لباس بافتنی دخترانه | ۱۲۰ مدل بلوز مجلسی پاییزی شیک و اسپرت

در میان آشفته بازار صنعت مد و پوشاک که درآن هر چند وقت یکبار یک تیپ و ظاهر و جنس خاص ترند میشود و چند صباح دیگر کلا از چشم می افتد ، لباس های بافتنی دخترانه و پسرانه مثل بلوز های بافتنی ، تونیک ها و پلیور های بافتی یک استثنا هستند. چرا که سال ها و سال هاست که همه مال از لباس های بافتنی استفاده میکنیم که این روزها نه تنها از مد افتاده نیست بلکه هر روز بیشتر روی بورس میاید و محبوب تر میشود.

لباس های بافتنی شامل لباس های بافت با میل ، بافت با قلاب و بافت با ماشین های بافندگی میشود که هرکدام زیبایی ها و عیب و نقص های خودش را دارد ، بعضی کت و کلفت تر و نتیجتا گرم و نرم تر است و دیگری با وجود ظاهر شیک و دخترانه چندان گرم و مناسب پاییز و زمستان نیست . اینجا ما ۱۲۰ مدل لباس بافتنی (بلوز، پلیور ، بافت ، تونیک پاییزه ، گپ ) دخترانه را گرد آوری کرده ایم که هم شامل مدل های ساده و اسپرت و هم شامل مدل های مجلسی میشود. برای دیدن این مدل ها با ما همراه شوید.

بسم الله الرحمن الرحیم

مهم‌ترین نکات در مراقبت از لباس ‌های بافتنی

با رعایت این نکات خیلی راحت می‌توانید از بد شکل شدن و کهنگی بلوزهای بافتنی خود جلوگیری کنید.

حتماً قبل از خرید لباس بافتنی به بافت آن توجه کنید. لباس بافتنی باید دارای بافت سفت و محکمی باشد.بهتر است از خریدن لباس‌های بافتنی که دارای بافت ضعیف هستند خودداری کنید چون به‌سرعت فرم خود را از دست می‌دهند و گشاد می‌شوند.پلیورها و ژاکت‌های سنگین خود را به‌جای آویزان کردن از چوب‌رختی، بپیچید و تا کنید تا مرتب و تمیز بمانند.در مورد پلیورها و بلوزهای سبک حتماً از چوب‌رختی و جا لباسی‌های ابری و لایه دار استفاده کنید.از نگهداری بلوز و ژاکت در درآورهای چوب سدر خودداری کنید چون این چوب به پشم و سایر پارچه‌های کش‌باف صدمه می‌زند.به‌طور منظم پرز دانه‌ها را از روی لباس بافتنی خود بگیرید. پرزها براثر سایش، بیشتر در قسمت‌های آرنج، زیر بغل و آستین‌ها به وجود می‌آیند.می‌توانید از یک تیغ اصلاح یا ریش‌تراش برقی کوچک برای برداشتن آن‌ها استفاده کنید تا لباس بافتنی شما مانند روز اول تازه به نظر برسد.

لباس بافتنی دخترانه شیک

چند نکته‌ی دیگر در باب مراقبت و نگهداری از لباس‌های بافتنیاز برس نرم نوزاد برای برداشتن مو و شوره سر از روی لباس بافتنی خود استفاده کنید.در صورت نیاز لباس بافتنی‌تان را تعمیر کنید. هرزمان که متوجه شدید دکمه‌اش افتاده است یا سوراخ کوچکی دارد سریعاً آن را تعمیر کنید .زیرا ممکن است سوراخ بزرگ‌تر شود و چاره‌ای جز دور انداختن آن نداشته باشید.برای خوش‌بو نگاه‌داشتن لباس و جلوگیری از صدمه رسیدن به آن می‌توانید بسته‌های کوچک اسطوخودوس و سنبل را در قفسه لباس و درآور بگذارید یا در چوب‌رختی آویزان کنید.در پایان فصل زمستان اگر مایل به نگهداری لباس خود برای سال آینده هستید حتماً ابتدا آن را بشویید و مطمئن شوید کاملاً خشک است و رطوبتی ندارد. سپس برای آسیب ندیدن آن مقداری صابون میان آن‌ها قرار دهید.

مراقبت و نگهداری از لباس‌ های بافتنی با تعمیر آن‌ها

لباس‌های بافتنی به دلیل بافت حساس، ظریف و نرمی بافت دچار مشکلات زیادی از قبیل گشادی، تغییر شکل و غیره می‌شوند. در این بخش به روش‌های رفع این مشکلات در راستای مراقبت از لباس‌های بافتنی می‌پردازیم.

مشکل گشاد شدگی لباس

در رابطه با مراقبت و نگهداری از لباس‌های بافتنی باید درنظر داشته باشیم که یکی از معایب لباس‌های بافتنی این است که پس از مدتی استفاده و البته نگهداری نادرست گشاد می‌شود و فرم خود را از دست می‌دهد. اگر در منزل لباس بافتنی یا کش‌بافی دارید که به هر دلیلی گشاد شده و یا در قسمت‌هایی دچار کشیدگی شده است لزومی ندارد آن را دور بیندازید چون این ایراد به‌سادگی قابل برطرف شدن است.

ترمیم سوراخ‌های ریز لباس بافتنی

گاهی براثر برخورد لباس با اجسام تیز و یا کشیده شدن ناگهانی و شدید پارگی‌های ریزی روی لباس ایجاد می‌شود. اگر این سوراخ‌ها به قدری کوچک باشند که احتمال افزایش و گسترش نداشته باشند می‌توان آن را با ترفندی ساده برطرف کرد. کافی است لباس را به پشت برگردانید و یک‌بار قسمت آسیب‌دیده لباس را اتو کنید تا بافت پارچه در یک‌جهت شود سپس دو مربع کوچک لایه چسب را برش زده و روی آسیب‌دیدگی لباس قرار دهید. سپس کمی با اسپری آن را خیس کنید و یک پارچه روی آن پهن کنید و اتو را چند ثانیه بدون حرکت در حال بخار روی پارچه بگذارید و درنهایت لباس را به رو برگردانید و اتو کنید. (توجه کنید که فقط قسمت موردنظر را با دمای کم اتو کنید تا لباس آسیب نبیند.)

از بین بدن پرز لباس های بافتنی

استفاده از ماهوت‌پاک‌کن

یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌ها برای از بین بردن پرز لباس‌ها، استفاده از ماهوت‌پاک‌کن است، ماهوت‌پاک‌کن یک وسیله برس مانند است که برای برداشتن پرزهای روی کت و کلاه و لباس استفاده می‌شود و می‌توانید آن را از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

استفاده از چسب

اما اگر ماهوت‌پاک‌کن در دسترس ندارید و لباس شما پرز گرفته، می‌توانید به‌سادگی یک ماهوت‌پاک‌کن بسازید: یک مجله را لوله کنید و چسب پهن را به روشی دور آن بچسبانید که قسمت چسبنده‌اش رو به بیرون باشد. حالا شما یک ماهوت‌پاک‌کن دست‌ساز خواهید داشت و با گذاشتن آن روی لباس و یا درواقع به‌نوعی غلتاندن آن روی لباس، از شر پرزها خلاص خواهید شد. یا یک نوارچسب دور انگشت خود بچسبانید طوری که قسمت چسبنده آن رو به بیرون باشد. سپس انگشت خود را بر روی پرزها بگذارید و بردارید. به این شکل پرزها به چسب روی انگشت شما می‌چسبند؛ که این روش برای لباس‌های با بافت ظریف، مثل شال یا روسری مناسب خواهد بود. البته مراقب باشید که چسب باعث خرابی بافت پارچه نشود.

استفاده از ریش‌تراش

لباس را کاملاً صاف پهن کنید. با ماشین ریش روی پرزها بکشید. تا همه پرزهای گلوله شده و از لباس کنده شود.

استفاده از تیغ یک‌بارمصرف

لباس خود را در یک سطح صاف پهن کنید و مثل حالتی که از ژیلت برای پوست خود استفاده می‌کنید. از آن کمک بگیرید و روی لباس خود بکشید تا همه پرزها به‌راحتی از لباس برود. دقت کنید که تیغ را به‌آرامی روی بافت بکشید. مراقب باشید نخ را نبرید، خصوصاً کنار درزها.

شستشوی درست لباس های بافتنی

لباس‌های بافتنی معمولاً از جنس پشم و یا ترکیب پشم با الیاف دیگر هستند که باعث گرم و نرم بودن آن‌ها می‌شود. یک قانون کلی در مورد شستن لباس‌های بافتنی و پشمی وجود دارد و آن این است که هرگز نباید این لباس‌ها را با شوینده‌های آنزیم دار بشویید. علت آن این است که الیاف پشم بر پایه پروتئین هستند و این آنزیم‌ها هم پروتئین را در خود حل می‌کنند درنتیجه شستن لباس بافتنی پشمی با این شوینده‌ها الیاف را از بین برده و لباس شمارا خراب خواهد کرد. بهترین راه استفاده از شوینده‌های ملایم و فاقد آنزیم است که به‌جای آن‌ها هم می‌توانید از مایع ظرف‌شویی یا شامپوی ملایم هم استفاده کنید. همچنین یادتان باشد که همیشه قبل از شستن لباس بافتنی، آن را کاملاً برگردانید و از روی چپ بشویید و زیپ‌ها و دکمه‌ها را ببندید تا از گره خوردن آن جلوگیری کنید.

شستن لباس‎های بافتنی در ماشین لباسشویی:

بهتر است لباس‌های بافتنی و پشمی خود را با دست بشویید اما شستن آن‌ها در ماشین لباسشویی هم ممکن است، برای شستن لباس بافتنی در ماشین لباسشویی به روش زیر عمل کنید:

برای حفاظت بیشتر از لباس بافتنی خود در هنگام شست‌وشو در ماشین لباسشویی می‌توانید آن را در یک کیسه بافته‌شده قرار داده تا مقدار سطح تماس آن با لباس‌های دیگر به حداقل برسد و اگر ماشین لباسشویی شما تنظیمات خاصی برای لباس پشمی دارد از آن استفاده کنید و یا از دور کند ماشین لباسشویی که با عبارت Hand Wash هم مشخص می‌شود بهره بگیرید. اگر چنین تنظیماتی در ماشین لباسشویی شما وجود ندارد درجه سرعت آن را در پایین‌ترین حالت ممکن قرار دهید چون چرخیدن سریع به الیاف پشمی به‌شدت آسیب می‌زند. ضمنا شما می‌توانید از نرم‌کننده‌ها استفاده کنید. نرم‌کننده‌ها به الیاف لباس‌های بافتنی حالت لیزی می‌دهند. این حالت لیزی از ریش‌ریش شدن الیاف لباس جلوگیری می‌کند.

نکته

قبل از اقدام به شستن لباس بافتنی و پشمی ابتدا برچسب مراقبتی آن را به‌دقت بخوانید و دما و روش مناسب شستشو را پیدا کنید سپس یک شوینده با فرمول مناسب که فاقد آنزیم بوده و ملایم باشد انتخاب کنید و فرآیند شستشو را انجام دهید. پس از پایان یافتن شستشو ترجیحاً از خشک‌کن ماشین لباسشویی استفاده نکنید و لباس را از ماشین خارج کرده و با دست آرام فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس آن را روی یک حوله تمیز پهن کنید و حوله را همراه با لباس رول کنید تا آب آن گرفته شود. ضمنا از آویزان کردن لباس‌های بافتنی اجتناب کنید چون پشم خیس سنگین است و وزن زیادی را به الیاف لباس وارد می‌کند. لباس را افقی روی سطح یک حوله خشک قرار دهید تا به‌تدریج و با جریان هوا خشک شود.

شستن لباس‌های بافتنی با دست

برای لباس‌های بافتنی ظریف که امکان شستن آن‌ها در ماشین لباسشویی وجود ندارد به این روش عمل کنید: یک تشت را با آب ولرم پرکنید و کمی شوینده ملایم فاقد آنزیم و یا مایع ظرف‌شویی یا شامپوی ملایم در آن بریزید. روی بسته شوینده را چک کنید و مقدار مناسب آن را برای حجم آب در نظر بگیرید. لباس بافتنی را در تشت قرار دهید و آرام داخل آن بچرخانید و با دست ماساژ دهید، روی نقاطی که لک شده یا کثیف شده‌اند تمرکز بیشتری داشته باشید و سعی کنید آن قسمت‌ها را بیشتر با شوینده و آب تماس دهید تا تمیز شوند. در صورت نیاز بازهم شوینده در تشت بریزید. وقتی از تمیز شدن لباس مطمئن شدید آن را با آب ولرم آبکشی کنید سپس به روشی که در قسمت قبلی گفته شد آن را روی حوله خشک‌کنید.

صاف کردن رفع چروک لباس بافتنی

برای از بین بردن چروک لباس‌های بافتنی و پشمی، بهترین کار این است که اتو را روی درجه بخار قرار داده و با کمک بخار از راه دور چروک لباستان را برطرف کنید. درصورتی‌که یکی از لباس‌هایتان خیلی چروک بود برای اتو کشیدن آن بهتر است از یک پارچه سفید کتان که با آب مرطوب شده استفاده کنید. این پارچه را روی لباس پشمی قرار دهید و با درجه کم لباستان را اتو کنید.

لباس بافتنی دخترانه

لباس بافتنی دخترانه ساله

مدل لباس بافتنی دخترانه

عکس لباس بافتنی دخترانه

ایده لباس بافتنی دخترانه

لباس بافتنی دخترانه جدید ۲۰۲۰

مدل لباس بافتنی دخترانه ۱۴۰۰

لباس بافتنی دخترانه مجلسی

لباس بافتنی دخترانه برای مهمانی

لباس بافتنی دخترانه لاکجری

مدل لباس بافتنی دخترانه باکلاس

لباس بافتنی دخترانه پاییزه

لباس بافتنی دخترانه زمستانه

لباس بافتنی دخترانه راحت

مدل لباس بافتنی سبک

پلیور بافتنی دخترانه

پلیور بافتنی دخترانه جدید

پلیور بافتنی دخترانه بچه گانه

پلیور بافتنی بچه گانه دخترانه

لباس بافتنی دخترانه بچه گانه

مدل پلیور بافتنی دخترانه

عکس پلیور بافتنی دخترانه

مدل پلیور بافتنی دخترانه

لباس بافتنی دخترانه مجلسی

پلیورهای بافتنی دخترانه

انواع پلیور بافتنی دخترانه

ژاکت بافتنی دخترانه ساله

لباس بافتنی مجلسی

لباس بافتنی مجلسی زنانه

لباس بافتنی مجلسی دخترانه

لباس بافتنی مجلسی شیک و جدید

لباس بافتنی مجلسی بچه گانه

لباس بافتنی مجلسی بچگانه

لباس مجلسی بافتنی با قلاب

لباس بافتنی دخترانه با قلاب

لباس مجلسی بافتنی میل باف

لباس مجلسی بافتنی کانوایی

بلوز بافتنی دخترانه

بلوز بافتنی دخترانه بچه گانه

بلوز بافتنی دخترانه با دو میل

بلوز بافتنی دخترانه شیک

لباس بافتنی دخترانه شیک

بلوز بافتنی دخترانه اسپرت

بلوز بافتنی دخترانه با میل

بلوز بافتنی دخترانه نوزادی

بلوز بافتنی بچه گانه دخترانه

بلوز بافتنی دخترانه مدل جدید

بلوز بافتنی دخترانه نوجوان

لباس بافتنی دخترانه با میل

بلوز بافتنی دخترانه با قلاب

بلوز بافتنی دخترانه کودک

بلوز بافتنی دخترانه طرح دار

بلوز بافتنی دخترانه مجلسی

بلوز بافتنی دخترانه با میل

بلوز بافتنی دخترانه کانوایی

بلوز بافتنی دخترانه ساده

بلوز بافتنی دخترانه لاکچری

عکس بلوز بافتنی دخترانه

مدل بلوز بافتنی بچه گانه

ایده بلوز بافتنی دخترانه

بلوز بافتنی دخترانه برای مهمانی

بلوز بافتنی دخترانه برای زیر مانتو

بلوز بافتنی دخترانه گپ

بلوز بافتنی دخترانه مشکی

بلوز بافتنی زنانه

بلوز بافتنی زنانه با دو میل

بلوز بافتنی زنانه با قلاب

بلوز بافتنی زنانه با میل

بلوز بافتنی زنانه چند رنگ

بلوز بافتنی زنانه از یقه

لباس بافتنی دخترانه اسپرت

بلوز بافتنی زنانه جدید

بلوز بافتنی زنانه با کلاس

بلوز بافتنی زنانه خوشگل

بلوز بافتنی زنانه مجلسی

بلوز بافتنی زنانه یقه هفت

لباس بافتنی زنانه

لباس بافتنی زنانه با دو میل

لباس بافتنی زنانه سایز بزرگ

لباس بافتنی زنانه با قلاب

لباس بافتنی زنانه دیجی کالا

لباس بافتنی زنانه با ماشین

لباس بافتنی زنانه شی

لباس بافتنی زنانه مجلسی

لباس بافتنی زنانه بلند

لباس بافتنی زنانه شیک و ساده

لباس بافتنی دخترانه بزرگسال

لباس بافتنی زنانه لاکچری

مدل لباس بافتنی زنانه

عکل لباس بافتنی زنانه

لباس بافتنی زنانه آستین بلند

لباس بافتنی زنانه آستنی کوتاه

مدل لباس بافتنی زنانه مشکل

مدلهای جدید لباسهای بافتنی زنانه

لباس بافتنی دخترانه جدید

بلوز مجلسی پاییزه

بلوز مجلسی پاییزه زنانه

مدل بلوز مجلسی پاییزه

بلوز مجلسی پاییزه دخترانه

عکس بلوز مجلسی پاییزه

بلوز مجلسی پاییزه جدید

مدل بلوز مجلسی پاییزه شیک و ساده

لباس بافتنی دخترانه خاص و زیبا

لباس مجلسی پاییزه دخترانه

لباس مجلسی پاییزه اینستاگرام

لباس مجلسی پاییزه اسپرت

لباس مجلسی پاییزه خاص

لباس مجلسی پاییزه لاکچری

لباس مجلسی پاییزه پسرانه

لباس مجلسی پاییزه شیک

لباس مجلسی پاییزه دخترونه

لباس مجلسی پاییزه بافتنی جدید

بیشتر بخوانید:

مدل لباس بافتنی و گرم دخترانه زیبا و شیک

شال بافت | ۲۵ مدل شال بافت دخترانه زمستانی

بافت دخترانه | ۴۰ مدل مانتو و بافت دخترانه ترک برای پاییز

بافت زمستانی دخترانه | ۲۰ مدل بافت کوتاه دخترانه + آموزش

مدل مانتو بافتنی | ۳۳ عکس مانتو بافتنی دخترانه شیک با میل و قلاب

مدل لباس های بافتنی مردانه | ۲۴ مدل شیک و جدید لباس بافتنی برای آقایان