قاضی زاده هاشمی: برای تغییر رویه اداره کشور آمده ایم


قاضی زاده هاشمی: برای تغییر رویه اداره کشور آمده ایم

کرج- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جوانان نسل نو و گام دوم تصمیم گرفته اند که شرایط را تغییر بدهند گفت که ما نیامده ایم که چندین پروژه بسازیم بلکه آمده ایم تا رویه اداره کشور را تغییر بدهیم.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی عصر پنجشنبه در گفت وگوی تلویزیونی با شبکه استانی البرز افزود: دولت های گذشته زحمات زیادی کشیده و پروژه های بسیاری ساخته اند، بسیاری از صنایع که می بینید که در استانی مانند البرز سرمایه گذاری شده بعد از انقلاب ایجاد شده و مربوط به قبل از انقلاب نیست.

وی اضافه کرد: درست است که برخی از زیر ساخت ها متعلق به قبل از انقلاب بوده اما می بینیم که هر چه جلوتر می رویم مشکلات ما پیچیده تر می شود از یک سو توسعه صنعتی می دهیم و از سوی دیگر آلودگی هوا را شاهد هستیم، خاک و آب از بین می روند که نشان می دهد نظام برنامه ریزی مشکل داشته است.

قاضی زاده هاشمی گفت: نشان می دهد که نظام هماهنگی مشکل داشته؛ دولت به جای اینکه در کارها دخالت کند باید عقب تر ایستاده اما هماهنگ کننده مناسب میان مدت و درازمدت باشد که این مهم با اعتماد جوانان و در میدان بودن مردم اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: "دولت سلام" آمده است که به مردم سلام کند و از آنها خواهش کند که دستش را بگیرد و با مردم کشور را اداره کند، یک انرژی، رویکرد و نفس جدید و تازه بیاید و موجب شود که با تغییر ریل اداره کشور بسیاری از مسایل و مشکلاتی که مزمن شده اند را جراحی کند که این جراحی باعث بهبود کامل و رشد و ارتقای جامعه شود.

قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان البرز خاطر نشان کرد: ایران کوچک مرکزی از تنوع اقوام و زبان ها است که از روی انصاف با وجود اینکه البرز یک استان جدید التاسیس است، اما یک استان بسیار سریع الرشد با امتیازی های بسیار زیاد و البته با مشکلاتی می باشد.

وی ادامه داد: این استان در دل البرز مرکزی قرار گرفته به همین دلیل نام البرز بر آن اطلاق شده که البته تصور همگان بر این است که استانی کوهستانی می باشد اما علاوه بر کوهستانی بودن کویر نیز دارد، به عبارت بهتر هم به لحاظ اقوام ایران کوچک و هم از نظر توع جغرافیایی و اقلیمی تمام آب و هوایی که در ایران پیدا می شود در این استان نیز دیده می شود.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: البرز استان کوچکی است که با پنج هزار و ۲۳۴ کیلومتر مربع، سی و یکمین استان کشور از نظر وسعت است اما به لحاظ جمعیتی تراکم جمعیتی بالایی دارد، ۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر طبق آخرین سرشماری بوده که با توجه به اینکه مهاجرپذیراست و تعداد زیادی اتباع بیگانه در آن زندگی می کنند و رشد آن خیلی افزایش یافته که از این منظر رتبه یازدهم است.

وی ادامه داد: اما کرج در برخی از گزارشات سومین و در برخی دیگر چهارمین کلانشهر کشور است اما به هر حال جزء کلانشهرهای رتبه یک کشور می باشد که نشان دهنده درصد تراکم بالای جمعیت در این منطقه بوده که ۲۳هزار و ۵۱۸ نفر به ازای هر کیلومتر است که عددی بسیار بالا و نزدیک به ۶۵ درصد این استان جمعیت اش شهرنشین است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: یکی از مزیت های فوق العاده این استان موضوع گردشگری است که علاوه بر تنوع ارتفاع اقلیمی و بهره مند بودن از کوه های بالای چهار هزار متر مانند ناز، کلون و بستک و از کویر نیز مانند کویر نجم آباد نیز برخوردار است.

قاضی زاده هاشمی افزود: پیست اسکی دیزین که تمام ملت ایران با اسم آن آشنا هستند و شوره زار نجم آباد که کویر نوردی در این استان می تواند انجام شود که از این منظر استان منحصر به فردی است.

وی ادامه داد: نمونه های بسیار زیبایی مانند سد امیرکبیر، جاده کرج- چالوس، تونل کندوان، باغ های سیب مهر شهر که به امید خدا اگر نابود نشوند و با همین زیبایی باقی بماند، کاخ مروارید شمس، روستای تاریخی آتشگاه، کاروانسرای شاه عباسی که در البرز واقع شده اند.

قاضی زاده هاشمی گفت: همچنین برخی از امامزاده ها، نام آوران و شعرا، پیست اسکی خور، آتشکده تخت رستم و یا کاخ سلیمانیه که در دانشکده کشاورزی واقع است از دیگر جذابیت های البرز است.

وی افزود: در خصوص اشتغال این استان، یکی از صنعتی ترین استان های کشور و حجم زیادی از صنایع استراتژیک ما در البرز مستقر است که به همین دلیل مهاجرت بسیاری در آن اتفاق افتاده اما این به دلیل نبود بیکاری در آن نیست.

وی عنوان کرد: با کمال تاسف پدیده بیکاری و مشکلات اقتصادی و فرهنگی که در منطقه وجود دارد موج می زند و خود سبب شده تا مشکلات اجتماعی ایجاد شود، یعنی با این تصور که اشتغال مناسب در البرز وجود دارد مردم مهاجرت اما فرصت های شغلی موجود کمتر از میزان مهاجرت است.

قاضی زاده هاشمی افزود: همین مساله سبب شده تا نرخ بیکاری با وجود اینکه سرمایه گذاری مناسبی در این استان انجام شده رو به رشد است و بدتر نیز می شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه بیان داشت: این استان به دلیل برخورداری از شهرک صنعتی اشتهارد به عنوان یکی از کانون های صنعتی در سطح ملی مطرح و بسیاری از صنایع مهم کشور در این منطقه قرار گرفته اند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه حجم بسیاری از تولیدات صنعتی در البرز است خاطرنشان کرد: در اغلب نقاط کشور شاهد یک رکودی در توسعه فضاهای صنعتی و در ایجاد موسسات صنعتی جدید به دلیل اوضاع اقتصادی روبرو هستیم اما در این شهرک صنعتی درخواست برای توسعه و کارخانجات جدید بالا بوده و نشان دهنده وضعیت به نسبت مطلوب زیر ساخت و تجهیزاتی است که در آنجا ایجاد شده که جالب توجه و جای تقدیر داشته که این نکته را ابراز که بایستی در این منطقه سرمایه گذاری های بیشتری اجرا شود.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز استانی پیشرو در جذب فناوری های جدید است گفت: شاید مدرنترین فناوری های جهان به تبع نیروی متخصص کرج، البرز و هم به دلیل نزدیکی به تهران که از تهران می تواند این نیروی متخصص را جذب کند موجب شده تا زمینه به کار گیری فناوری های جدید در این استان اتفاق بیافتد.

قاضی زاده هاشمی گفت: همچنین یک منطقه اقتصادی فعال و فرودگاه بین المللی پیام در این استان قرار دارد و یک منطقه اقتصادی جدید التاسیس برای موارد دارویی در این منطقه داریم.

وی گفت: از تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی مصوب تنها تعداد کمی از آنها اکنون به صورت کامل فعال و خیلی از آنها به صورت نیمه فعال و ۲۱ درصد مجوزهای صادره در شهرک های صنعتی غیر فعال هستند که نشان دهنده این است که با وجود تمام تمهیدات باز نیز مشکلاتی وجود دارد بدین معنی که افراد مجوزهایی دریافت کرده اند اما نتوانسته اند سرمایه گذاری مناسب را انجام بدهند.

وی ادامه داد: همچنین ۴۰ تا ۵۰ درصد زمین های واگذاری راکد و رها شده اند که نشان دهنده این مساله است که یا اهلیت مناسب در افرادی که مجوز دریافت کرده اند نبوده و یا اینکه موانعی برای توسعه سرمایه گذاری است که به شدت این موضوع بایستی پیگیری و مسایل حل و فصل شود تا زمین هایی که بلوکه و فریز شده اند آزاد و در اختیار سرمایه گذاران جدید قرار بگیرند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قیمت زمین های صنعتی به دلیل نزدیکی به تهران گران است اظهار داشت: عمده کارگاه های صنعتی این استان نیز با شدت زیادی در شعاع مشخصی از محورهای ارتباطی قرار گرفته اند یعنی در عمل محورهای ارتباطی در اشغال این واحدهای صنعتی هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر ، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

خبر در حال تکمیل....تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location