حوادث حریق در مناطق حفاظت شده خلخال مهار شد


حوادث حریق در مناطق حفاظت شده خلخال مهار شد

اردبیل_ایرنا_ رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: حوادث آتش سوزی در مناطق حفاظت شده این شهرستان مهار و از وارد شدن آسیب به پوشش گیاهی این منطقه جلوگیری شده است.

مهدی کسایی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مانور اطفای حریق مناطق حفاظت شده خلخال افزود: این حوادث آتش سوزی ناشی با حضور بموقع محیط بانان مهار و از گسترش آن در سطح بیشتری از منطقه جلوگیری شد.
وی اظهارکرد: با توجه به پوشش گیاهی و رشد بالای گیاهان در منطقه حفاظت شده آق داغ لزوم افزایش سطح آمادگی محیط بانان جهت اجرای اقدامات کنترلی و پیشگیرانه و بکارگیری لوازم مهار آتش سوزی از جمله تجهیزات اطفای حریق همچون روت فایر، دستگاه های دمنده، دستگاه آب پاش ، آتش کوب و کپسول های آتش خاموش کن ضرورت دارد.

وی گفت: مانور اطفای حریق با بکارگیری امکانات اطفای حریق با موفقیت اجرا و عوامل اجرا کننده در این مانور موفق به دستیابی به اهداف کنترل و مهار آتش سوزی برابر با برنامه زمان بندی اعلامی شدند.
کسایی افزود: منطقه حفاظت شده آق داغ یکی از زیست بوم‌های ارزشمند استان اردبیل است و با توجه به حساسیت این منطقه و آسیب پذیری آن وظایف دستگاه‌های متولی در کنترل آتش سوزی‌ها بسیار مهم است.
هاشم میرزانژاد ، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در این مانور گفت: وقوع حوادث آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت این اداره را مورد تهدید قرار می دهد و لزوم داشتن آمادگی نیروهای عمل کننده برای مقابله با این گونه حوادث و آتش نیاز است.

وی گفت: کارشناسان و محیط بانان این اداره کل هر سال نسبت به شناسایی نقاط حساس به آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل . اقدام می کنند.
منطقه حفاظت شده آق داغ به وسعت تقریبی 88 هزار هکتار در شهرستان خلخال واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location