اخرین اخبار تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400


اخرین اخبار تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

شیوع کرونا در ایران به پیک چهارم رسیده است و احتمال تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد اما تاکنون تعویق کنکور سراسری و کارشناسی ارشد اعلام نشده است. اخرین اخبار تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 را در ادامه میخوانید.

اخرین اخبار تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

به گزارش راهبرد معاصر اوجگیری کرونا در کشور موجب شد تا آزمون وکالت 1400 به تعویق بیفتد و این موضوع موجب شد تا بحث تعویق کنکور 1400 داغ شود اما در اخرین اخبار تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ آمده است که تاکنون تعویق کنکور سراسری و کارشناسی ارشد اعلام نشده است. هرچند که ممکن است در روزهای پایانی تصمیمات تازه ای اتخاذ شود و احتمال تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ وجود دارد ، اما سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ و تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۰ تاکنون ابلاغ نشده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون ابلاغی به سازمان سنجش آموزش کشور برای تعویق کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ صورت نگرفته است.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره به تعویق افتادن کنکور کارشناسی ارشد گفت: تاکنون تعویق کنکور کارشناسی ارشد به سازمان سنجش آموزش کشور ابلاغ نشده است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: در صورت تصویب به تعویق افتادن کنکور کارشناسی ارشد در ستاد ملی مقابله با کرونا و اعلام آن به سازمان سنجش اطلاع رسانی به داوطلبان این آزمون صورت خواهد گرفت.

زرین آمیزی اضافه کرد: زمان برگزاری آزمون‌ کارشناسی ارشد افزایش پیدا کرده و بر این اساس به منظور پیش بینی‌های لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان زمان برگزاری این آزمون‌ از دو روز به سه روز افزایش یافته است.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: تاکنون قرار است که آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در روزهای چهارشنبه ۵ خرداد، پنجشنبه ۶ خرداد و و جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شود.

اخرین اخبار تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400

گفتنی است، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز درباره برگزاری آزمون‌ها اظهار کرد که آزمون‌ها را باید به دسته‌های آزمون‌های پایه نهم، دوازدهم، کنکور سراسری و سایر آزمون‌ها از قبیل آزمون کارشناسی ارشد و آزمون‌های وزارت بهداشت تقسیم بندی کرد. در جلسات کارشناسی مقرر شد هیچ آزمونی از قبیل کارشناسی ارشد در خرداد ماه برگزار نشود که این موضوع باید شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود و اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

تعویق کنکور کارشناسی ارشد تقریبا قطعی است

روز گذشته ایرنا نوشت که در میان آزمون های ۱۴۰۰، تاکنون آزمون دکتری طبق برنامه زمان بندی از پیش اعلام شده سازمان سنجش آموزش کشور روز جمعه ۱۵ اسفندماه ۹۹ برگزار شد.

البته ویروس کرونا گریبان آزمون وکالت سال ۹۹ را همچنان گرفته و علاوه بر آزمون های زبان و بین المللی، این آزمون پرمخاطب بعد از چند بار کنسلی، هنوز برگزار نشده است.

۲ آزمون دیگر سال ۱۴۰۰ یعنی کارشناسی ارشد و سراسری هم طبق برنامه سازمان سنجش آموزش کشور قرار است به ترتیب در روزهای پنجم تا هفتم خردادماه و نهم تا دوازدهم تیرماه برگزار شود.

با این حال پای نگرانی ها برای تعویق مجدد آزمون کارشناسی ارشد، به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هم دوباره باز شده است و تعداد زیادی از داوطلبان اصرار بر تعویق مجدد این آزمون دارند.

پیگیری های خبرنگار ما از سازمان سنجش آموزش کشور حکایت از آن دارد که مسوولان این سازمان برنامه زمان بندی جدید سه روزه ای را برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در روزهای دیگری غیر از خردادماه به ستاد ملی مقابله با کرونا ارایه کرده اند و در روزهای آینده که دور هم نیست، پاسخ این ستاد مبنی بر مشخص شدن زمان دقیق برگزاری این کنکور اعلام می شود.

طبق گفته مسوولان سازمان سنجش، این تاریخ فقط شامل آزمون کارشناسی ارشد می شود و فعلاً تاریخی برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ ارایه نشده است چرا که تا برگزاری این آزمون حدود ۲ ماه زمان باقی مانده است.

همچنین سازمان سنجش آموزش کشور در تلاش است همه آزمون های ۱۴۰۰ به انضمام آزمون وکالت را تا تیرماه و مردادماه امسال برگزار کند تا در این زمینه نگرانی داوطلبان کاهش یابد.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location