30 میلیارد ریال اعتبار به تهیه بذر دانه‌های روغنی اختصاص یافت


30 میلیارد ریال اعتبار به تهیه بذر دانه‌های روغنی اختصاص یافت

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید روستایی سیستان و بلوچستان گفت: امسال 30 میلیارد ریال اعتبار از سوی این نهاد برای تغییر الگوی کشت و توسعه کشت‌های قراردادی به تهیه و توزیع بذر دانه‌های روغنی، شبدر و ذرت دانه‌ای در این...

امیرحمزه شهریاری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شرکت تعاونی تولید پشتیبان کشاورزان برای توسعه بخش کشاورزی است، اظهارداشت: تعاونی تولید به عنوان یک پشتیبان در مسیر توسعه بخش کشاورزی در کنار مجموعه سازمان جهادکشاورزی استان فعالیت می‌کند.
وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار این تعاونی اقدام به پرورش گل و گیاهان زینتی کرده به طوریکه با همکاری مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مشغول تولید و تکثیر قلمه، نهال، گل فصلی و گیاهان آپارتمانی است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید روستایی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی نیز طرح الگویی گیاهان دارویی در سطح ۴٠٠ هکتار که بصورت توافقی در اختیار کشاورزان استان قرار داده شده و کشاورزان پس از برداشت محصول هزینه نهاده‌ها را به این تعاونی پرداخت می‌کنند.
وی خرید زیتون باغداران و استحصال روغن زیتون در سیستان و بلوچستان، تهیه انواع نهاده و نهال برای کشاورزان را از دیگر فعالیت تعاونی تولید در این استان برشمرد.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیستان و بلوچستان


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location