آموزش نحوه شخصی‌سازی اعلان هر مخاطب در تلگرام


آموزش نحوه شخصی‌سازی اعلان هر مخاطب در تلگرام

در این مطلب با نحوه شخصی‌سازی نوتیفیکیشن تلگرام به طور مجزا برای هر مخاطب و قابلیت‌های بخش اعلان تلگرام آشنا خواهیم شد. پیام‌رسان تلگرام قابلیت‌های بسیار زیادی برای شخصی‌سازی بخش‌های مختلف در اختیار کاربران قرار داده است اما بسیاری از...

در این مطلب با نحوه شخصی‌سازی نوتیفیکیشن تلگرام به طور مجزا برای هر مخاطب و قابلیت‌های بخش اعلان تلگرام آشنا خواهیم شد.

پیام‌رسان تلگرام قابلیت‌های بسیار زیادی برای شخصی‌سازی بخش‌های مختلف در اختیار کاربران قرار داده است اما بسیاری از کاربران این پیام‌رسان، از وجود این قابلیت‌ها، بی‌اطلاع هستند.

یکی از بخش‌هایی که می‌تواند برای همه کاربران مفید بوده و کارایی داشته باشد، شخصی‌سازی اعلان تلگرام است. با این قابلیت شما می‌توانید نوتیفیکیشن های دریافتی از طرف مخاطبان خود را شخصی‌سازی کنید و برای هر کدام یک آهنگ، ویبره یا حتی رنگ چراغ نوتیفیکیشن اختصاصی تنظیم کنید.

این قابلیت کمک می‌کند تا شما بدون آن که به سراغ گوشی خود بروید، متوجه شوید که هر پیام از طرف چه شخصی به شما رسیده، طبیعتا دریافت پیام از طرف برخی مخاطبان برای شما اهمیت بیشتری دارد، با این شیوه می‌توانید نوتیفیکیشن پیام تلگرام آن مخاطب را متمایز کرده تا بتوانید سریع‌تر پیام را مشاهده کرده و پاسخش را بدهید.

در تلگرام علاوه بر تمامی قابلیت‌هایی که برای تنظیم اعلان‌ها وجود دارد، شما می‌توانید نوتیفکیشن هر فرد را به صورت مجزا شخصی‌سازی کنید. برای اینکار باید به صفحه چت با مخاطب مورد نظر رفته و نام او در بالای صفحه را لمس کنید. با اینکار به صفحه پروفایل شخص مورد نظر می‌روید.

در صفحه پروفایل هر مخاطب، عکس پروفایل، نام و تعدادی گزینه در بخش Info دیده می‌شود که یکی از آن‌ها Notifications است. اگر تمایل دارید از طرف این مخاطب هیچ اعلانی دریافت نکنید، به طور کلی نوتیفیکیشن تلگرام آن مخاطب را غیر فعال کنید، اما اگر به دنبال شخصی‌سازی اعلان هستید، این گزینه را انتخاب کنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید: با این ترفندها در تلگرام حرفه‌ای شوید

در این مرحله پنجره اعلان تلگرام آن مخاطب برای شما باز می‌شود، در این پنجره گزینه Turn On و Turn Off مربوط به روشن و خاموش کردن اعلان برای آن فرد است، دو گزینه Mute for 1 hour و Mute for 2 days هم دیده می‌شود که با انتخاب گزینه اول، اعلان مخاطب برای یک ساعت غیر فعال می‌شود، گزینه دوم نیز موجب می‌شود تا اعلان مخاطب برای دو روز غیرفعال شود. این دو گزینه برای مواقعی است که می‌خواهید در مدت محدودی هیچ نوتیفیکیشنی از آن فرد دریافت نکنید.

اما گزینه اصلی که ما با آن کار داریم، بخش Customize است که با انتخاب آن به صفحه شخصی‌سازی اعلان آن کاربر در تلگرام وارد می‌شوید. معمولا دسترسی به گزینه‌های این صفحه در ابتدا غیر فعال است، بنابراین پیش از هر چیزی گزینه Enable Custome Notifications را در بالای صفحه فعال کنید.

سپس در هر بخش می‌توانید قسمت‌های مختلفی از اعلان آن مخاطب را شخصی‌سازی کنید که در ادامه همه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

گزینه‌‌های بخش Custome Notifications:

Message Preview: به طور معمول وقتی از یک پیام‌رسان اعلان دریافت می‌کنید، بخشی از ابتدای پیام دریافت شده در پنجره اعلان مشخص است، با غیرفعال کردن این بخش، تنها به شما اعلام می‌شود که در تلگرام و از این مخاطب نوتیفیکیشن دارید و هیچ بخشی از متن پیام برای شما به نمایش در نمی‌آید.

Sound: صدای اعلان را می‌توانید تغییر دهید.

Vibrate: الگوی ویبره در هنگام دریافت اعلان از مخاطب مورد نظر را می‌توانید تغییر دهید.

Importance: در این بخش اهمیت نوتیفیکیشن را تعیین می‌کنید، به طور مثال اگر اهمیت اعلان بالا باشد، حتی در زمانی که گوشی خود را بر روی حالت Do Not Disturb نیز بگذارید، باز هم نوتیفیکیشن مخاطب مدنظر را در تلگرام دریافت خواهید کرد.

Popup notifications: با فعال کردن گزینه Enable از این پس در هنگام دریافت اعلان از این مخاطب، پیام دریافت شده در پنجره‌ای در صفحه گوشی شما به نمایش در می‌آید.

Calls: در این قسمت می‌توانید صدای زنگ و لرزش گوشی در هنگام دریافت تماس در تلگرام را تغییر دهید.

Led Color: در این قسمت نیز می‌توان رنگ چراغ نوتیفیکیشن تلگرام در هنگام دریافت پیام از طرف مخاطب را تغییر داد.


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location