20 هزار میلیارد ریال به طرح های روستایی اختصاص یافت


20 هزار میلیارد ریال به طرح های روستایی اختصاص یافت

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین منابع لازم برای بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی به دولت اجازه داده اند به میزان 20 هزار میلیارد ریال از طریق انتشار، فروش و واگذاری اوراق خزانه اسلامی در اختیار...

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم روزدوشنبه در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با بند (ع) و بندهای الحاقی (۱) و (۲)، (۵)، (۶) و (۷) تبصره (۵) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (ع) این تبصره آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

در بند الحاقی ۱ نیز آمده است: ­منابع حاصل از واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌ها تا سقف ۱۰۰ هزار میلیاردریال (موضوع تبصره های (۱) و (۲) ماده (۱۶) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر) صرف افزایش سرمایه بانک‌های دولتی می‌شود.

همچنین دربند الحاقی ۲ آمده است: وجوه ارزی حاصل از دعاوی و مطالبات خارجی از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تا سقف ۲۰۰هزار میلیارد ریال بابت تسویه دیون ارزی داخلی و خارجی آن وزارتخانه تخصیص یافته می شود.

خزانه داری کل کشور با اعلام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تائید بانک مرکزی نسبت به درج عملکرد این بند در ردیف ۱۶۰۱۶۵ جدول شماره (۵) این قانون اقدام می کند.

براساس بند الحاقی ۵ ­به وزارت کشور اجازه داده می شود تا سقف ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی با تضمین اصل و سود توسط دولت برای خرید نردبان هیدرولیکی و ماشین آتش نشانی منتشر کند.

در بند الحاقی ۶ این تبصره آمده است: ­به منظور تامین منابع لازم جهت بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی به دولت اجازه داده می شود به میزان۲۰ هزار میلیارد ریال از طریق انتشار، فروش و واگذاری اوراق خزانه اسلامی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

در بند الحاقی ۷ این تبصره آمده است: ­قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مجاز است تا سقف ۲۰ هزار میلیارد اوراق مالی – اسلامی بر اساس توافقنامه ای که با وزارت امور اقتصادی و دارائی امضاء می کند، منتشر نماید.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه مجلس


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location