108 مورد تذکر دستگاه قضا در استان قزوین به نامزدهای شورای شهر


108 مورد تذکر دستگاه قضا در استان قزوین به نامزدهای شورای شهر

رئیس کل دادگستری استان قزوین از 108مورد تذکر دستگاه قضایی قزوین به نامزدهای انتخابات شورای شهر به دلیل اقدام به تبلیغات زودهنگام (خارج از موعد قانونی) خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی با اعلام این خبر گفت: نامزدهای انتخابات ششمین دوره شورای شهر در کلیه شهرهای استان که برابر گزارش واصله اقدام به تبلیغات زودهنگام (خارج از موعد قانونی) کرده بودند احضار و تذکرات لازم جهت رعایت قوانین، مقررات و حذف تبلیغات از کانال‌ها و گروه‌های فضای مجازی به آنان داده شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، وی تصریح کرد: از نامزدهای متخلف تعهد مبنی عدم تکرار تخلفات اخذ گردید و در صورت عدم تمکین به قانون، گزارش نهایی جهت تشکیل پروندهٔ قضائی تشکل خواهد شد.

مقام ارشد قضایی استان افزود: وفق ماده ۶۲ آئین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی روستا و بخش، مدت فعالیت انتخاباتی برای کلیه نامزدها یکسان است و ۸ روز قبل از روز اخذ رأی آغاز می‌گردد و تا ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رأی ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص مصادیق جرائم انتخاباتی بیان کرد: تبلیغ علیه نامزدها و هتک حرمت و حیثیت آنان، تغییر در فیلم یا صوت یا تصویر کاندیداها و سپس انتشار آن در فضای مجازی، انتشار صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار کاندیداها، انتشار اکاذیب در فضای مجازی به‌قصد تشویش اذهان عمومی، شنود غیرمجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیرعمومی در سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، تغییر داده‌ها یا علائم موجود در سامانه‌های رایانه‌ای، تخریب، اختلال و یا حذف نمودن داده‌های دیگری در سامانه‌های رایانه‌ای و دسترسی غیرمجاز به سایت‌ها و ایمیل نامزدها و ... برخی از تخلفات در حوزه انتخابات است.

انتهای پیامتبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location