رسما اعلام شد / نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری 1400


رسما اعلام شد / نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری 1400

انتخابات 1400 / امروز شنبه 29 خرداد ماه 1400 بالاخره آمار نتایج شمارش آرا از سوی جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

به گزارش رکنا، بر اساس اعلام رسمی ستاد انتخابات 1400 ، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تا این لحظه به شرح زیر است:

28 میلیون و 600 هزار نفر مشارکت مردم

ابراهیم رئیس ی : بیش از 17 میلیون و 800 هزار نفر

محسن رضایی: بیش از 3 میلیون و 300 هزار نفر

عبدالناصر همتی: بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر

قاضی زاده هاشمی: حدود 1 میلیون نفر

نتیجه نهایی با حضور وزیر کشور اعلام می شود.

جمال عرف رئیس ستاد انتخاباتی کشور با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخاباتی کشور گزارش غیرنهایی نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را ارائه داد و اظهار داد: با تشکر از ملت شریف ایران که حماسه ۲۸ خرداد را آفریدند و تشکر از کلیه عوامل اجرایی نظارتی انتظامی و امنیتی که حافظ این حماسه بودند، بر اساس تنظیم بیش از ۹۰ درصد از صورتجلسه شعب سراسر کشور بر اساس تعرفه های مصرفی ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از هموطنان عزیز در این حماسه مشارکت کردند.


وی افزود: با توجه به اینکه هنوز شمارش و تجمیع آرا خصوصاً در شعباتی که تا بامداد مشغول کسب آرای مردم بودند، این نتیجه اولیه تلقی می‌شود .

در این میان جناب آقای سید ابراهیم رئیسی با بیش از ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای، جناب آقای محسن رضایی میرقائد با بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار و جناب آقای عبدالناصر همتی با بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رای و جناب آقای امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی با حدود یک میلیون رای را تاکنون کسب کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات کشور دلیل اعلام نکردن دقیق آرا را این دانست که هر لحظه تجمیع آرا در حال انجام است و وقتی نهایی شد، آقای وزیر طی یک مراسم رسمی آمار نهایی را اعلام می‌کنند.

وی گفت: تمام ظرفیت مان را برای تجمیع آراء ریاست جمهوری گذاشتیم و همانطور که قبلاً گفتیم قرار شد اول آراء ریاست جمهوری را تجمیع کنیم، بعد در تهران وارد خبرگان و مجلس و سپس شوراها شویم؛ اما استان‌ها و شهرستان‌هایی که کار ریاست جمهوریشان را تمام کرده‌اند کار شوراها را آغاز کردند و چون واحد شهرستانی هستند در خود شهرستان‌ها و استان‌ها آن را اعلام می‌کند و ضرورت اعلام نهایی ملی ندارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
0 0


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location