ماجرای عجیب کفتربازی در چین، روسیه و هند!+ فیلم


ماجرای عجیب کفتربازی در چین، روسیه و هند!+ فیلم

به گزارش مشرق یک کاربر در توئیتی نوشت: می دونستید هندی ها هم به کفتر بازی می گن کبوتر بازی؟ کفتر بازها در سراسر جهان فعال هستند و به جرات می شه گفت چه در...

به گزارش مشرق یک کاربر در توئیتی نوشت: می دونستید هندی ها هم به کفتر بازی می گن کبوتر بازی؟ کفتر بازها در سراسر جهان فعال هستند و به جرات می شه گفت چه در ایران و چه در خارج از ایران جزو منسجم ترین گروه ها در شبکه های اجتماعی به حساب میان!

دانلود

تجارت کفتر هم در سراسر جهان رونق داره و برخی کبوترها قیمتهای چند میلیون دلاری دارند

دانلود

از جذاب ترین چیزها برای کفتربازها مسابقات کبوتران مسافتی است، مثلا کفتر بازهای بوشهری در چند مرحله کبوترها رو از مسافت چند صد کیلومتری تا چند هزار کیلومتری رها می کنند که ببیند کدوم کبوتر زودتر بر می گردد مثلا از کرمانشاه رهاشون میکنن که برگردن بوشهر

دانلود

چینی ها و روسها جز کفتر بازهای قهار هستند. هر ساله مسابقات جهانی کفتر بازی با حضور کفتاربازهای سراسر جهان برگزار می شود. اونها سعی دارند اون رو به یک ورزش رسنی تبدیل کنن. البته شکار یا تلف شدن تعداد زیادی از کبوترها در این مسابقات باعث انتقاداتی شده است.

دانلود

فکر می کنم اسکینر دانشمند آمریکایی علم روانشناسی اولین کسی بود که بصورت علمی کفتربازی کرد.

وی تحقیقاتی در مورد رفتارهای کبوتر و پاسخ های شرطیش و نحوه ی آموزشش انجام داد و در جنگ جهانی دوم از ارتش آمریکا بودجه ی خوبی برای تربیت کبوترها برای هدایت موشک گرفت که البته اجرایی نشد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه عجایب

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

انتقاد دبیر جایزه ققنوس از وضعیت فیلم‌ها در جشنواره فجر