برنامه‌های هفته هنر انقلاب در کردستان به صورت مجازی برگزار می‌شود


برنامه‌های هفته هنر انقلاب در کردستان به صورت مجازی برگزار می‌شود

سنندج- ایرنا- رییس حوزه هنری کردستان گفت: با توجه به شرایط و وضعیت شیوع کرونا در استان، اولویت اصلی برگزاری برنامه‌های هفته هنر انقلاب، رعایت پروتکل های بهداشتی و بهره گرفتن از فضای مجازی و ظرفیت رسانه ای است.

به گزارش ایرنا، امین مرادی روز چهارشنبه در نشست خبری مجازی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مجموع ۲۰ فعالیت برای هفته هنر انقلاب در دستور کار قرار گرفته و برای تمام رشته‌های هنری در این ایام یک فعالیت شاخص برنامه‌ریزی شده است.

وی دیدار هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر استان با نماینده ولی فقیه، برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید حوزه هنری درپردیس سینمایی بهمن سنندج و اطلاع رسانی برنامه های حوزه هنری استان از طریق شبکه استانی کردستان، فضای مجازی و سایر رسانه‌های مکتوب و آنلاین را از جمله برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

رییس حوزه هنری کردستان با اشاره به برگزاری ۲ کارگاه آموزشی در این ایام گفت: این کارگاه‌ها شامل کارگاه تنظیم و تدوین تاریخ شفاهی با حضور محمد قاسمی پور مسوول دفتر ادبیات پایداری معاونت راهبری استانهای حوزه هنری کشور و کارگاه جغرافیای خلاقه در کارگردانی با تدریس زانیار لطفی مسوول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان است.

وی با اشاره به رونمایی آلبوم موسیقی ذکر و دف فرزندان خلیفه میرزا آغه غوثی اظهار داشت: همچنین در ایام هفته هنر انقلاب کتاب رادیو سنه خاطرات بهروز خیریه و تالیف شیلان آویهنگی رونمایی می‌شود.

مرادی به امضای تفاهم‌نامه همکاری با مجمع جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان اشاره کرد و افزود: در ایام هفته هنر انقلاب نمایش زندگی خصوصی آقای اسب به صورت نمایشنامه خوانی در پردیس سینمایی بهمن سنندج اجرای عمومی خواهد داشت.

مرادی اضافه کرد: اکران آثار منتخب تولیدی فیلم‌های کوتاه حوزه هنری،برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی در رشته‌های عکاسی و کارتون و همچنین پیگیری فعالیت‌ها و برنامه‌های قرارگاه توانمندسازی فرهنگی مناطق هدف در نایسر و ننله از دیگر فعالیت های حوزه هنری کردستان در هفته هنر انقلاب است.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس بررسی‌های انجام شده و رصد فعالیت‌های هنرمندان سراسر استان، با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان، قرار است در مراسمی با حضور مسوولان ارشد استان هنرمندان انقلابی کردستان در سال ۱۳۹۹ در رشته‌های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار گیرند.

از ۱۸ تا ۲۵ فروردین با عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده است.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه کردستان


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location