید.

اینم چند نمونه کاردستی خیلی ناز که با چوب بستنی میتونین اونها رو بسازین و همینطور میتونین برای ساخت مدل های مختلف از اونها ایده بگیرین.

عکس هایی که در ادامه می بینید نمونه های خلاقانه و زیبایی هستند که با چوب بستنی ساخته شده اند و می تونند الگویی برای شما دوستان هنرمند باشن تا با چوب بستنی هایی که در منزل دارید کاردستی های بامزه و جالبی بسازید.

ساخت جاقلمی با چوب بستنی

کاردستی فانتزی و رمانتیک

ساخت کلبه چوبی برای بچه ها

خلاقیت جالب با چوب

کاردستی جالب برای کودکان

ساخت میز و صندلی با چوب بستنی

امیدوارم از ساخت این کاردستی های بامزه لذت برده باشید و با ایده گرفتن از این مدل ها، کاردستی های زیبایی بسازین. راستی دوستهای خوبم نظر فراموش نشه. شاد و موفق باشید.