رای ماده 100 در جمع آوری سازه های بنیاد مستضعفان اجرا شود


رای ماده 100 در جمع آوری سازه های بنیاد مستضعفان اجرا شود

رکنا: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طرح موضوعی 1283 هکتاری کن و فرحزاد جزو دستاورد های ارزشمند شورای پنجم است، گفت: اینکه چرا این اقدامات ارزشمند و نیز طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 بارگزاری نمی شود، جای سوال دارد و از شهردار تهران میخواهیم در این خصوص دستورات لازم را بدهند. همچنین اجرای رای ماده 100 در قلع و جمع...

صبح امروز دویست و نود و پنجمین جلسه دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران به ریاست محسن هاشمی رفسنجانی برگزار شد.

به گزارش رکنا، محمد سالاری ، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: من دو تذکر دارم که تذکر نخست مربوط به سازمان فاوا و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران است.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه شورای شهر تهران طی پیگیری های بسیار زیاد موفق شد طرح موضوعی 1283 هکتاری کن و فرحزاد را در طی ماه های گذشته در کمیسوین ماده 5 و شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب برساند و این طرح ابلاغ شد، ولی ماه ها است نقشه های محدوده محله کن و باغات آن روی سامانه طرح تفصیلی بار گزاری نشده و خیلی ها اراده ای ندارند در این دوره مدیریت شهری مخصوصا در سازمان فاوا این امر به بار گزاری برسد تا مردم بتوانند نتایج بسیار اثر بخش این دوره مدیریت شهری در ایجاد تفرج گاه عمومی را شاهد باشند.

سالاری ادامه داد: من بارها و بارها شخصا با مهندس فرجود صحبت کردم و همینطور با شهردار منطقه و نیز معاون شهرسازی و معماری شهرداری و حتی با آقای حناچی صحبت کردم ولی به نتیجه نرسیدم و لذا تقاضای من این است تذکر بنده را به دوستان ابلاغ کنید تا حداکثر ظرف یک هفته این اتفاق بیافتد.

وی تاکید کرد: همین اتفاق در خصوص طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 رخ داده، طرح تفصیلی منطقه 22 با 5700 هکتار مساحت با رویکرد های کیفی سازی در شورای شهری و کمیسیون ماده 5 و شورای عالی شهر سازی تصویب شد ولی هنوز بخش هایی از آن بارگزاری و عملیاتی برای اینکه مردم پشت گیشه شهرسازی بتوانند خدمت بگیرند نشده، همین موضوع در ارتباط با بسیاری از مصوبات شورا در خصوص اینکه شهرداری تهران بیاید مصوبات نرخ گزاری شورا در مورد عوارض را بر روی سامانه بار گزاری کند تا فرم های اعلام عوارض به صورت سیستمی به مردم ارائه شود انجام نشده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با این حال هر بار هم که من از اداره کل تدوین ضوابط و معاونت شهرسازی پیگیری می کنم که شاید بیش از 50 بار جلسه گذاشتیم و پیگیری کردیم اعلام می کنند که سازمان فاوا بایستی اینها را بار گزاری کند.

وی افزود: اینها از جمله دستاورد های ارزشمند شورا است که متاسفانه با پیگیری های جدی و کارشناسی و مبتنی بر احترام نتوانستم به نتیجه برسانم لذا از ریاست شورا و شهردار تهران می خواهم این موضوع را به سرانجام برسانند.

سالاری در ادامه عنوان کرد: تذکر دوم در مورد محدوده قدیمی جماران و اردوگاهی که در محدوده جماران به نام اردوگاه امام خمینی (ره) وجود دارد می باشد. متاسفانمه بنیاد مستصعفان در حریم شهر و در منطقه حفاظت شده شهر تهران تهران برخلاف منویات مقام معظم رهبری با رویکرد درامد زایی و شاید هم با نیت خیر اقدامات مغایر با طرح تفصیلی انجام داده است.

وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان نسبت به ساخت و ساز های غیر مجاز و دست اندازی در میراث طبیعی و حریم شهر تهران در حریم محله قدیمی جماران اقدام کرده و مجموعه قابل توجهی از بار گزاری ها به مساحت 10 هزار متر مربع از قبیل تالار پذیرایی، ایجاد کاربری های تجاری و مسکونی و اداری، رستوران و مهد کودک ان هم در دل کوه شکل داده که تمامی این مستحدثات فاقد سند، فاقد حقوق مکتسبه و بدون مجوز و بدون نظارت مهندس ذی صلاح هستند که در حریم شهر تهران شکل گرفته است.

سالاری افزود: با پیگیری اهالی محله جماران پرونده ای برای رسیدگی به تخلفات انجام شده به کمیسیون ماده 100 ارجاع شد و همکاران نیز هم در شعبه بدوی و هم در شعبه تجدید نظر رای به قلع و جمع آوری تمامی مستحدثات دادند اما متاسفانه شهرداری تهران در اجرای رای تعلل می کند. لذا به شهرداری تهران تذکر می دهم دستورات اکید برای جمع اوری این تخلفات را داشته باشد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
0 0

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

املت تنوری