تدوین طرح حمایت آموزشی از کودکان بی سرپرست با رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی


تدوین طرح حمایت آموزشی از کودکان بی سرپرست با رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی

یکی از اعضای هیئت مدیره آستان قدس حسینی و عضو هیئت مدیره موسسه خیریه امام رضا (ع) وابسته به نمایندگی دفتر مرجعیت عالی، سید علی حسینی سیستانی از تدوین طرحی به منظور کفالت و حمایت از کودکان بی‌سرپرست از طفولیت تا زمان...

به گزارش خبرگزاری شبستان، آقای سعدالدین هاشم البناء در گفتگو با پایگاه رسمی آستان قدس حسینی گفت: «آستان قدس حسینی و موسسه امام رضا (علیه السّلام)، برنامه‌هایی را برای بخش کودکان بی سرپرست تهیه کرده‌اند که شامل حمایت‌های مالی و مراقبت از زمان کودکی تا فارغ التحصیلی از دانشگاه است».

وی افزود: «آستان قدس حسینی پروژه‌ها و برنامه‌های بسیاری را به بخش کودکان بی‌سرپرست اختصاص داده است که شامل برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و همچنین اجرای پروژه‌های دانشگاهی و پزشکی می‌شود».

آقای البناء خاطرنشان کرد: مؤسسه امام رضا (علیه السّلام) از طریق مدارس وابسته به این مؤسسه همچون مدرسه ابتدایی و متوسطه دخترانه حضرت رقیه و مدرسه ابتدایی و متوسطه پسرانه حضرت علی اصغر، حمایت از ایتام را در دستور کار خود دارد. این موسسه همچنین با افتتاح دو مرکز پیشرفته دندانپزشکی کلیه خدمات خود را به یتیمان و خانواده‌های آن به صورت رایگان ارائه می‌دهد

وی توضیح داد: این مدارس وظیفه فراهم نمودن کلیه مایحتاج یتیمان همچون سرویس حمل و نقل، لباس، لوازم تحریر، برنامه درسی، وعده‌های غذایی، کمکهای مادی و معنوی و مراقبت‌های بهداشتی را برعهده دارند.

و تاکید نمود: پروژه جدید این موسسه، تأسیس دانشگاهی ویژه ایتام است به گونه‌ای که به آموزشهای پیش دبستانی، دوره مدرسه تحصیلات دانشگاهی نیز اضافه گردد.

رئیس هیأت مدیره این موسسه، شیخ عبدالمهدی الکربلائی، بر ضرورت اجرای برترین طرح درباره این دانشگاه تأکید نموده است و مراحل کار آن زیر نظر بخش امور مهندسی آستان قدس حسینی انجام می‌پذیرد.

آقای البناء درباره دانشکده‌های موجود در این دانشگاه اظهار داشت: این دانشگاه دارای دانشکده مدیریت، اقتصاد، پرستاری، داروسازی و دانشکده‌های دیگری است که بعدا درباره آن اطلاع رسانی خواهد شد.

سید سعد الدین البنا خاطرنشان کرد: نهاد تأمین بودجه این دانشگاه، موسسه امام رضا (علیه السّلام) وابسته به نمایندگی آیت الله سیستانی در کربلا و نیز کمک‌های خیریه‌ای دریافتی این موسسه از داخل و خارج از عراق است.

وی خاطرنشان کرد: خیّرین تعامل خوبی با پروژه‌های خیریه‌ موسسه امام رضا (علیه السلام) برقرار کرده‌اند و هر بار که به زیارت امام حسین و برادر ایشان حضرت عباس (علیهما السّلام) مشرف می‌شوند، از روند پیشرفت کارها بازدید کرده و با کمکهای مالی خود از آن حمایت می‌کنند.

وی در مورد حقوق کادر آموزشی این دانشگاه گفت: حقوق کارکنان آموزشی این دانشگاه توسط موسسه امام رضا (علیه السلام) وابسته به دفتر نمایندگی آیت الله سیستانی (مدّ ظلّه العالی) تامین خواهد شد.

آستان قدس حسینی در ۲۲ فروردین سال ۱۴۰۰، مدرسه طفلان مسلم (علیهما السّلام) را ویژه کودکان بی سرپرست کربلا افتتاح نمود و هم اکنون در حال تکمیل پروژه یک مجتمع آموزشی پیشرفته با استانداردهای بین‌المللی برای این کودکان است. این مجتمع دارای مدارس ابتدایی و متوسطه، آزمایشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی، امکانات تفریحی و درمانگاه پزشکی برای هر دو گروه دختران و پسران خواهد بود.

آستان قدس حسینی در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۰ نیز تأکید کرد که با حمایت‌های مالی نمایندگی مرجعیت عالی حضرت آیت الله سیستانی(مدّ ظلّه العالی)، به ساخت مجتمع مسکونی ویژه خانواده‌های نیازمند ادامه خواهد داد.

پایان پیام/44


تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه دینی و مذهبی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location