برگزیدگان جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر در شهرکرد معرفی شدند


برگزیدگان جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر در شهرکرد معرفی شدند

شهرکرد-ایرنا- نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر روز پنجشنبه با معرفی برترین‌ها و تجلیل از 11 اثر برتر در فرهنگسرای شهرکرد به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، براساس نظر هیات داوران در این جشنواره جایزه بهترین تصویربرداری به نماهنگ"خوشا به حالت ای روستایی" ساخته محمود ناصر ویس و عنوان بهترین تدوین به صورت مشترک، به نماهنگ "فرش "اثر سجاد میرزاییان دهکردی و نماهنگ "خوشا به حالت ای روستایی" اثر محمود ناصر ویس تعلق گرفت.

موسیقی" بام وطن" به آهنگسازی دیدار محمودی و نماهنگ "قصه عاشقان" اثر حسن مجیدی در بخش ایده از سوی هیات داوران برگزیده شدند و اشرف شاه‌حسینی به عنوان بهترین بازیگر زن برای بازیگری در نماهنگ "غم دل" معرفی شد.

جایزه بهترین کارگردانی به جمال اسکویی کارگردان نماهنگ" آسمانی" اهدا شد و همچنین در بخش ایثار و شهادت به صورت مشترک از نماهنگ "مدافعان حرم" اثر احسان فقیهیان و نماهنگ "حریم" اثر حسن مجیدی تجلیل شد.

هیات داوران جایزه بخش شعار سال(جهش تولید) را به نماهنگ "باهم که باشیم" اثر اسماعیل معنوی و جایزه بهترین نماهنگ جشنواره را به "فاطمه بحرینی "اهدا کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر حضور مخاطبان در جشنواره‌های فرهنگی و هنری بیان کرد: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا جشنواره‌ها و اختتامیه‌ها با حداقل مخاطبان برگزار می‌شود.

ابراهیم شریفی گفت: طرح و ایده جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر با پیگیری‌های معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هماهنگی دفتر شورای فرهنگ عمومی و هنری روستا و عشایر به تهران پیشنهاد شد و با توجه به وجود ظرفیت آن در استان از جمله وجود اقوام، هنرمندان متعهد و ارتباط آن با معیشت افراد، اشتغالزایی و ایجاد روحیه در انجام امور روزمره زندگی،این ایده پذیرفته شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری در نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر گفت: با تلفیق جاذبه‌های فرهنگی و رویکردهای جدید می‌توان تاثیر آن‌ها را دو چندان کرد و مخاطبان با ذائقه‌ها و سلایق مختلفی را جذب کرد.

شهرام مقدس بیان کرد: برای ایجاد پیوستگی در جامعه لازم است گروه‌های مختلف در زمینه فرهنگ و هنر فعالیت بیشتری داشته باشند و کارهای بیشتری ارائه دهند.

او افزود: فرهنگ، هسته اصلی هر جامعه است و قواعد زندگی جمعی را در هر حوزه برای آن جامعه ترسیم می‌کند و در صورت نبود فرهنگ، هیچگونه ساختار اجتماعی وجود نخواهد داشت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر در پیام ویدئویی عنوان کرد: نماهنگ و کلیپ از جمله قالب‌های هنری جذاب و پرطرفدار است که می‌تواند ارزش‌های ویژه یک کشور و جامعه را به نمایش بگذارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به بهره‌گیری از قالب‌های ویژه هنری، بازیگران و موسیقی حرفه‌ای و ارزش‌های متعالی موجود در سرزمین بیان کرد: تولید نماهنگ در خصوص روستا و عشایر به عنوان یکی از دارایی‌های ارزشمند است که سنت‌های گرانسنگی را در درون خود دارند.

او افزود: برای استمرار برگزاری این جشنواره در سال‌های آینده به تبلیغات گسترده‌تر نیاز است تا آثاری با کمیت و کیفیت بهتری در سطح ملی در این جشنواره ارائه شوند.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location