سیل 150 میلیارد تومان به فیروزکوه خسارت زد


سیل  150 میلیارد تومان به فیروزکوه خسارت زد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به وقوع سیل در چنین روستای بخش مرکزی این شهرستان اعلام کرد: این سیل 150 میلیارد تومان به مسیرها، باغات، خطوط ریلی و سایر تاسیسات خسارت زد.

"ابوالقاسم مهری" عصر پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: طی بارندگی‌های شدیدی که اخیرا در شهرستان داشتیم به اتفاق مسئولان به مناطق سیل زده حصاربُن و دره چمن و کبوتر دره بازدید کردیم.

وی گفت: مناطق حصار بُن و دره چمن همچنان به دلیل سرریز سیلاب به بستر جاده به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ متر همچنان مسدود شد که تا پایان امروز بازگشایی می شود و مسیر کبوتردره هم همچنان مسدود می‌باشد و ماشین‌های راهداری در محور مشغول بازگشایی مسیر هستند.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: این بحران باعث شد تا در توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۰ نگاه ویژه‌ای به طرح‌های آبخیزداری شهرستان داشته باشیم و اعتبارات بیشتری در این حوزه تخصیص دهیم.

سیل  150 میلیارد تومان به فیروزکوه خسارت زد

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد در اولین جلسه شورای تأمین و ستاد مدیریت بحران مشترک با استان در خصوص تحویل کانال سیمین دشت به عروس پران با مسافت بیش از ۲۵ کیلومتر از تولیت شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان به استان تهران تصمیمات و تمهیدات لازم اتخاذ شود.

مهری افزود: همچنین در خصوص راه آهن نیز به دنبال ایجاد تغییر تولیت آن از راه آهن شمال به راه آهن استان تهران هستیم، تا در ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت‌های مناسب بخصوص در مواقع بحرانی مدیریت یکپارچه ای داشته باشیم.

دیدار مدیرعامل راه آهن کشور و فرماندار فیروزکوه با دهقانان فداکار محمود آبادی

"سعید رسولی" مدیر عامل شرکت راه آهن کشور به همراه ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه و طالبی مدیر عامل شرکت راه آهن شمال صبح روز پنجشنبه با هدف بازدید از ایستگاه راه آهن کبوتر دره و خطوط ریلی به دهستان حبله رود سفر کردند.

سیل  150 میلیارد تومان به فیروزکوه خسارت زد

در این بازدید ضمن بررسی خسارت وارده بر خطوط ریلی، با حضور در محل وقوع سیل و توقف قطار، با دهقان فداکار محمود آبادی دیدار و از فداکاری آنان تقدیر و تشکر کردند.

در این سفر مدیرعامل شرکت راه آهن کشور دستور تبدیل ایستگاه راه آهن روستای محمودآباد از ایستگاه موقت به دائم را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه در شمال شرق تهران و نقطه اتصال استان های مازندران، سمنان و تهران است.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location