آمریکا، نهادهای یمنی و سوری را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد


آمریکا، نهادهای یمنی و سوری را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، وزارت خزانه داری آمریکا، امروز پنجشنبه، برخی نهادها و افراد یمنی، سوری و غیره را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد. این تحریم ها به بهانه آنچه «نقش آفرینی در تامین مالی نیروی قدس سپاه پاسداران و...

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، وزارت خزانه داری آمریکا، امروز پنجشنبه، برخی نهادها و افراد یمنی، سوری و غیره را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد.

این تحریم ها به بهانه آنچه «نقش آفرینی در تامین مالی نیروی قدس سپاه پاسداران و انصارالله یمن» عنوان شده، اعمال شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای مدعی است که شبکه ای تحت رهبری «سعید الجمال»، ده‌ها میلیون دلار درآمد از محل فروش کالا‌هایی از جمله سوخت ایران کسب می‌کند که بخش عمده آن از طریق شبکه‌ای از گروه‌های واسطه‌ و صرافی‌های چند کشور به دست انصارالله یمن می‌رسد.

در همین حال بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که نام «احمد قلعه بانی»، یکی از مقامات سابق شرکت ملی نفت ایران از فهرست تحریم های این نهاد آمریکایی حذف شده است.

یک مقام آمریکایی می گوید که این اقدام ارتباطی به مذاکرات وین ندارد و بر اساس روال های مرسوم وزارت خزانه داری آمریکا صورت گرفته است.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، علاوه بر احمد قلعه بانی نام چند مقام دیگر ایرانی نیز از فهرست تحریم ها خارج شده است.

در مجموع نام ۳ فرد و ۲ شرکت ایرانی از فهرست تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا حذف شده است.

این شرکت‌ها در فروش، انتقال و یا بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران فعالیت داشته اند و وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که نام این فرد و نهادها به دلیل تغییر رفتار و یا وضعیت آن‌ها صورت گرفته است.

انتهای پیام/

تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location