تولید بسته آموزشی برای نوآموزان جامانده از دوره یک‌ساله پیش‌دبستانی


تولید بسته آموزشی برای نوآموزان جامانده از دوره یک‌ساله پیش‌دبستانی

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش کردستان، از تولید محتوای الکترونیکی برای نوآموزانی که در سال تحصیلی 1400-1399 نتوانستند به آموزش و فعالیت‌های دوره پیش‌دبستانی دسترسی پیدا کنند خبر داد.

صدیقه عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر برگزاری دوره پیش‌دبستان در مناطق دو زبانه روستایی و شهری و تداوم فعالیت‌های آموزشی و پرورشی دوره پیش‌دبستانی در شرایط سخت کرونایی و همچنین تهیه بسته آموزشی برای نوآموزان دوره پیش‌دبستانی را از اولویت‌های آموزش‌وپرورش استان برشمرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت آموزش‌وپرورش کودکان دوره پیش‌دبستانی و در راستای توسعه عدالت آموزشی این معاونت در تابستان 1400، اقدام به برگزاری کلاس‌های پیش‌دبستانی برای نوآموزان بازمانده از دوره یک‌ساله پیش دبستانی کردە است.

عبدالهی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود بر اساس رنگ‌بندی ابلاغی ستاد کرونای استان کلاس‌ها به‌صورت حضوری، غیرحضوری و ترکیبی با بهره‌مندی از شبکه شاد برگزار می‌گردد.

معاون آموزش ابتدایی استان با تأکید بر اهمیت آموزش‌های دوره پیش‌دبستانی در رشد همه‌ جانبه کودکان و موفقیت تحصیلی آنان در مقاطع بالاتر از خانواده‌های نوآموزان و مدیران مدارس ابتدایی درخواست کرد که نسبت به معرفی دانش آموزان پایه اول فاقد تجربه پیش‌دبستانی به ادارات آموزش‌وپرورش اقدام نموده تا زمینه آموزش و کسب مهارت‌های لازم برای ورود به آموزشهای رسمی را برای این کودکان فراهم کردەایم.

وی افزود: در این راستا محتوای الکترونیکی به ‌صورت متمرکز استانی تولید و جهت آموزش نوآموزان آماده بهره‌برداری می‌باشد.

عبدالهی در پایان یادآور شد: کلاس‌های حضوری با هماهنگی ستاد کرونای استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی وآموزش غیرحضوری نیز از طریق شبکه دانش آموزی شاد برگزار می گردد، تا ضمن برقراری ارتباط موثر با والدین زمینه آموزش در خانه به صورت انفرادی برای نوآموزان فراهم گردد.

انتهای پیام


تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location