افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در عراق و عربستان


افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در عراق و عربستان

وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد در 24 ساعت گذشته، یک هزار و 142 مورد جدید ابتلا به کووید 19 و مرگ 12 بیمار کرونایی در این کشور به ثبت رسید.

افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در عراق و عربستانبه گزارش سرویس بین الملل­ ­­خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آناتولی از بغداد، وزارت بهداشت عراق روز چهارشنبه از شناسایی هشت هزار و ۳۲۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ۶۹ بیماری کرونایی در این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد. وزارت بهداشت عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد آمار کل مبتلایان به کووید ۱۹ در عراق تا روز چهارشنبه به یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۳۷ نفر رسید و آمار جانباختگان کووید ۱۹ هم به هجده هزار و ۲۰ تن افزایش یافت. بر اساس بیانیه وزارت بهداشت عراق یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۴ بیمار کرونایی هم تاکنون بهبود یافتند.

وزارت بهداشت عربستان هم روز چهارشنبه اعلام کرد در بیست و چهار ساعت گذشته یک هزار و ۱۴۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و مرگ ۱۲ بیمار کرونایی در آن کشور به ثبت رسید. وزارت بهداشت عربستان آمار کل مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور را پانصد و سیزده هزار و ۲۸۴ نفراعلام کرد و هشت هزار و ۱۱۵ نفرهم تاکنون در عربستان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و چهارصد و نود و چهار هزار و ۲۶۴ فرد مبتلا به کرونا هم بهبود یافتند.

بر اساس آخرین داده‌های وبسایت مرجع «ورلد او متر» و آمار رسمی وزارت بهداشت عربستان، این کشور در زمینه شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در جایگاه چهل و چهارم جهان و در آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به آن نیز در رتبه پنجاهم قرار دارد تا در میان کشور‌های جهان عرب، در هر دو زمینه در جایگاه ششم قرار بگیرد.


تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location