مشارکت حداکثری در انتخابات می‌تواند پشتوانه دولت آینده باشد


مشارکت حداکثری در انتخابات می‌تواند پشتوانه دولت آینده باشد

زنجان - ایرنا - رئیس ستاد انتخاباتی دکتر علیرضا زاکانی در استان زنجان، گفت: مردم در این ایام در تکاپوی انتخاب اصلح هستند و همین مشارکت حداکثری و انتخاب گزینه اصلح، می‌تواند پشتوانه دولت آینده باشد.

حجت الاسلام محسن اسدی روز پنجشنبه در نشست خبری، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، با تاکید بر اینکه، هدف مردم از انتخابات، انتخاب گزینه برتر برای پیشرفت و توسعه کشور است، افزود: توسعه کشور، فقر زدایی، رفاه و آسایش کشور برای آینده می‌تواند با انتخاب درست به دست بیاید.

وی اولویت حال حاضر مردم و کشور را، اقتصاد عنوان کرد و گفت: بهتر است نامزدهای ریاست جمهوری، به جای فرافکنی پاسخگوی اقدامات و عملکرد و برنامه های خود باشند.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر زاکانی در استان زنجان، گسترش دنیاگرایی، مال اندوزی، مشکلات اخلاقی، تجمل‌گرایی را نتیجه برخی بی تدبیرها عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه به کوری چشم دشمنان و بدخواهان نظام در انتخابات شرکت می کنیم، گفت: برای آباد کردن ایران، فردایی بهتر و ریشه کن‌کردن اختلاس، رانت و رکود، باهم در پای صندوق‌های رای حاضر می شویم و به فرد اصلح رای می دهیم.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر زاکانی در استان زنجان، اشکالاتی هم از مناظره دوم نامزدهای ریاست جمهوری گرفت و افزود: در مناظرات مهم ریاست جمهوری، باید مباحثی مطرح شوند که برای مردم هم مهم و چالش برانگیز باشد.

این فعال ستاد زاکانی در استان زنجان، با بیان اینکه، طرح سوالات مختلف از نامزدها شایسته مناظرات نیست و مردم با این روش نمی توانند به شناخت آنها دست پیدا کنند، گفت: باید اینگونه باشد که یک سوال از همه نامزدها پرسیده شود و همه آنها با پاسخ دادن به آن سوال، این فرصت را به مردم بدهند که نظرات و ایده های آنها را مقایسه کنند تا تشخیص دهند که فکر و برنامه کدام نامزد در آن مورد بخصوص، بهتر است.

وی گفت: در مناظرات، برخی از نامزدها بحث را با سوء نیت به حاشیه و بی اخلاقی ها سوق می‌دادند و از تکنیک‌های عملیات روانی و احساسات مردم و کاندیداها استفاده کرده و رفتارهای عوام فریبانه داشتند.

حجت الاسلام اسدی با تاکید بر اینکه تخریب شخصیت در مناظره ها اصلا پسندیده نیست گفت: شایسته نیست که به خاطر چند رای با شخصیت نامزدهای دیگر بازی شود چون حفظ آبروی مومن از کعبه بالاتر است.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر زاکانی در استان زنجان، مظلوم نمایی، اعتبار بخشی و وام گیری از مدرک، دوقطبی کردن فضای مناظره و رقیب هراسی را از دیگر موارد مورد نقد بر مناظره دوم عنوان کرد و افزود: متاسفانه همه این موارد، از جمله مسائلی بود که در مناظره دوم به وفور مشاهده شد که بسیار تاسف بر انگیز بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا، مبنی بر ارزیابی وی از فضای مشارکت انتخاباتی گفت: 40 سال است که در پای صندوق‌های رای هستیم و مشارکت هم بالاست. اما همیشه افراد ضد انقلاب هم هستند که، انتخابات را به چالش می‌کشند.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر زاکانی در استان زنجان، با تاکید بر اینکه، چالش کشور ما امروز ذهنی و فکری است و واقعیت امر چیزی جز چالش ذهنی مردم است، افزود: اینکه می‌گویند مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند، افکاری است که هر روز به سمت ما روانه می‌کنند و این در حالی است که اگر از خود افراد سوال شود، همه از حضور در انتخابات می‌گویند و اذعان دارند که رای می دهند.

وی با اشاره به اینکه البته هستند افراد نادری که در انتخابات شرکت نمی‌کنند، گفت: اما در کل، حرفهایی مانند رای ندادن و شرکت نکردن در انتخابات، حرفهای افراد ضد انقلابی است که آن‌ سوی آب نشسته‌ و در حال ناامید کردن ملت ما هستند.

حجت الاسلام اسدی با بیان اینکه مطالبی که غربی ها و دشمنان نظام به خورد جوانان ما میدهند، 180 درجه با واقعیت تفاوت دارد، افزود: رای ندادن ها، فقط حرفهای آن طرف آبی‌هاست و همه می‌بینیم که مشارکت این دوره، از دوره‌های قبلی هم بیشتر و بهتر خواهد بود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، جمعه ۲۸ خرداد، همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، برگزار می‌شود.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location