رابطه جنسی معقدی،خواسته غیر طبیعی مردان از همسرشان


حکم مراجع در خصوص عمل جنسی غیر طبیعی کراهت شدید را بیان فرموده بوده اند، در حالیست که زن نسبت به انجام آن« رضایت» داشته است ؛ والا نزدیکی از پشت حرام میباشد .

شفاآنلاین>سلامت جنسی>نزدیکی برای لذت و ارضای روحی و روانی انسانها میباشد . در صورتی که شخصی از این عمل لذت نمی برد اصلاً شخصی چه بسا شوهر، اجازه متقاعد کردن شریک جنسی برای تسلیم شدن به روابط جنسی از معقد را ندارد.


به گزارش شفاآنلاین:حکم مراجع در خصوص عمل جنسی غیر طبیعی کراهت شدید را بیان فرموده بوده اند، در حالیست که زن نسبت به انجام آن« رضایت» داشته است ؛ والا نزدیکی از پشت حرام میباشد . از این رو چنانچه« زن» راضی به این کار نباشد، شوهر قانوناً نمی تواند همسرش را ناچار به این عمل کند.

امام صادق( ع) هم در جواب سۆال جواز« نزدیکی از پشت» اجازه زن را شرط می داند:
قَالَ:سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الرَّجُلِ یَأْتِی الْمَرْأَةَ فِی دُبُرِهَا قَالَ لَا بَأْسَ إِذَا رَضِیَتْ ……از امام صادق( ع) درباره مردی که از پشت با همسرش نزدیکی میکند ، پرسیدم. حضرت فرمودند درصورتی که راضی باشد اشکالی ندارد…….( وسائل الشیعة( ج‏۲۰، ص:۱۴۵)

علل تمایل مردان به نزدیکی از پشت:

یکی از دلایلی که مرد را بسوی نزدیکی از پشت می کشاند، عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش میباشد . و از این مسئله رنج می برد ؛ بنابراین مایل میشود که از پشت نزدیکی کند. در این صورت زن با محبّت به شوهرش کمک میکند تا وی با لمس و بازی، مواضع حساس جنسی اش، سریعتر آماده شده تا به ارگاسم برسد. در این صورت «مرد» حس قدرت ولذت میکند ، واز تقاضای خود منصرف میشود .

زیان پزشکی روابط جنسی از مقعد( دُبُر)
ولی غیر از وجه شرعی، باید جنبه های بهداشتی چنین روابط جنسی را هم در نظر گرفت؛ برای این که از نظر پزشکی احتمال ابتلا به بسیاری از عفونت ها و بیماریها برای زن و مرد و بالاخص زن با رابطه جنسی از معقد وجود دارد.

از طرفی، حلقه خروجی جداره مقعد به علت این که مثل واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی پنیس( آلت تناسلی مرد) را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خونریزی آن بسیار بالا میباشد .

این خراش ها و بریدگی ها اکثراً در بافت و بسیار ریز میباشد و معمولاً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند. همچنین، نوک آلت تناسلی مردان هم به علت عدم وجود محیطی مطلوب برای حرکت رفت و برگشتی ممکن است که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر اخذ ویروس را در فرد فاعل هم افزایش میدهد .

اساساً ساختار مقعد برای انجام روابط جنسی نمی باشد و به گونه ای شکل یافته که برای خارج شدن مدفوع کارایی داشته باشد نه برای ورود جسم خارجی، در نتیجه روابط جنسی مقعدی کاملاً غیر طبیعی است؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد آن ها بستن مجرا میباشد بگونه ای شکل گرفته اند که در اثر وارد شدن آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می آورد بنا به طبیعت خود انقباض یافته می گردند تا از وارد شدن جلوگیری کنند، این عمل کاملاً غیر ارادی میباشد و موجب ایجاد زخم های بسیار ریز در دیواره داخلی می گردد( چه بسا درصورتی که این کار به آرامی صورت گیرد یا از ماده های روان کننده استفاده شود).

این زخم ها درصورتی که چه بسیار ریز بوده و احتمالا هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل رویت نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای وارد شدن باکتریها و ویروسهای خطرناک( اعم از ویروسهای داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که از طریق آلت مرد وارد میشوند ) به داخل جریان خون میباشند . این میکروبها می توانند بیماری های std مانند بیماری ایدز و اقسام عفونت های دستگاه گوارشی عفونت های روده ای، را ایجاد کنند.

بر مبنای ارزیابی سازمان جهانی بهداشت روزانه شاهد پیدایش حدود یک میلیون مورد از بیماریهای مقاربتی( stds) در جهان هستیم. std ها میکروبهایی هستند که می توانند پوست، مخاط، مهبل( واژن)، مقعد( رکتوم یا راست روده)، کبد، دستگاه گوارش و چه بسا چشم، دهان و حلق را دچار کنند.

گزارشها بیانگر این واقعیت هستند که std ها خانمها را بیش تر دچار میکنند . طی تحقیقات انجام شده مشخص گشته که خطر ابتلا به بعضی از std ها مانند ویروس hiv( ایدز) از طریق روابط جنسی مقعدی بیش تر از روابط جنسی مهبلی( از طریق فرج) میباشد .

روابط جنسی معقدی همچنین میتواند موجب اسیب های فیزیکی مثل باد شکم،بواسیر ،شکاف مقعدی ،بی اختیاری مدفوعی و نظایر آن گردد. در طی این عمل علاوه بر سختی های مذکور میتواند موجب پارگی رکتوم گردد که در این صورت احتیاج به عمل جراحی میباشد .

پژوهش های نشان داده است که تکرار این عمل موجب ایجاد بی اختیاری مدفوعی میشود ، بدین دلیل که این عمل باعث تضعیف ماهیچه های اسفنگتر شده و ماهیچه قدرت نخست خود برای تجمع و جلوگیری از خارج شدن مدفوع را از دست می دهد. مسئله مهم دیگر از این جا ناشی می گردد که کوچکترین دستکاری در مقعد( یا روابط مقعدی) به علت نزدیکی زیاد مقعد به واژن میتواند موجب وارد شدن ویروس های موجود در روده به واژن شده و بیماریهای عفونی در این ناحیه، شبیه ترشحات بد بو در واژن، عفونت مثانه، زگیل، تبخال، اختلال و عفونت کلیه ها و چه بسا سرطان را ایجاد نماید.


در صورت الوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. و دیگر بیماری های مقاربتی که از طریق خون انتقال می یابند، در رابطه جنسی مقعدی بسیار بالا میباشد .

طی مطالعه ای در آمریکا تحقیقی روی گروهی از زوجین انجام شد و مشخص شد که درصد بالایی از زنانی که روابط جنسی مقعدی داشته اند، نه تنها اصلاً لذتی از این روابط نمی بردند بلکه این مدل روابط برایشان رنج آمیز بوده و در صد دیگر، با وجود تجربه این مدل روابط طی ماه های طولانی، هنوز هم پس از انجام آن، از حس ناراحتی در مقعد تا چند روز پس از آن و علی الخصوص موقع دفع مدفوع، شاکی بودند. و علت انجام این مدل روابط را خواست شوهرانشان یادآوری نموده اند .

دیواره داخلی روده بزرگ( بخش داخلی مقعد) خود قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم آن به خون را دارد. بر مبنای امار، انتقال ویروس اچ آی وی . از طریق روابط جنسی مقعدی، هم چنان بالاترین میزان درصد خطر انتقال را بخود اختصاص میدهد . در بین اشخاص الوده از طریق امیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به روابط جنسی مقعدی گرایش دارند، بیش ترین قربانیان این ویروس را تشکیل می‌دهند .

دوباره به این نکته توجه کامل داده میشود که:

در صورت الوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. و دیگر بیماری های مقاربتی که از طریق خون انتقال می یابند، در تماس جنسی از راه مقعد بسیار بالا میباشد . در روابط جنسی از معقد، مهمترین خطری که افراد را تهدید میکند تماس خونی مستقیم و همچنین مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی میباشد که در صورت الوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال انتقال ویروس اچ. آی. وی. به شریک سالم موجود است .

بيشترين بازديد امروز در گروه سلامت جنسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location