سکوت عجیب اینچه‌درگاهی در قبال یک اقدام ضد منافع ملی/ ژیمناستیک؛ قربانی تمامیت‌خواهی گروهی خاص


سکوت عجیب اینچه‌درگاهی در قبال یک اقدام ضد منافع ملی/ ژیمناستیک؛ قربانی تمامیت‌خواهی گروهی خاص

در حالی که همه چیز برای برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک فراهم شده اما این رشته قربانی تمامیت‌خواهی عده‌ای خاص شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژیمناستیک ایران این روزها شرایط خوبی را سپری نمی‌کند. در حالی که قرار بود انتخابات این فدراسیون در همین روزها برگزار شود اما یک اقدام ضد منافع ملی و ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داد.

پس از رد صلاحیت زهرا اینچه‌درگاهی رئیس فعلی فدراسیون ژیمناستیک، عده‌ای از اهالی این رشته که در بین آنها روسای چند هیئت استانی دیده می‌شود نامه‌ای به فدراسیون جهانی ارسال کردند و خواستار ورود این نهاد و تعویق در برگزاری انتخابات شدند.

مهدی علی‌نژاد، معاون وزارت ورزش و جوانان درباره رد صلاحیت اینچه‌درگاهی گفته بود که او طبق نامه سازمان بازرسی نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.

پس از این موضوع نامه‌ای که در بالا به آن اشاره شد تنظیم و با امضای برخی روسای هیئت‌های ژیمناستیک به فدراسیون جهانی ارسال شد.

اینکه مسائل داخلی کشورمان به نهادهای بین‌المللی کشیده شود رویه غلط و اشتباهی است که متاسفانه در گذشته در ورزش ایران دیده شده است. ارسال نامه از سوی برخی فدراسیون‌ها، افراد، هیئت‌های استانی و ... درگذشته هم وجود داشت و این بار به نوعی دیگر در آستانه برگزاری انتخابات یک فدراسیون مشاهده شده است.

در مورد اخیر اما چند سوال و ابهام وجود دارد. موضوع اول این است که افرادی که این نامه را تهیه، تنظیم و امضا کرده‌اند، توجهی به منافع ملی داشته‌اند؟ یک موضوع داخلی پیش آمده و یک نهاد نظارتی با بررسی همه موارد، درباره حضور افراد در یک فدراسیون نظر داده است. اینکه چرا باید چنین موضوعی به نهادهای بین‌المللی کشیده شود جای سوال دارد. اگر اینگونه باشد در تمام مسائل و موارد داخلی باید شاهد دخالت نهادهای خارجی باشیم.

نکته بعدی این است که به دلایل مختلف نهادهای بین‌المللی در ورزش به دنبال مانع‌تراشی، ایجاد مشکل و بعضاً تعلیق ورزش ایران هستند و اینگونه کارها و نامه‌نگاری‌ها دقیقا بازی کردن در زمین دشمن و آب به آسیاب دشمنان ریختن است. آیا این افراد و افرادی که در گذشته چنین کارهایی انجام داده و می‌دهند می‌خواهند به خاطر منافع شخصی؛ منافع ملی را ذبح کرده و کشور را وارد چالشی جدید و جدی کنند؟ اگر با این کارها و تمامیت خواهی عده‌ای خاص، ورزش ایران تعلیق شود، این افراد چگونه پاسخگوی ضرر و زیانی که به کشور زده‌اند، خواهند بود؟

سوال مهمتر این است که آیا اینچه‌درگاهی به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک از ارسال چنین نامه‌ای باخبر است و آیا خودش در این میان نقش داشته یا خیر؟ نکته عجیب، سکوت رئیس فدراسیون است که باعث شده بر ابهامات افزوده شود.

موضوع از دو حالت خارج نیست؛ یا اینچه‌درگاهی از این ماجرا باخبر است یا اطلاعی ندارد و نامه بدون هماهنگی با او ارسال شده است. با این حال رئیس فدراسیون ژیمناستیک واکنشی به این موضوع بسیار مهم و ضد منافع ملی انجام نداده و به همین ابهامات زیادی به وجود آمده است. چرا اینچه‌درگاهی هیچ صحبتی در این باره انجام نمی‌دهد؟ چرا اگر او از ماجرا بی‌خبر است، این موضوع را به صورت رسمی اعلام نمی‌کند؟ چرا از ارسال چنین نامه‌ای برائت نمی‌جوید؟ چرا چنین کاری که ضد منافع ملی است را محکوم نمی‌کند؟ آیا پشت پرده خبری است؟

انتهای پیام/تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه ورزشی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location