سیر صعودی شمار مبتلایان کرونا در مصر


سیر صعودی شمار مبتلایان کرونا در مصر

روند ابتلا به ویروس کرونا در مصر همچنان سیر صعودی به خود گرفته است.

سیر صعودی شمار مبتلایان کرونا در مصربه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از قاهره، وزارت بهداشت مصر اعلام کرد در شبانه روز گذشته ۷۸۳ مبتلای جدید کووید-۱۹ شناسایی شده است. طی همین مدت، ۳۷ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.
سخنگوی وزارت بهداشت مصر اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کووید ۱۹ تا بعد از ظهر چهارشنبه به ۲۰۷ هزار و ۲۹۳ نفر افزایش یافت.
خالد مجاهد گفت از این تعداد، تا کنون ۱۲ هزار و ۲۹۰ مبتلا جان خود را از دست دادند. با بهبودی ۴۴۴ نفر از مبتلایان در روز گذشته و خروج آن‌ها از بیمارستان، تعداد کل بهبودیافتگان نیز به ۱۵۷ هزار و ۴۵۰ نفر رسید.
با افزایش آمار روزانه ابتلا به کرونا در مصر، نخست وزیر این کشور بر اعمال مقررات سختگیرانه کرونایی تأکید کرد. مصطفی مدبولی نسبت به افزایش آمار کرونا، در ماه مبارک رمضان و بعد از آن هشدار داد و از مردم خواست همچنان به رعایت مقررات پایبند باشند تا دولت مجبور به تعطیلی مجدد نشود.
هفته گذشته، حدود ۸۵۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا وارد قاهره شد. این بزرگترین محموله دریافتی مصر از واکسن‌های کرونا است.
به گزارش شبکه الغد، این یک محموله بخشی از حدود چهل میلیون دوز واکسن است که مصر برای وارد کردن آن با اتحاد جهانی واکسن (کواکس)، سازمان جهانی بهداشت و سازمان یونیسف به توافق رسیده است.

تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه بین‌الملل


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location