روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت


روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت

تهران-ایرنا-رییس جمهوری در پیامی به نخست وزیر ژاپن، ضمن تبریک فرا رسیدن روز ملی این کشور، ابراز اطمینان کرد که روابط تاریخی و دوستانه تهران – توکیو در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوی در متن پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن آمده است: فرا رسیدن روز ملی ژاپن را به جناب‌عالی، دولت و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: در دورانی که همه مردم جهان درگیر همه‌گیری بیماری کووید-19 هستند و جامعه جهانی با تحولات پی در پی سیاسی – امنیتی مواجه است، خوشبختانه شاهد ادامه همکاری‌ها و افزایش رایزنی‌ مقامات عالی‌رتبه دو کشور در سطوح مختلف هستیم که نشان از عزم راسخ و تلاش وافر طرفین برای گسترش روابط دو جانبه و افزایش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف بین‌المللی با هدف ایجاد ثبات و امنیت جهانی دارد.

وی بیان کرد: اینجانب اطمینان دارم که در پرتو این اراده متقابل و حمایت جناب‌عالی، روابط تاریخی و دوستانه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش می‌یابد، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی مردم ژاپن را آرزومندم.

روحانی همچنین در پیام جداگانه ای به امپراطور ژاپن، فرا رسیدن سالروز تولد وی و روز ملی ژاپن را تبریک گفت.

در متن پیام تبریک حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به اعلیحضرت ناروهیتو امپراطور ژاپن آمده است: سالروز تولد جناب‌عالی و روز ملی ژاپن را صمیمانه تبریک می‌گویم.

وی افزود: امیدوارم روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن که ریشه در تاریخ چند صد ساله دو ملت دارد، بیش از پیش تحکیم و توسعه یابد، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی مردم ژاپن را آرزومندم.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه دولت


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location