هیچگاه موز و تخم مرغ را باهم نخورید


یکی از مشکلاتی که همیشه با آن مواجه می شویم دل درد و انواع مسمومیت های غذایی است. بسیاری از اوقات دلیل دل درد ما خوردن برخی از غذا ها با یکدیگر می باشد.

هیچگاه موز و تخم مرغ را باهم نخورید

یکی از مشکلاتی که همیشه با آن مواجه می شویم دل درد و انواع مسمومیت های غذایی است. بسیاری از اوقات دلیل دل درد ما خوردن برخی از غذا ها با یکدیگر می باشد.

موز و تخم مرغ هر دو از غذا های بسیار سالم و مفید روی کره زمین هستند. خوردن آنها می تواند خواص بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و سلامتی و دوری از بیماری ها را به شما هدیه دهد.

موز سرشار از پتاسیم بوده که برای بسیار از فعالیت های شیمیایی درون بدن ضروری است. همچنین این میوه حاوی میزان بسیار زیادی فیبر بوده که بر خلاف تصورتان می تواند باعث لاغری شما شود.

همچنین خوردن موز می تواند انرژی مناسبی را برای شما به ارمغان آورده و همزمان باعث سیر شدن شما و در نتیجه کاهش اشتها و ولع برای غذا خوردن شود که در کاهش وزن نقش مؤثری دارد.

تخم مرغ نیز سرشار از پروتئین، انواع ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است که در سلامتی شما نقش فوق العاده مؤثری دارد. تخم مرغ حاوی تمامی اسید های آمینه مورد نیاز بدن بوده و می تواند آن را تامین کند.

مصرف تخم مرغ برای صبحانه همچنین می تواند در کاهش وزن شما نیز تاثیر گذاشته و مانند موز اشتهای شما را کاهش دهد. همچنین به دلیل خواص فراوانی که دارد مواد مغذی بدن شما را نیز تامین کرده و بدن را با کمبود مواد مغذی مواجه نمی کند.

اما با وجود تمامی مزایای گفته شده برای هر کدام از این غذا ها، تخم مرغ و موز را هیچگاه نباید با یکدیگر مصرف کنید چراکه می تواند برخی از مشکلات سلامتی برای شما ایجاد کند.

مصرف این دو غذای فوق العاده با یکدیگر می تواند خطرناک بوده و باعث مشکلاتی مانند ورم معده و روده ایجاد کرده و شما را دچار دل پیچه و برخی دیگر از مشکلات گوارشی کند.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته

با خواص پیتزا بیشتر آشنا شوید | 10.1 هزار حمله تند سرمربی سابق استقلال به آذری‌جهرمی | 2.2 هزار مخالفت ایران با فرمول آمریکا | 7.0 هزار پیش بینی قاطع کارشناسان از سقوط قیمت طلا در روزهای آینده | 22.6 هزار اولین قیمت دلار و یورو در صرافی ملی/نرخ رسمی پوند، یورو و ۲۳ ارز دیگر افزایش یافت | 7.7 هزار

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه تغذیه و سلامت

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

وضعیت افزایش «حقوق» بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401