کاخ سفید: نشست وین یک «گام ابتدایی سازنده» برای برجام است


کاخ سفید: نشست وین یک «گام ابتدایی سازنده» برای برجام است

سخنگوی کاخ سفید برگزاری نشست وین را یک گام ابتدایی و سازنده از فرآیند جاری خواند و آن را به مثابه نشانه ای مثبت از تعامل غیرمستقیم با ایران ارزیابی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود با اشاره به اینکه گفت‌وگوها در وین برای دومین روز متوالی ادامه دارد، گفت: «احتمالاً توئیت یکی از مقامات اتحادیه اروپا را دیده‌اید که [روند] مذاکرات را بلندپروازانه و توأم با اتحاد توصیف کرده است».

وی در ادامه افزود: «این [نشست] یک گام ابتدایی سازنده از فرایند جاری است. موضوع اولیه هم بازگشت ایران به پایبندی به تعهدات و کاهش تحریم‌های آمریکا است. انتظار داریم این گفت‌وگوها دشوار و فرآیند، طولانی باشد. این نشست‌ها، تنها شروع یک روند است».

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت: «من نمی‌توانم یک زمان‌بندی برای این مذاکرات ارائه دهم. بر این باوریم که دیپلماسی، مسیری درست برای پرداختن به این چالش است. این کار را در هماهنگی و همکاری نزدیک با متحدان و شرکایمان انجام می‌دهیم».

این مقام دولت آمریکا در ادامه اظهارات خود روند جاری در وین را بهترین رویکرد دانست.

گفتنی است از روز سه شنبه هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با حضور ایران و کشورهای موسوم به ۱+۴ برگزار شد.

براساس توافق صورت گرفته در نشست مذکور، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته ای تشکیل شد.

این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.

لازم به ذکر است، مقامات ایرانی بارها اعلام کرده اند در این نشست هیچگونه مذاکره مستقیم یا غیر مستقیمی با طرف آمریکایی نخواهد داشت.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location