186 واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده مریوان نیاز به احداث و تعمیرات دارد


186 واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده مریوان نیاز به احداث و تعمیرات دارد

سنندج- ایرنا- فرماندار مریوان گفت: تیم های ارزیاب در مجموع وضعیت 2 هزار و 292 واحد مسکونی را در مناطق زلزله‌زده این شهرستان بررسی کردند و 186 واحد نیاز به احداث و تعمیرات دارد.

آرتیکاس اقبال شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶ تیم ارزیاب در ۱۹ روستای این شهرستان تاکنون ۲ هزار و ۲۹۲ واحد مسکونی را مورد بررسی قرار دادند که ۱۱۵ واحد باید دوباره احداث شود و ۷۱ واحد نیز نیاز به تعمیرات دارد.

وی اضافه کرد: در ارزیابی‌ها مشخص شده که ۲ هزار و ۱۰۶ واحد مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده نیز بدون خسارت بوده و هم اکنون مورد استفاده اهالی روستاها قرار دارد.

فرماندار مریوان گفت: با توجه به شرایط منطقه و امکان اسکان افراد در اماکن عمومی مانند مدارس و مساجد و خانه اقوام و خویشان، تاکنون برنامه‌ای برای اسکان موقت صاحبان خانه‌های خسارت دیده از این زلزله نداریم.

اقبال اظهار داشت: در زمین‌لرزه شامگاه سه‌شنبه، ۹ نفر بر اثر ترس و هنگام خروج از منزل، دچار مصدومیت از ناحیه پا شده بودند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۹ و ۴۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه شامگاه سه‌شنبه زلزله‌ای با قدرت ۵.۳ ریشتر، مرز عراق و استان کردستان، حوالی مریوان و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد.

این زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان، ۲۷ کیلومتری چناره و ۲۸ کیلومتری بوئین سفلی، ۹۸ کیلومتری سنندج روی داد و مردم شهرهای سنندج، سروآباد، سقز، بانه و دیواندره نیز آن را احساس کردند.

زلزله مریوان ۲ پس لرزه نیز به دنبال داشت که بزرگترین آن ۳.۸ ریشتر قدرت داشت.

مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه کردستان


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location