ثبت نام 815 نفر برای انتخابات شورای اسلامی روستاهای خراسان جنوبی


  ثبت نام 815 نفر برای انتخابات شورای اسلامی روستاهای خراسان جنوبی

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: 815 نفر تا پایان سومین روز برای حضور در رقابت انتخاباتی شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری استان نام نویسی کرده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند،«مهدی قهرمانی» عصر امروز (۱۷ فروردین) در نشست خبری اظهار کرد: در سومین روز ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و عشایر ۴۱۱ نفر ثبت‌نام کردند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه از این تعداد ۳۰۵ نفر بصورت حضوری ثبت نام کردند، گفت: در مجموع سه روز اول نام نویسی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری،ثبت نام ۸۱۵ نفر نهایی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع افرادی که نام نویسی کرده اند، ۷۵۹ نفر مرد و ۵۶ نفر زن می باشند.

قهرمانی افزود: ۶۸۲ نفر از داوطلبان از طریق مراجعه حضوری برای حضور در رقابت انتخاباتی شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری استان ثبت نام نموده اند.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: میزان استقبال داوطلبان در بخش مرکزی شهرستان بیرجند بیش از دیگر مناطق استان بوده است.

قهرمانی با تأکید بر این که ۹۱۶ روستا و منطقه عشایری استان، واجد شرایط تشکیل شورا هستند، گفت: داوطلبان برای نشستن بر چهار هزار و ۶۶۹ کرسی اصلی و علی البدل به رقابت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اینکه چهار روش برای ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستا و عشایر در نظر گرفته شده که شامل اپلیکیشن موبایلی، رایانه، دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و مراجعه حضوری به بخشداری‌ها است، افزود: با عنایت به شیوع گسترده بیماری کرونا و تغییر رنگ اغلب شهرهای استان و از طرفی فراهم بودن شرایط برای ثبت نام غیرحضوری از همه عزیزان می خواهیم برای حفظ سلامتی خود، از مراجعه حضوری به بخشداری ها خودداری کنند و در منزل یا دفاتر پیشخوان دولت محل سکونت شان نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

گفتنی است؛ ثبت‌نام داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین آغاز شد و به مدت هفت روز تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه (۲۲ فروردین) ادامه دارد.

پایان پیام/375


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location