تکمیل پروژه‌های فاضلابی گیلان 9 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارند


تکمیل پروژه‌های فاضلابی گیلان 9 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارند

رشت – ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: میزان 9هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های فاضلاب استان نیاز است. 

سید محسن حسینی روز پنجشنبه در حاشیه آئین آغاز عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان صومعه‌سرا افزود: احداث تصفیه خانه در آستارا ، بخش شرقی انزلی، مسکن مهر رشت و صومعه سرا در حال اجرا است.
وی با اشاره به شروع عملیات اجرایی ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان صومعه‌سرا اظهار داشت : این اقدام، اتفاق خوشایندی به سبب زیست محیطی برای تالاب بین المللی انزلی نیز خواهد بود چرا که به هر اندازه که فاضلاب جمع آوری شود از ورود فاضلاب به این تالاب پیشگیری می شود.
تالاب بین المللی انزلی با مساحتی حدود ۲۰ هزار هکتار که از شمال به انزلی، از جنوب به صومعه‌سرا، از شرق خمام، از جنوب شرقی به رشت و از غرب به کپورچال و آبکنار انزلی محدود است ، طی چند سال گذشته مورد هجوم گونه ای گیاه به نام «سنبل آبی» قرار گرفته که مشکلات زیادی برای این اکوسیستم ارزشمند و زیستمندان آن ایجاد کرده است.

افزون بر مقادیر زیادی سم و کود شیمیایی روزانه بیش از ۴۰۰ هزار متر مکعب فاضلاب به تالاب بین المللی انزلی وارد می شود.
این تالاب سال ۱۳۵۴ در فهرست تالاب های بین‌المللی کنوانسیون رامسر به ثبت رسید همچنین سازمان بین‌المللی حیات پرندگان، این تالاب را به عنوان زیستگاه با اهمیت برای پرندگان تشخیص داده‌ و جزو تالاب‌های طبیعی و آب شیرین کشور و از جمله زیباترین مناظر آبی منطقه است.
عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان صومعه‌سرا صبح امروز پنجشنبه با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور و استاندار گیلان آغاز شد.
جلوگیری از ورود فاضلاب به آب‌های سطحی و تالاب بندرانزلی، تبدیل فاضلاب شهری به آب قابل استفاده در زمین‌های کشاورزی، فضای سبز و شست‌وشوی معابر، افزایش قدرت خودپالایی رودخانه‌های محلی، افزایش سطح سلامت شهروندان و کمک به نجات تالاب بندرانزلی از جمله مزایای اجرای این پروژه است.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location