حفر چاه و وارد مدار کردن تصفیه خانه آب برای رفع مشکلات آب کرمانشاه


حفر چاه و وارد مدار کردن تصفیه خانه آب برای رفع مشکلات آب کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- دستگاه های اجرایی استان کرمانشاه با محوریت شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب به صورت شبانه روز در تلاش هستند تا آب مورد نیاز مردم استان را از طریق حفر چاه و وارد مدار کردن تصفیه خانه آب تامین کنند.

به گزارش ایرنا، شرکت آب منطقه‌ای اکنون با کمک پیمانکاران خود به صورت شبانه روزی در تلاش است تا تصفیه خانه کرمانشاه را که قرار بود آذر ماه به بهره برداری برسد، درچند روز آینده وارد مدار کند.

شرکت آب و فاضلاب نیز اکنون به صورت شبانه روزی در تلاش است تا با حفره چاه های مختلف و اتصال چاه ادارات به سیستم تامین آب شهری مشکل آبرسانی به برخی از محلات را به صورت کامل مرتفع کند.

نفر چاه برای تامین آب برخی محلات کرمانشاه

فرماندار کرمانشاه عصر چهارشنبه در نشستی اضطراری که به منظور برطرف کردن مشکل آب شهر کرمانشاه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: اکنون برای تامین آب محله دره دراز با مشکل روبرو هستیم که باید به سرعت برای آن چاره اندیشی شود.

فضل الله رنجبر عنوان کرد: چاه آبی در منطقه مسکن مهر های دولت آباد وجود دارد که اکنون پر شده است و می توانیم با حفر دوباره آن آب منطقه دره دراز را تامین کند.

وی افزود: بخشی از مشکل تامین آب این محله تا کنون مرتفع شده است اما کماکان کوچه‌های بالایی آب ندارد از این رو با کمک تانکر آب به آنجا آبرسانی می شود.

فرماندار کرمانشاه عنوان کرد: در محله باغ ابریشم نیز با مشکل تامین آب روبه رو هستند که باید هرچه زودتر برای آن چاره اندیشی شود.

رنجبر عنوان کرد: بخشی از مشکل تامین آب محلات باغ نی، شهیاد و باریکه با اتصال چاه محله موشاخانی برطرف شد اما چاه جهاد دانشگاهی باید به شبکه وصل و مشکل آب این محلات به کلی حل شود.

ورودی مخازن آب کمتر از میزان برداشت است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه نیز در این نشست با جدی خواندن مشکل تامین آب در سطح استان گفت: اکنون هفت هزار و ۱۳۰ لیتر بر ثانیه آب از مخازن آب سطح شهر کرمانشاه برداشت می شود در حالی که میزان ورودی به آن ها سه هزار و ۸۰۰ لیتر بر ثانیه است.

علیرضا کاکاوند عنوان کرد: مجبور هستیم به منظور تامین آب مناطق شهری شب ها در مخازن بارگیری کنیم تا بتوانیم به بخشی از نیاز ساکنین شهر کرمانشاه در ساعات پر مصرف پاسخ دهیم.

وی با تاکید بر اینکه با کمبود مخزن در سطح شهر کرمانشاه روبرو هستیم گفت: در شهر کرمانشاه به ۱۱۵ هزار مترمکعب مخزن نیاز داریم که باید هرچه زودتر ساخته شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همچنین به هدر رفت آب به دلیل شکستگی خطوط لوله اشاره کرد و گفت: شبکه آب جنوب شهر کرمانشاه کاملاً فرسوده است و نیاز به ترمیم دارد.

کاکاوند همچنین انشعابات غیر مجاز را نیز یکی از دلایل بروز مشکل تامین آب در کرمانشاه دانست و اظهار داشت: سه هزار انشعاب غیرمجاز شناسایی شده در شهر کرمانشاه داریم که امکان دارد آمار بیش از این میزان باشد.

وی خواهان وارد مدار شدن تصفیه‌خانه کرمانشاه شد و گفت: تصفیه خانه کرمانشاه باید به هر قیمتی شده هر چه زودتر وارد مدار شود تا بتوانیم مشکل کمبود آب شهر را برطرف کنیم.

تصفیه خانه باید تا دوشنبه وارد مدار شود

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست بر وارد مدار شدن هرچه زودتر تصفیه خانه در حال احداث کرمانشاه تاکید کرد و گفت: شرکت آب منطقه ای باید این تصفیه خانه را نهایتاً تا روز دوشنبه هفته آینده وارد مدار کند.

هوشنگ بازوند ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی شرکت آب و فاضلاب به منظور آبرسانی به مناطق مختلف استان گفت: این شرکت می تواند در راستای ماموریت خود از نیروهای شرکت آب منطقه‌ای و دیگر ارگان ها استفاده کند.

وی افزود: به منظور تامین آب مناطق مختلف شهری آب ادارات در محلاتی که با افت فشار روبرو هستند قطع خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در تمامی محلات و کوچه هایی که بیش از سه ساعت قطعی آب دارند باید آبرسانی سیار به وسیله تانکر انجام شود تا مردم کمترین مشکل را داشته باشند.

بازوند با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های قطعی باید به اطلاع مردم برسد گفت: در طول یک هفته آینده تمامی کارواش های سطح استان تعطیل خواهند شد و در صورتی که با این موضوع همکاری نداشته باشند انشعاب آب آنها گرفته می شود.

وی همچنین به معاونت عمرانی خود دستور داد که تا یک هفته آینده تمامی فعالیت ها را تعطیل و بر روی رفع مشکل کم‌آبی تمرکز کند.تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه کرمانشاه


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location