جلیلی: FATF برای کشور هیچ فایده ای ندارد


جلیلی: FATF برای کشور هیچ فایده ای ندارد

سعید جلیلی نامزدهای ریاست جمهوری گفت:با قاطعیت می گوییم که امضای کنوانسیون ها از جمله FATF هیچ فایده ای برای کشور ندارد .

جلیلی: FATF برای کشور هیچ فایده ای ندارد

به گزارش پول نیوز به نقل از خبرآنلاین، سعید جلیلی از نامزد‌های ریاست جمهوری درباره برنامه هایش برای رفع مشکلات بروکراسی و پیچیدگی‌های اداری برای مردم گفت:

روز اول انتخاب آقای روحانی با ایشان جلسه داشتم و گفتم که ماشین دولت راه بیندازید این کُندی‌ها در ماشین دولت شما را به مقصد نمی‌رساند. نباید ساختار‌ها را عوض کرد باید سازوکار‌ها را عوض کرد. آیا برنامه این است که برای دستگاه‌ها برنامه تعیین کنید باید کاری کنید که دستگاه‌ها و ماشین به مقصد خودبرسد.

نکته دوم به عنوان کسی که ۳۳ سال در سیاست خارجی کار کردم می‌گویم که امکان تعامل گسترده با جهان وجود دارد به ویژه اقتصاد. ما با عراق ۱۲ میلیارد مراوده داریم ۱۰ میلیارد آن توسط بخش خصوصی و تنها ۲ میلیارد آن توسط بخش دولتی است.

اگر دولت اشراف داشته باشد و برنامه را داد می‌فهمد کجا‌ها مشکل دارد. اخیرا با تعاونی‌ها جلسه داشتم گفتند با ۱۱ کشور صادرات داریم و پولمان را می‌گیریم. برجام سند طلبکاریست نه بدهکاری. ما هزینه برجام را داده‌ایم. هر روز از سرمایه ملت یک چیزی هزینه می‌کنید. باید کسی به مسایل داخلی و خارجی آگاه باشد. در واقع هیچ بهانه‌ای نمی‌تواند مانع پیشرفت اقتصاد کشور شود. باید سیاست خارجی ۴ سال آینده اقتصاد محور باشد.

با قاطعیت عرض می‌کنم امضای کنوانسیون‌ها از جمله FATF هیچ فایده‌ای برای کشور ندارد و حاضرم در این زمینه مناظره کنم. اف‌ای تی اف می‌گوید که از ۳۹ بند، ۱۶ بند را قبول دارد.

باید بهانه‌ها را بردارید و هیچ بهانه‌ای نمی‌تواند مانع پیشرفت اقتصاد کشور شود و هیچ بهانه‌ای در داخل نباید مانع شود. شناخت کامل و یک رویکرد درست می‌تواند این را محقق کند.


تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location