پایان پ‌ک‌ک نزدیک است


پایان پ‌ک‌ک نزدیک است

وزیر دفاع ترکیه روز سه شنبه که ارتش ترکیه به زودی به طور دائم به وجود تروریست‌های «پ.ک.ک» با عملیات ضد تروریسم در داخل و خارج از مرزهای کشور خاتمه می‌دهد

وزیر دفاع ترکیه روز سه شنبه که ارتش ترکیه به زودی به طور دائم به وجود تروریست‌های « پ.ک.ک » با عملیات ضد تروریسم در داخل و خارج از مرزهای کشور خاتمه می‌دهد

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «عملیات ما با روشی فشرده ادامه می یابد. سران این گروه تروریستی به پایان خود پی برده اند و زیر مجموعه‌های آنها نیز باید بدانند که چاره‌ای جز تسلیم شدن ندارند.»

وزیر دفاع ترکیه همچنین خاطرنشان کرد که ترکیه به تمامیت ارضی و مرزهای همه همسایگان از جمله عراق احترام می‌گذارد وعملیات خود را مطابق با قوانین بین‌المللی انجام می‌دهد.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌ک‌ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است.گروه پ‌ک‌ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه نظامیان پ‌ک‌ک مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

یک نماینده حزب حاکم دمکرات کردستان (PDK) چندی قبل گفت که ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه (FSA) با ورود به روستاهای خالی از سکنه در شمال عراق چوب درختان مناطق را بریده و به شرکت‌های چوب فروشی در ترکیه می‌دهند. این قانونگذار کردستان عراق گفت که در روستاهای تخلیه شده، نیروهای ترکیه شروع به ایجاد ایست، بازرسی و استقرار وسایل نقلیه زرهی مبادرت کرده‌اند.

«عبدالخالق العزاوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز می‌گوید که یورش‌های ترکیه به شمال عراق باب دخالت‌های منطقه‌ای در امور داخلی این کشور را می‌گشاید.

به گزارش دیلی صباح, آکار در خصوص افغانستان همچنین گفت که ترکیه تحولات مربوط به عملیات در«فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی» کابل را دنبال می‌کند. آکار گفت، امیدواریم شرایط مطلوب باشد و ترکیه همیشه به متحدان خود گفته تا زمانی که افغانستان بخواهد در کنار این کشور خواهد بود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

ببینید | لحظه حمله وحشیانه کارمند پمپ بنزین؛ ریختن بنزین روی سر و به آتش کشیدن مشتری!