از انواع گیاهان زینتی آپارتمانی که سازگاری خوبی با محیط دارد و بسیار مقاوم می باشد می توان به گل پتوس اشاره کرد که به دلیل ویژگی هایی که دارد گزینه مناسبی برای نگه داری و پرورش در فضای داخلی و دکوراسیون منزل می باشد. از همین رو قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با انوع مدل های مختلف تزیین گل پتوس به شکل ها و ایده های متنوع و جالب آشنا کنیم.

انواع تزیین گل پتوس با ایده های جالب

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل نقش چشمگیری دارد و در واقع روح تازه ای به فضای سرد و بی جان محیط داده و به نوعی باعث زینت بخشیدن به فضای داخلی منزل شده کاشت و پرورش گونه های مختلفی گیاهی می باشد که هر فردی مطابق با سلیقه خود به نگه داری انواع مختلفی از گیاهان زینتی و گل های طبیعی می پردازد. از جمله این گیاهان که رویش بسیار سریع و مناسبی دارد و به همین دلیل محبوبیت زیادی یافته است گل پتوس می باشد که ایده های مختلفی برای تزیین و دیزاین آن وجود دارد. ما در مطالب قبلی شما را با نحوه تزیین گل طبیعی آشنا نموده ایم، حال می خواهیم نحوه دیزاین گل های پتوس را برای بخش های مختلف منزل معرفی نماییم.

این گیاه در گونه های مختلفی وجود دارد و برای افرادی که در زمینه پروش گیاهان مبتدی می باشند انتخاب مناسبی می باشد چرا که روش نگه داری بسیار آسانی دارد و نقش موثری در تصفیه هوا دارد، به طوری که باعث دفع سموم مختلفی از محیط می شود. از آنجایی که این گیاه به نوعی یک گیاه رونده محسوب می شود می توان با مشخص کردن یک مسیر مناسب برای رویش ساقه و برگ های آن زیبایی و جذابیت منحصر به فردی به محیط بخشید.

گیاه پتوس بر حسب نوع و مدل برگ هایش به دو گروه تقسیم بندی می شود که شامل پتوس برگ معمولی و پتوس برگ ابلق می باشد. با توجه به این که گل های پتوس نسبت به سایه مقاوم هستند، اما نوع ابلق آن احتیاج به نور بیشتری برای تولید رنگیزه دارد، به طوری که اگر میزان نور کافی و مناسب را دریافت نکند رنگ برگ هایش به سبزی گرایش می یابد. هم چنین باید به این نکته توجه داشت که برگ های این گیاه دارای ماده سمی می باشند که اگر جذب بدن شوند و به دورن بدن راه پیدا کنند شروع به فعالیت در بدن می کنند.

تصاویری زیبا و جذاب از انواع طراحی و دیزاین گل پتوس با ایده های جدید

در ادامه این مطلب به منظور مشاهده و الگوبرداری نمونه های زیبایی از انواع مدل های مختلف دیزاین این گیاه زینتی و تزیین گل را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. از این ترفند های زیبا می توانید برای تزیین دیوار، تزیین میز با گل، تزیین تنگ های شیشه ایی و… استفاده نمایید.

مدل زیبا و جالب دیزاین گل پتوس بر روی دیوار

نمونه زیبا دیزاین گل پتوس داخل شیشه

مدل بسیار جالب و زیبا طراحی گل پتوس با ایده ای جذاب

نمونه جالب دیزاین گل پتوس

مدل جالب و خاص دیزاین گل پتوس به صورت آویز

نمونه بسیار شیک و جذاب دیزاین گل پتوس

مدل زیبا و جذاب دیزاین گل پتوس حصیری

مدل بسیار جالب و خلاقانه دیزاین گل پتوس بر روی دیوار

نمونه زیبا و جذاب آراستن گل پتوس با ایده ای جدید

مدل بسیار شیک و جذاب دیزاین گل پتوس با ایده ای خاص

نمونه زیبا و جدید دکوراسیون گل پتوس داخل شیشه

مدل بسیار جذاب و خلاقانه دیزاین گل پتوس با ایده ای جالب

مدل زیبا و خاص دیزاین گل پتوس

مدل جالب و شیک دکوراسیون گل پتوس

نمونه بسیار زیبا و جذاب دیزاین گل پتوس

مدل جالب و خلاقانه آراستن گل پتوس با ایده ای جدید

نمونه جالب و زیبا دیزاین گل پتوس

نمونه جذاب و خلاقانه دکوراسیون گل پتوس با ایده ای جالب و جدید

مدل های زیبا و شیک دیزاین گل پتوس

نمونه زیبا و شیک آراستن گل پتوس

مدل جذاب و خلاقانه دیزاین گل پتوس با ایده ای خاص

نمونه بسیار زیبا و جذاب دیزاین گل پتوس بر روی دیوار

مدل جالب و زیبا دکوراسیون گل پتوس ابلق

نمونه زیبا و شیک دیزاین گل پتوس طلایی

مدل جالب و جذاب دیزاین گل پتوس

نمونه شیک و زیبا آراستن گل پتوس

مدل زیبا و جذاب دیزاین گل پتوس با ایده ای خلاقانه

نمونه زیبا و خلاقانه دکوراسیون گل پتوس با ایده ای جدید

مدل بسیار شیک و خاص دیزاین گل پتوس داخل شیشه

تصاویری که مشاهده نمودید نمونه هایی از انواع تزیین گل پتوس با ایده های جالب و خلاقانه بود که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و از تماشای آن ها نهایت لذت را برده باشید.