تخریب یا تملق شخصیت‌ها به معنی دوری از الگوی رفتاری پیامبر است


تخریب یا تملق شخصیت‌ها به معنی دوری از الگوی رفتاری پیامبر است

اصفهان - ایرنا - وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: حرک جامعه به سمت تملق و چاپلوسی یا تخریب شخصیت‌ها به معنی فاصله گرفتن از الگوی رفتاری و اخلاق پیامبر اسلام است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدعبدالواحد موسوی لاری» شامگاه چهارشنبه در مراسم یادبود مجازی سیدعلی نکویی زهرایی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب اصفهان که شانزدهم فروردین جاری درگذشت، افزود: شرایط جامعه ما به سمتی رفته که امکانات رسانه ای در اختیار افرادی است که در جهت معکوس آنچه که از خصلت های پیامبر اکرم بیان شده است، استفاده می شود.

وی با اشاره به ویژگی های پیامبر اسلام مانند خوش خلقی، اظهار داشت: امیرالمومنین (ع) در باره حضرت محمد(ص) می فرمایند که ایشان خشن، مداح و مجیزه گو نبودند.

موسوی لاری افزود: لازم است جامعه ما نیز از این رفتارها الگو بگیرند در حالی که امروزه انسان ها بیشتر به دو سویه مختلف یعنی افراط یا تفریط روی می آورند بطوریکه یا عیب گویی، تخریب، فحاشی و بدزبانی یا تملق و چاپلوسی می کنند.

وی تصریح کرد: امروز در جامعه یا آنقدر به سمت تملق، چاپلوسی و مداحی بیخودی می روند یا افرادی را که از آنها خوششان نمی آید، تخریب می کنند که چنین خصلت هایی نشانه فاصله گرفتن از الگوی اخلاقی حضرت محمد(ص) است.

عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین با بیان اینکه مرحوم نکویی، قبل و بعد از انقلاب به پیمانی که با خدا بسته بود، عمل کرد، اظهار داشت: برخورد مناسب با ارباب رجوع و پذیرش و انجام مسوولیت ها از اول انقلاب اسلامی از ویژگی های اخلاقی مرحوم نکویی بود.

این فعال سیاسی با اشاره به خدمات نکویی در زمان تصدی استانداری چند استان، بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی در دهه ۶۰ و موسسه حفظ و نشر آثار امام افزود: او نمادی از تلاش بی ریا و فداکارانه پس از انقلاب بود و در دولت پس از اصلاحات، محوری برای جریان اصلاح طلبی و نیروهای خط امام در استان اصفهان محسوب می شد.

موسوی لاری خاطرنشان کرد: مرحوم نکویی نقطه اجماع اصلاح طلبان استان اصفهان بود و کوله باری از تجارب دوران قبل و بعد از انقلاب را داشت.

در این مراسم، پیام های تسلیت برخی از شخصیت های سیاسی کشور نیز قرائت و اعلام شد که مراسم گرامیداشت روز هفتم درگذشت مرحوم نکویی زهرایی نیز بصورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، سیدعلی نکویی زهرایی فعال سیاسی باسابقه و استاندار اسبق استان های قزوین، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه، بامداد دوشنبه شانزدهم فروردین ۱۴۰۰ پس از یک دوره بیماری سرطان در یکی از بیمارستان‌های اصفهان درگذشت.

نکویی از فعالان سیاسی دوران پیش از انقلاب بود که مسوولیت اجرایی در دولت‌های اصلاحات و سازندگی داشت.

وی فعالیت‌هایی در مبارزه با رژیم گذشته و اجرای اقدامات سیاسی و فرهنگی داشت و از ابتدای سال ۵۸ به عنوان اولین فرماندار انقلابی نجف آباد منصوب شد.

حدود سه سال فرمانداری نجف آباد، ۲ سال مشاور استاندار و رییس بنیاد امور مهاجران جنگ تحمیلی و سپس مدتی فرماندار اصفهان و پس از آن نیز مسوولیت استانداری باختران (کرمانشاه) از جمله سوابق اجرایی اوست.

نکویی بعد از استانداری کرمانشاه به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد و پس از سه سال خدمت در این استان درخواست بازنشستگی داد و در اصفهان مسوولیت راه اندازی و مدیریت مؤسسه حفظ و تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) و نگارستان را بر عهده گرفت.

نکویی پس از خرداد ۷۶ و انتخاب ریاست جمهوری وقت دوباره دعوت به کار شد و مسوولیت استانداری قزوین را برعهده گرفت و سپس به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر حوزه وزارتی تا پایان شهریور ۸۴ به فعالیت خود ادامه داد و سرانجام با بیش از ۴۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و وزارت کشور بازنشسته شد.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اصفهان


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location